תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

בצל הקורונה: דרכי התמודדות עם אתגרי שרשרת האספקה לנוכח התפרצות הנגיף

נגיף הקורונה מעורר לא מעט בהלה. אם נשים לרגע בצד את הנושא החשוב מכל - בריאות וחיי אדם - המצב הנוכחי מעורר חששות בכל הנוגע לייבוא וייצוא סחורות מסין ואליה. כך ניתן למזער נזקים ולהבטיח המשך פעילות שוטפת של ייצור ושילוח

נגיף הקורונה
צילום: Shutterstock

בעשור האחרון היה גידול אקספוננציאלי בהיקף היבוא מסין לישראל ובמהלך 2018 עלה בשיעור של כ-20% והגיע להיקף של 11 מיליארד דולר. מרבית היבוא מסין הוא של מכונות וציוד חשמלי, ומכשירים מכניים, כשלאחר מכן ברשימה נמצאים פריטי לבוש, ברזל ופלדה, וייבוא כימיקלים אורגניים. כלומר מרבית הייבוא כולל חומרי גלם עבור תעשיות במשק – מה שמייצר אימפקט כלכלי שלילי בהיקפים גדולים. לדוגמה, ב-11.2 הודיעה חברת הרכב ניסאן כי היא משביתה מפעל ייצור רכב ביפן עקב מחסור משמעותי בחלקי חילוף שמגיעים מסין ועל פי הערכות של S&P Global Ratings יצרני רכבים שנשענים על חלקים מסין יצטרכו לחתוך ברבעון הראשון של 2020 בכ-15% מכמות הייצור.

היחידה הכלכלית של מכון היצוא הישראלי פרסמה תזכיר שמציין כי בטווח המיידי נרשמה ירידה של 8% בבורסה של שנחאי, ובמדינות כמו צרפת, גרמניה, אנגליה וגם במדד ת"א 35 נרשמה ירידה שקרובה ל-4%. בהמשך מצויין גם כי בשנת 2002, עם התפרצות הסארס, השפעות דומות נרשמו לטווח הקצר אך בסופו של עניין נרשמה השפעה מינורית על הכלכלה הגלובלית. יחד עם זאת, חשוב לזכור שב-18 שנה שעברו סין עשתה קפיצת מדרגה רצינית ועל פי הערכות היא מספקת היום ברחבי העולם כ-70% מחומרי הגלם לייצור!

אין ספק כי הדוגמה של חברת ענק כמו ניסאן והירידה שנרשמה בשוקי ההון ברחבי העולם מייצרות חוסר וודאות וחשש אמיתי בקרב חברות יבוא/יצוא ויצרנים. אליהם מצטרפות גם תחושות כאוס וחוסר אונים. מתי והאם בכלל סחורות יגיעו? כמה זמן ימשך המצב? והאם יש בכלל מה לעשות? הרי גם אם, באופן היפותטי, המשבר יחלוף בשבוע הבא, בנמלים ובשדות התעופה כבר נוצרו צווארי בקבוק וברור כי לחברות הסיניות ייקח זמן להתאושש מהמכה ולהשלים פערים. ולמרות כל זה, כל חברה מסחרית יודעת כי לשבת בחיבוק ידיים ולחכות שהמצב יסתיים זו לא אופציה. לנוכח האילוצים צריך לנהל את הסיטואציה, לזהות מוקשים, לשאול את השאלות הנכונות ובעיקר למצוא פתרונות חלופיים ויצירתיים כדי למזער נזקים. על מנת לעשות זאת, חשוב לאמץ צורת פעולה אג'ילית של ריצת מרתון בספרינטים של מאה מטר. כלומר, להגדיר מטרות מיידיות וברות ביצוע ולנהל ולתקן תוך כדי תנועה. כדי לעשות זאת, יש שלוש נקודות מפתח:

שעון עם שטרות מעליו
צילום: Shutterstock

1. להגדיל את רשת הנטוורקינג העסקית ולחפש הזדמנויות לשיתופי פעולה. החל מיבוא דרך מדינות אחרות וספקים שונים ועד לנסות למצוא חברות שאפשר לעשות איתן החלפת סחורות. הרי יתכן שמה שחסר אצל חברה אחת במלאי קיים אצל אחרת וההיפך.

2. לעשות אופטימיזציה למלאי ולהגיע לרמת אמינות מלאי של כמעט 100%. מה חסר, מה יש בעודף, מהו תיעדוף הייצור - ייתכן שישנם מוצרים שכרגע אין צורך ממשי לייצר ועדיף להתמקד במוצרים שיש להם ביקוש גדול יותר.

3. אולי נקודת המפתח החשובה ביותר היא שקיפות לכל אורך שרשרת האספקה: איפה נמצא כל פריט שכרגע בהליכי שילוח, מה נמצא על פס הייצור, מה במלאי וכו. רק לאחר שמתקבלת תמונה מלאה יהיה ניתן להפיק תובנות עסקיות אמיתיות לגבי ניהול המשבר.

כדי לתת מענה לאתגרים אלה, חברות ניהול בשרשרת האספקה כבר מייצרות ומתאימות פתרונות אלטרנטיביים ששמים דגש על גמישות ומהירות תגובה. בחברת FRITZ - שמספקת פתרונות ניהול בכל הסגמנטים של שרשרת האספקה, החל מאחסנה, שילוח, הובלה ועד רכש ומימון - כבר מוצעים פתרונות ששמים דגש על קיצור ה-time to market של החברות הנעזרות בשירותיה. למשל, פתרונות רכש חלופי מספקים מארצות הברית ואירופה, על ידי חברת הבת LK. בזכות הניסיון של LK באיתור מקורות מאגר הספקים עומד כיום על 3,000 – מה שמקנה יתרון לגודל בכוח הקנייה ואפשרות לקבל פתרון כמעט בכל סקטור, למשל מכניקה, אופטיקה, מתכת, קוסמטיקה ועוד. מלבד הרכש עצמו, הפתרון כולל גם יבוא ושילוח עד לשער המפעל.

עבור משלוחים קריטיים, הקימו ב-FRITZ מרכז הפצה ייעודי בהונג קונג לטובת טיסות והובלות יבשתיות ברחבי סין. המרכז יפעל 24/7 והמשלוחים יהיו בשיטת NFO עם העדיפות גבוהה ביותר בהעמסת המשלוח למטוס. השירות משמש למשלוחים לסין, בתוך סין ומסין לרחבי העולם. סביר להניח כי ברגע שהקורונה תחלוף יהיה צורך לייצר מלאי גיבוי או ולרכוש בהיקפים גדולים, לעתים בסכומים שאינם זמינים ברגע זה. לכן ב-FRITZ מציעים מימון יבוא בהלוואה חוץ בנקאית שאינה יושבת על תזרים המזומנים. כלומר, הרכישה ורישום המלאי נעשה דרך FRITZ והתשלום לשחרור הסחורה נעשה רק כאשר יש לחברת הייצור צורך ממשי ברכיב. גם פתרון זה כולל פתרונות אחסנה ושילוח מלאי.

קשה לדעת מתי הכל יסתיים, אך גם בנקודת הזמן הזו חשוב להיות אקטיביים ולמצוא פתרונות כאן ועכשיו.

למידע ופרטים נוספים לחצו כאן

כתבות שאולי פיספסתם

*#