תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שוק העבודה העולמי קבע: חללי עבודה משותפים הם הדבר הבא

שוק חללי העבודה המשותפים צומח בעולם בעשרות אחוזים בשנה. גם בישראל קצב הגידול מהיר מיוחד. מה סוד הקסם וכיצד אפשר להרוויח מהטרנד העולה?

REGUS  חללי עבודה להשכרה
REGUS

שוק חללי העבודה המשותפים ממשיך לצמוח בחדות ובמהירות. דו"ח של פירמת הנדל"ן Savills מצא שב-2017 הייתה עלייה של 150% בדרישה לחללים כאלו. פירמת שירותי הנדל"ן האמריקאית הגדולה Jones Lang LaSalle חזתה אז ששוק זה ימשיך לצמוח בקצב של כ-30% בשנה. אפילו ערים שאינן המרכזיות ביותר במדינותיהן הראו צמיחה של 15%-20% בתחום חללי העבודה המשותפים. ניתוח שפורסם באתר העסקי entrepreneur.com הצביע על כך שהדרישה לחללים כאלו ממשיכה לעלות ושהמגמה צפויה להימשך גם בשנים הקרובות. "זה היה הטרנד הדומיננטי של 2019 וימשיך להיות הטרנד החשוב ביותר בתחום נדל"ן לתעסוקה גם ב-2020. חללי עבודה משותפים הופכים לבחירה המועדפת על פני משרדים קונבנציונליים. אלמנט הקוליות הופך אותם לטרנדיים", קבע האתר.

אז מה הופך את חללי העבודה המשותפים ללהיט עולמי כה גדול? כיצד הפכו מסידור נוח לחברות קטנות ששכירת משרד משלהם קצת גדולה עליהן לבחירה טבעית שעושים גם תאגידי ענק, כמו מיקרוסופט, פייסבוק ואדידס, שב-2018 חתמו על חוזי שכירות גדולים לחללי עבודה בניו-יורק ובלונדון?

חללי העבודה המשותפים הפכו לבחירה הטבעית של מנהלי חברות בכל גודל משלל סיבות. שוק העבודה משתנה משמעותית בשנים האחרונות ועמו גם צרכיו. ליותר ויותר חברות מתאימה הגמישות של חללי עבודה, המאפשרים לשכור אזור קטן בתוכם, להחליפו לבינוני, לשדרג לגדול וגם לרדת בחזרה מטה אם יש צורך בכך. התפתחויות טכנולוגיות דוגמת שיחות וידאו מקטינות את הצורך בנוכחות פיזית של כולם ביחד כל הזמן, מה שמאפשר לחברה להקים משרד משני שיהיה זול יותר מזה המרכזי. הפטור מתחזוקת משרד משחק תפקיד משמעותי גם הוא. גם במקומות אחרים שכירת חלל עבודה משותף היא עסקה כלכלית טובה יותר משכירת משרד עצמאי, עיצובו ותחזוקו באופן שוטף. חברה הממוקמת בחלל עבודה משותף יכולה גם לשתף פעולה עם חברות אחרות הנמצאות בו. וכמובן שיש גם את כל יתרונות המשרד המנוהל מראש, שמאפשרות לחסוך העסקת מנהל/ת משרד וחוסכות זמן התעסקות רב שדורשת הלוגיסטיקה. "לשם הולך השוק", הצהיר תומאס סינקלייר, ה-CIO (מנהל מידע ראשי) של חברת IWG-Regus, המספקת חללי עבודה ברחבי העולם (כולל בישראל). "למנהלי חברות אין ברירה אלא להתייחס לנושא", קבע.

יתרון נוסף של חללי עבודה משותפים הוא היכולת להגביר פרודוקטיביות בקרב בעובדים. חללי העבודה, בהם ניתן דגש על העיצוב, מספקים סביבה מעוררת השראה. האינטראקציה עם עובדים של חברות שונות מספקת זוויות ראיה חדשות. יתרונות כאלו מדברים מאוד לגורם נוסף שמשפיע על הצלחת חללי העבודה בימינו: דור העובדים החדש, הלא הוא המילניאלס. כפי שהחיים שלהם דינמיים, תזזיתיים אפילו, ומלאי שינויים - כך גם התנהגותם בשוק העבודה והסתכלותם עליו. הם לא יכולים לסבול שעמום, סולדים מאפרוריות ומחפשים להתקדם בקריירה שלהם במהירות. לכן נראים חללי העבודה המשותפים כמקום הטבעי לגישתם. משרדים מעוצבים בצורה צעירה ועדכנית, שורה של חברות שחולקות מקום אחד ומאפשרות הן הפרייה הדדית והן נטוורקינג שמסייע להתקדם הלאה - כל אלו מדברים אליהם מאוד. למעשה, מדובר בפונקציה משמעותית כל-כך שעבודה בחללים הופכת לאחד היתרונות בהם מציגים מעסיקים מול מועמדים צעירים. יש הטוענים שמבחינת אלו מדובר ב-Game Changer שיגרום להם לשקול ברצינות לבחור בעבודה בחברה מסוימת על פני אחרת. לכן מעידות התחזיות על כך שהתחום רק ימשיך לצמוח.

REGUS  חללי עבודה להשכרה
REGUS

גם בעלי נכסי נדל"ן לא יכולים להתעלם מהמגמה ומיתרונותיה עבורם. מכיוון שהשוכרים מוצאים את התנאים המוצעים על ידי חללי העבודה המשותפים כאטרקטיביים - הם לא ממהרים לעבור משם ועוד פחות ממהרים לשבור חוזה בעיצומו. התוצאה היא תזרים מזומנים קבוע וצפי הכנסות שאפשר לסמוך עליו. משקיעים אף מוצאים את התחום ככזה שאינו רק אטרקטיבי רווחית אלא גם מגוון את פורטפוליו ההשקעות שלהם ומסייע לפזר סיכונים. מהפיכת חללי העבודה המשותפים אף מאפשרת להם להשכיר משרדים באזורים שלא נחשבו למרכזיים, מכיוון שהביקוש צץ כמעט בכל מקום.

ומה בישראל? גם בארץ חשים היטב את המהפכה. חללי העבודה המקומיים משגשגים וחללים חדשים צצים כל הזמן. מתחילת 2020 כבר התבשרנו על שתי רשתות חללי עבודה מחו"ל שצפויות להיכנס לארץ ולהצטרף לשחקנים המקומיים. רשת שכבר קיימת בשוק המקומי הודיעה על פתיחת סניפים נוספים. התחרות בשוק לא מרתיעה את אלו מכיוון שהן זיהו שההיצע בשוק גדל בפרופורציה לגידול בביקוש.

דרך נוספת לקחת חלק בטרנד הצומח היא זכיינות. בעוד שהקונספט מוכר בארץ בעיקר מרשתות של מזון או קמעונאות, המודל העולמי של זכיינות חללים משותפים צובר לאחרונה תאוצה גם כאן, בזכות רשת מרחבי העבודה הבינלאומית Regus, מקבוצת IWG. הרשת מציעה תוכנית זכיינות ייחודית המאפשרת ליזמים ובעלי נכסים מקומיים לרכוש זיכיון להפעלת מתחם חללי עבודה משותפים שלה בישראל. Regus פרוסה כיום בכ-3,500 מתחמים ב-1000 ערים ברחבי העולם, מתוכם כ-21 מוקדים בישראל. Regus הפכה שוק המתאפיין בחסמי כניסה גבוהים לזמין ונגיש. ישראל היא המדינה השלישית בה היא מציעה זכיינות, לאחר שהחלה לעשות זאת בהצלחה באנגליה ובצרפת.

תוכנית הזכיינות של Regus מיועדת ליזמים שכבר נמצאים בעיצומו של תהליך הקמת מתחם חללי עבודה משותפים או לכאלו שמפעילים כיום חלל כזה באופן עצמאי. הם יכולים לעבור לעבוד תחת מותג Regus ולזכות במוניטין שלו, שללא ספק ימשוך לקוחות חדשים. היזם הוא האחראי לניהול הפעילות, התפעול השוטף והתקצוב של החלל אותו הוא מנהל. הוא גם בעליו החוקיים והחלל רשום על שמו בטאבו.

מכיוון מודל הזכיינות בחללי עבודה הוא כרגע דבר חדשני - זוהי הזדמנות טובה להיכנס לתחום ולהכות על הברזל באותו חם. לעשות זאת דרך חברה גדולה וותיקה הפרוסה בכל העולם ונהנית מקהל לקוחות קבוע ונאמן - מספק משענת טובה ואמינה.

לפרטים נוספים

כתבות שאולי פיספסתם

*#