תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

משהו חדש קורה בבית שמש

בית שמש נחשבת לעיר הצומחת ביותר בעשור האחרון ונראה כי זוהי רק ההתחלה: פארק תעסוקה חדש וקניון במרכז העיר בשילוב משרדים, מסמנים את תחילתו של עידן עסקי חדש ומבטיח בעיר

הדמיה בית שמש
צילום: יח"צ

הצמיחה הכלכלית והעלייה המתמדת במספר תושבי ישראל ובאיכות החיים שלהם מתבטאת בשטח בבנייה אינטנסיבית של נדל"ן ולא רק לדיור, אלא גם מתחמי תעסוקה ומסחר ברחבי הארץ.  הפריפריה נוטלת גם היא חלק משמעותי בתנופה ומייצרת עבור משקיעים מוסדיים ופרטיים הזדמנויות השקעה מגוונות מאי פעם, בעידוד ובהכוונה של ממשלת ישראל. בית שמש, העיר הצומחת בישראל ע"פ נתוני הלמ"ס, מסומנת כיעד בעל פוטנציאל השבחה יוצא דופן.

העסקים פורחים בכל הארץ

בתחילת המאה ה- 21 היוותה תל אביב את המרכז העסקי היחיד בישראל אולם שני עשורים לאחר מכן, נראה כי פיזור מוקדי העסקים בישראל הולך ומתרחב צפונה, דרומה ומזרחה.

אחד הזרזים לפיזור הוא ללא ספק שדרוג מערכת  הכבישים הניכר והרחבת היעדים ושיפור השירות של רכבת ישראל אלו אפשרו פריחה עסקית בכל רחבי ישראל, שהתבטאה בהקמת מתחמי מסחר ותעסוקה מודרניים המאוכלסים ע"י חברות היי-טק, גופי מדיה ופרסום, גופים מתחום הרפואה ושאר בעלי המקצועות החופשיים.

התקשורת משחררת, המחירים מפתים

אבל לא רק הביקוש והכבישים שינו את ענף הנדל"ן המניב, אלא גם ההתפתחות המטאורית בתחומי התקשורת ששחררה את הארגונים העסקיים מהתלות הגיאוגרפית בגוש דן. כיום יש מספר הולך וגדל של חברות ומעסיקים במגוון גדלים שבוחרים דווקא לצאת מהערים הגדולות לטובת ערים בצמיחה, משום שהן יכולות עדיין ליהנות מיצירת קשר מידי עם כל מקום בעולם ועדיין ליהנות ממחירים נוחים משמעותית, פוטנציאל השבחה וחשוב לא פחות: תעריפי ארנונה נוחים במיוחד ורשויות מקומיות.

הדמיה בית שמש
צילום: יח"צ

לצד התזוזה של מעסיקים גדולים, חלה פריחה משמעותית בהקמתם של עסקים קטנים ובינוניים, המעסיקים עשרות בודדות של עובדים, ומבינים את ערכו העסקי של משרד עצמאי. בעלי העסקים עצמם מציינים העדפה ברורה לנהל את העסק בקרבה למקום מגוריהם כדי להקל על העובדים להגיע אל ומאת העבודה ולשפר את הפריון, במקום לבלות שעות בפקקים.

בית שמש – העיר הצומחת בישראל

תכניות המתאר של הערים בשפלה כוללות כבר שנים את פיתוחם של אזורי מסחר ותעשייה חדשים. ברמה הלאומית, מדובר בהתפתחות חיונית מאין כמוה למשק הישראלי, הנתמכת בפיתוח מאסיבי של תשתיות תחבורה ואנרגיה בהשקעה של סכומי עתק.

את התואר "העיר הצומחת בישראל בעשור האחרון" קוטפת בית שמש, שרושמת גידול מדהים של כ 47% במספר התושבים שבה בין השנים 2010 ועד לסופה של 2019. במסגרת התב"ע שאושרה לה, אמורה העיר להפוך בתוך עשור לאחת הערים הגדולות בישראל, למרכז המטרופוליני של שפלת יהודה,  ולמנות כ 250,000 תושבים בקירוב.  כל אלה ייהנו מתשתית תחבורה משודרגת, הכוללת תחנת רכבת פעילה בעיר, וחידוש של כביש 38 המוביל מכביש 1 אליה.

משרד השיכון סימן את פיתוחה של העיר כאחד מיעדיו המרכזיים לפיתוח ובמסגרתם של הסכמי הגג היועדים מתכוון המשרד לתעל משאבים לטובת תמיכה בצמיחתה האדירה של העיר.

לעוד פרטים על בית שמש>>

השמות הגדולים כבר כאן

רשתות קמעונאיות מובילות בישראל כבר עלו על הפוטנציאל של סביבת בית שמש: איקאה תפתח בקרוב את סניף הדגל של ירושלים רבתי, רמי לוי מתעתד לפתוח סניף ענק בעיר, חברת ביג מרכזי קניות מתעתדת להעביר את המטה שלה לעיר, לצד המרכז הלוגיסטי של משטרת ישראל.

הנהגת העיר בית שמש, שמה בראש סדר העדיפויות את הרחבתם של שטחי המסחר והתעסוקה בעיר ומתוך הבנה כי עתידה של העיר, המונה כיום כ 130,000 תושבים, כרוך בהקמתם המהירה של פרויקטים חדשים שיהוו מנוע צמיחה הכרחי בהתפתחותה. בראיון שהעניקה לעיתונות הכלכלית הדגישה בלוך את קצב ההתפתחות המרשים שעוברת העיר בשנה האחרונה ואת הצורך המתהווה בשיפורם של השירותים המוענקים לתושבים כתוצאה מהגידול המתמיד במספרם.

הקמתם של מרכזי מסחר ותעשייה הינם צעד משלים הכרחי אל מול הגידול המרשים של פרויקטים למגורים בעיר ומהווה תנאי הכרחי בהפיכתה של העיר לישות כלכלית עצמאית וחזקה. במסגרת המשאבים שמקצים העירייה ומשרד השיכון לפיתוח העיר, יוענקו שירותים מתקדמים לליווי חברות עסקיות ויזמים המעוניינים ליטול חלק בתנופת הבנייה בעיר. מסלול ירוק ליזמים יעניק גישה ישירה ללשכת ראש העיר ולמחלקה הכלכלית, תוך שימת דגש על טיפול צמוד ללא חסמים ובירוקרטיה מסורבלת. בבית שמש מאמינים כי פיתוח מקורות תעסוקה איכותיים בבית שמש הם המפתח להתפתותה של העיר ולמיצוי הפוטנציאל של תושביה. ולכן יש נכונות להיות מעורבים באופן אישי ולגייס את כל המשאבים הדרושים על מנת לתת לעסקים את התשתית הנוחה והמשתלמת ביותר בעיר.

מתחם תעסוקה כפיר: העובדים מחכים לכם ליד הבית

הקמתו של מתחם התעסוקה כפיר בבית שמש הוא מהלך מתבקש הקורם עור וגידים בימים אלו.  מיקומה של בית שמש באמצע הדרך בין שני המטרופולינים הגדולים בישראל, תל אביב וירושלים, הופך אותה לאטרקטיבית, במיוחד עבור חברות וארגונים המעוניינים לפעול ממקום מרכזי ונגיש - בלב הארץ.

מתחם התעסוקה, הממוקם על גבעה מוריקה בכניסה הדרום מזרחית של העיר, משתרע על פני 54 דונם, הכוללים כ-62,000 מ"ר לתעסוקה בשלושה מבנים וכ-1,000 מ"ר לשטחי מסחר. בנוסף, בפארק מתוכננים להיבנות גם קאנטרי קלאב בשטח של כ-23,000 מ"ר, ומרכז תיירות שצפוי לכלול מלונית ליולדות.. המבנים כוללים חניונים תת קרקעיים, שבחלקם ישולבו שטחי מסחר בקומות התחתונות. תכנון המבנים כולם משתלב עם הטופוגרפיה המדורגת של השטח ומבטיחים מיקום אל מול נוף עוצר נשימה.

מתחם כפיר נושק לאחת משכונות המגורים האיכותיות והיוקרתיות בבית שמש. השכונה מאוכלסת במשפחות מבוססות, עולים מארצות דוברות אנגלית, ואנשי היי-טק ונמצא במרחק דקות נסיעה למרכז בית שמש. הפארק נגיש לציבור גדול של אקדמאים וסטודנטים מהסביבה והוא עתיד ליצור מאות מקומות עבודה חדשים עבור אוכלוסייה תושבי בית שמש והישובים הסמוכים. שכונת נווה שמיר המתוכננת בקרבה לפארק מיועדת לציבור משרתי הקבע ולשוטרים. בית שמש נתברכה באוכלוסייה איכותית ומגוונת, עליה נמנים חילונים, דתיים לאומיים וחרדים, בעלי הכשרה אקדמית פועלי ייצור, אנשי הייטק, מנהלים, מהנדסים, בעלי מקצועות חופשיים ועוד. כל אלה הם רק חלק מכוח העבודה הזמין והאיכותי המאפיין את המרקם החברתי המתהווה בעיר.

קניון ראשון במרכז העיר

תכנית הפיתוח של בית שמש השכילה לאמץ תכניות פיתוח הוליסטיות המשלבות קניונים ומרכזי קניות בלב הערים, בסמוך לשכונות מגורים, ובליבם של עורקי התנועה. זאת בניגוד למגמה שרווחה עד לפני כמה שנים, של הקמת מוקדי מסחר, בילוי ופנאי בפאתי הערים.

בצמוד לקניון יוקמו שני בניינים המיועדים למשרדים. מיקומו של הקניון החדש, בלב שכונות המגורים המרכזיות בעיר, מבטיח חווית קנייה ובילוי לעשרות אלפי התושבים המקיפים אותו ויהווה מוקד משיכה לתושבי העיר כולה.

גורמי נדל"ן מאמינים כי יש לבית שמש את הכל: אוכלוסייה איכותית ומגוונת, מיקום מעולה בלב הארץ, על אמצע הדרך בין תל אביב וירושלים, פוטנציאל אדיר ורוח גבית ממשרדי הממשלה ובראשם משרד השיכון. עתה הגיע העת להפוך את העיר לקהילה עירונית עדכנית, הנהנית משירותים עירוניים, מסביבה עסקית דינאמית וממקורות תעסוקה המשאירים את תושביה בעיר ומאפשרים להם ליהנות מפרנסה ראויה וסיפוק אישי ומקצועי. האוכלוסייה המגוונת של העיר, הכוללת חרדים, דתיים וחופשיים, מייצרת מארג אורבני בעל פוטנציאל צמיחה עצום שיש לממשו. לכן כל מי שמעוניין להקים או להעתיק את העסק שלו לבית שמש, יעשה את אחד הצעדים העסקיים המבטיחים ביותר.

לפרטים נוספים>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#