קורסי ייעוץ משכנתאות: רשימת המכללות שילמדו אתכם את התחום

קורסי ייעוץ משכנתאות הפכו מבוקשים מאוד בשנים האחרונות, ובעוד הכשרתם קצרה יחסית, מדובר במקצוע רווחי ומשתלם. אספנו את המכללות שידאגו לעשות טוב לחשבון הבנק שלכם

לידור יעקב ונורית פלד קירשטיין
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום: Howtogoto -Dreamstime
לידור יעקב ונורית פלד קירשטיין
תוכן שיווקי

לא מעט אנשים ירכשו בחייהם לפחות נכס אחד ויזדקקו למשכנתא. אך על מנת לחסוך דרוש ייעוץ מקצועי והכוונה בנושא, שכן הוא כולל משתנים רבים ויכול לסייע רבות בתהליך. זו הסיבה שקורסי ייעוץ משכנתאות הפכו למבוקשים בשנים האחרונות וכיום קיימות עשרות קורסים הנוגעים בתחום. בין המכללות המציעות אותם: מכללת R.E.Sמ.ט.י גליל מערבי, איתנים ומכללת אורין שפלטר.

מכללת R.E.S ואיגוד הנדל"ן והמשכנתאות מציגים - פרויקט הגשמה לקריירה בעולם המשכנתאות והנדל"ן

מחוייבות להצלחה - פרויקט הגשמה, של מכללת R.E.S ואיגוד הנדל"ן והמשכנתאות הישראלי, הינו פרויקט ייחודי שמטרתו הכשרת יועצי משכנתאות ואנשי נדל"ן להשתלבות בתחומים אלו, תוך מתן תמיכה וליווי שוטף להבטחת השתלבותם בתחום ומתחייבת ל100% הצלחה בתחום. לא הצלחת? אתה נשאר במסלול ההכשרה עד ההצלחה.

מקצוע רווחי לחיים - בחסות המדינה

כן, קראתם נכון. הלימודים במכללת R.E.S במסגרת פרויקט הגשמה מתקיימים בעלות סמלית בלבד, כיוון שהמסלול כולו מסובסד על ידי איגוד הנדל"ן הישראלי, באמצעות תקציבים ממשלתיים. הסטודנטים נושאים בהשתתפות עצמית מזערית, המוחזרת להם עם תחילת עבודתם ב-R.E.S כיועצי משכנתאות. "פרויקט הגשמה נועד בראש ובראשונה על מנת להבטיח צמיחת דור חדש של יועצי משכנתאות ואנשי נדל"ן מקצועיים ומצליחים בתחומם, תוך הבטחת מתן הזדמנות שווה לכל אדם המעוניין לעסוק בתחום", אומר איציק חסידים, בעליה של חברת R.E.S GROUP ויו"ר איגוד הנדל"ן הישראלי.

הלימודים בפרויקט מוכרים ומסובסדים על ידי גופים כמו משרד הביטחון, ביטוח לאומי, משרד הקליטה ומשרד העבודה והרווחה, ומוכרים לצורך פקדון חיילים משוחררים. הקורסים הנכללים בפרויקט הגשמה מועברים בכל סניפי המכללה, הפרוסים בכל הארץ מצפון ועד דרום. 

המכללה היחידה בישראל המציעה התמחות וסטאז' לכלל הסטודנטים הלומדים במסלוליה השוניםצילום: ליאת אבשלומי

מסלול הלימודים – כל הקורסים הנדרשים ליועץ משכנתאות

הלומדים בפרויקט זכאים למסלול לימודים הכולל שישה קורסים שונים בתחום המשכנתאות והפיננסים, כולם מסובסדים. השיעורים מועברים על ידי מרצים ומנחים מהטובים בתחומם בארץ, העוסקים בעולם המשכנתאות לאורך שנים, והצמיחו תחתם מאות יועצי משכנתאות.
בין הנושאים הנלמדים בקורסים: משכנתאות מגופים חוץ בנקאיים, הכרת עסקאות מורכבות, משכנתא עסקית ומסחרית, משכנתאות מחברות ביטוח, משכנתאות במגזרים הערבי והחרדי, עבודה עם קרנות בערבות המדינה ועוד.

קורס הדגל במסלול ייעוץ משכנתאות הינו קורס יועצי משכנתאות ופיננסים, המעניק ללומדים את הידע הנדרש בכל הנוגע להכרת המשכנתא, מסלוליה, התאמת המשכנתא ללקוח, טיפול מנהלתי, הכנה לעבודה עם הבנק, היכרות עם סוגי הלוואות שונות ועוד.

קורסים נוספים הנכללים במסלול הינם:
1. קורס הלכה למעשה ליועצי משכנתאות, העוסק בלמידת השטח של ייעוץ משכנתאות, ומתמקד בין היתר במתן כלים לפרסום ושיווק עצמי, שפת גוף, איתור לקוחות, התנהלות בפגישות.
2. קורס יזמות, נדל"ן מסחרי והשקעות ליועץ המשכנתאות, העוסק בנדל"ן מסחרי ותעשייתי, קרקעות, ועבודת יועץ המשכנתאות עם יזמים ומשקיעים.
3. קורס התחדשות עירונית, המעניק לסטודנט את כל המידע באשר לעבודת יועץ המשכנתאות בעולם התחדשות עירונית, תמ"א 38 וכו.
4. קורס נדל"ן חו"ל, המעניק כלים לעבודת יועץ המשכנתאות עם לקוחות המעוניינים ברכישת נכס למגורים או השקעה בחו"ל.

עם סיום הלימודים מוענקות לסטודנטים שבע תעודות הסמכה, המוכרות על ידי איגוד הנדל"ן והמשכנתאות ומשרד המשפטים, ביניהן תעודת מאסטר בתחום הנדל"ן והמשכנתאות,
סטאז' התמחות, וקריירה בתחום ייעוץ משכנתאות.

עם סיום הלימודים מוענקות לסטודנטים שבע תעודות הסמכה, המוכרות על ידי איגוד הנדל"ן והמשכנתאות ומשרד המשפטיםצילום: ליאת אבשלומי

ייחודיותה של מכללת R.E.S טמונה בהיותה המכללה היחידה בישראל המציעה התמחות וסטאז' לכלל הסטודנטים הלומדים במסלוליה השונים. מכללת R.E.S הינה אחת החברות בקבוצת הנדל"ן R.E.S Group, המעניקה שירותים ללקוחות פרטיים ועסקיים בתחום התיווך, נדל"ן וייעוץ משכנתאות. כבר במהלך הלימודים, הסטודנטים מתחילים לעבוד בקבוצה, בתחום אותו הם לומדים. עם תום הלימודים, כל סטודנט זכאי לסטאז' בקבוצת R.E.S, כאשר ההתמחות כוללת עבודה עם לקוחות אמיתיים, וכמובן בשכר. "ההחלטה שלנו במכללה לכלול גם סטאז' כחלק מתכנית הלימודים, התקבלה לאחר שהבנו שרבים מהסטודנטים שסיימו את המסלול, מוכשרים ככל שיהיו, חוששים לעשות את הצעד הראשון ולהתחיל לעבוד בתחום. המטרה שלנו היא לאפשר להם, בפעם הראשונה בקריירה, לעבוד עם לקוחות אמיתיים ולצבור ניסיון בתחום", מדגיש איציק.

כלים לפתיחת עסק בתחום ייעוץ משכנתאות

לרשות כל סטודנט המשתתף בפרויקט עומד ארגז כלים בשווי 35,000 שקלים, שיסייע לו להתחיל את דרכו בעולם ייעוץ המשכנתאות. אחד הכלים החשובים ביותר שהמכללה מעמידה לרשות הלומדים הינו ליווי אישי לכל סטודנט על ידי סגל המרצים במכללה. כך, לכל אורך הקורס וכן לאחריו, לכל סטודנט מוענק ייעוץ, תמיכה וליווי בהקמת עסק עצמאי, כמו גם בפיתוח אפיקים מקצועיים אחרים. זאת, לצד ייעוץ עסקי ובניית תכנית עסקית עבורו. ליווי מקצועי זה אינו מוגבל לתקופת הלימודים בלבד, ובוגרי הקורס זכאים לו לתקופה בלתי מוגבלת וללא כל תשלום.  כלים נוספים המוענקים לסטודנטים הינם כרטיסי ביקור, תוכנות לעבודה בתחום, השתלמויות מקצועיות, חברות באיגוד הנדל"ן הישראלי ועוד. 

מכללת R.E.S מבית R.E.S GROUP

טלפון: 072-2222-211, 053-736-1080

לאתר של מכללת R.E.S >>

על פרויקט הגשמה באתר R.E.S >>

לעמוד הפייסבוק של מכללת R.E.S>>

---------------------------------------

מ.ט.י גליל מערבי – קריות

"כל בעל עסק צריך ליווי והכוונה וגם תכנית עסקית, שהיא המצפן או ה"Waze" של העסק, שמפרטת לאן אתה רוצה להגיע ואיך תגיע לשם", מסביר איציק שפיר, מנכ"ל מ.ט.י גליל מערבי – קריות.

מ.ט.י גליל מערבי - קריות הממוקם בעכו, הינו מוסד ציבורי ללא מטרת רווח. בעשרים וחמש שנות פעילותו, פועל מ.ט.י כמרכז לטיפוח יזמות, ומציע ייעוץ וליווי עסקי, קורסים, הכשרות וסיוע במתן הלוואות ליזמים ולעסקים קטנים.

ליווי עסקי והכשרות לעסקים קטנים – דווקא בצפון הארץ

"המטרה שלנו היא לתת סיוע לכמה שיותר עסקים בצפון הארץ, בדגש על אזור הגליל, בהתחשב בצרכים של האזור", מדגיש איציק, שבעצמו עבר ממרכז הארץ לאזור הצפון לאחרונה ובכך הגשים חלום ציוני שלו. "לצערי, אין מספיק מודעות בקרב העסקים הקטנים לצורך בליווי עסקי ובתוכנית עסקית. האתגר האמיתי של עסקים קטנים בארץ הוא לשרוד לאורך זמן", הוא מוסיף. בעל עסק קטן בדרך כלל מתמחה בתחום העיסוק שלו ופחות בתחומים השונים של ניהול העסק – שיווק, מכירות, ניהול כספים, תמחור וכו'. בדיוק בנושאים אלו, מ.ט.י - הבית לעסקים, יכולים לסייע לו באמצעות ליווי ובניית תכנית עסקית".

מגוון רחב של קורסים והכשרות

לאורך שנות פעילותה, מ.ט.י העניקו ליווי וסיוע לכ-10 אלף יזמים ועסקים. כחלק מהסיוע, מ.ט.י מציעים מגוון הכשרות וקורסים המשלבים פרקטיקה לצד לימודים תיאורטיים. בין הקורסים המוצעים, המעניקים כלים לעסקים קטנים: קורס להכשרת והסמכת "NLP Practitioner", שפת גוף, זינוק בשיווק ומכירות, הנחיית קבוצות ועוד. בנוסף, קיימות הכשרות ייחודיות כמו למשל, הום סטיילינג, קורס הדברה מקצועי למעוניינים לעבוד כמדבירים, קורסים בהיי-טק, קורס יועצים לכלכלת משפחה ועוד. מ.ט.י מקיימים גם ימי עיון מקצועיים הנוגעים לעסקים הקטנים. אחד הקורסים המבוקשים ביותר שמציעה "מ.ט.י גליל מערבי – קריות", הוא קורס יועצי משכנתאות.

קורס יועצי משכנתאות - ידע תיאורטי, פרקטיקה וכלים להתנהלות בתחום

הקורס מקנה את הידע והכלים המקצועיים הדרושים לעבודה בתחום ייעוץ המשכנתאות, ומפתח חשיבה פיננסית לזיהוי צורכי הלקוח ובניית תמהיל משכנתא המותאם לצרכיו. מרצה הקורס הינו אשר לוגסי – בעברו מנהל מחלקת החיתום של בנק דיסקונט, יועץ משכנתאות למעלה מ-15 שנה ועשור שמלמד ומכשיר יועצי משכנתאות. "לפני כ-14 שנה נולד תחום העיסוק של ייעוץ משכנתאות", אומר לוגסי, "בעקבות צורך של הציבור להבין טוב יותר מה חשוב לדעת כשלוקחים משכנתא. הציבור הבין שהבנק הוא גוף בעל אינטרס שלא תמיד ידאג לעסקה הטובה ביותר ללקוח, ומהצורך הזה נולד המקצוע, שהוא למעשה צד ניטרלי שיש לו את הידע והניסיון לייעץ ללקוחות בעת בחירת משכנתא. הקורס משלב ידע תיאורטי, לצד תרגול ופרקטיקה מעשית", מוסיף לוגסי, "ומקנה ללומדים כלים לטפל בלקוחות 'רגילים', לצד כאלו 'בעייתיים' שהבנקים לא תמיד ששים לאשר להם משכנתא".

המטרה שלנו היא לתת סיוע לכמה שיותר עסקים בצפון הארץ, בדגש על אזור הגלילצילום: בת חן פרץ

לאורך הקורס, הלומדים מתנסים בתחום בסדנאות מעשיות, ובונים תמהילי משכנתא שונים לסוגים שונים של לקוחות. כמו כן, הקורס מלמד הפעלה של תוכנת סימולטור (תוכנה בה עושים שימוש יועצי משכנתאות על מנת להציג את הנתונים ללקוחותיהם). "חשוב לנו להכין את הלומדים שלנו ליום שאחרי הקורס, לכן, אנחנו מלמדים אותם ומעניקים להם כלים כמו כיצד לגשת לבנקים כדי להתחיל לשתף איתם פעולה, איך לפנות ללקוחות, להציג את עצמם, כיצד לתשאל לקוח בפגישה ראשונית ומהם השלבים חשובים בתהליך העבודה מול הלקוח", הוא מוסיף.

איציק שפיר, מנכ"ל מ.ט.י גליל מערבי – קריותצילום: בת חן פרץ

משך הקורס הינו 14 מפגשי ערב, אחת לשבוע, 4 שעות אקדמיות כל מפגש. הקורס מתקיים במתכונת מצומצמת של כ-15 תלמידים. לאור הביקוש הגדול, בחודש ינואר ייפתח מחזור נוסף של הקורס – מהרו להירשם.

מקצוע רווחי במעט השקעה

"אני מכיר לא מעט אנשים שיש להם רתיעה מעיסוק בתחום הפיננסי – מתמטי", אומר לוגסי, "ולכן הם לא חשבו אפילו על האפשרות לעבוד כיועץ משכנתאות. אני כאן כדי להפריך את החשש הזה - לימוד התחום אינו מצריך חישובים עצמאיים, אנחנו נעזרים בתוכנות שמפשטות את העבודה". לוגסי מצביע על חשש נוסף שקיים בקרב חלק מהאנשים, הוא הצורך לתפקד כ"אנשי מכירות". "יועצי משכנתאות לא צריכים להיות אנשי מכירות כדי להצליח במקצוע", הוא מדגיש, "מדובר בשירות פיננסי שיש בו צורך אמיתי. אדם שלמד והתמקצע בתחום, יוכל בהשקעה מזערית יחסית לרכוש מקצוע לחיים, שמייצר הכנסה מכובדת מאוד".

מ.ט.י גליל מערבי

טלפון: 04-9814027

כתובת: דרך המכללה, עכו

לקורס יועצי משכנתאות באתר מ.ט.י גליל מערבי >>>

לעמוד הפייסבוק של מ.ט.י גליל מערבי >>>

---------------------------------------

איתנים: ההכשרה שיכולה להפוך אתכם ליועצי משכנתאות מצליחים

תחום ייעוץ המשכנתאות הוא תחום מתפתח בארץ שאמנם עדיין לא נהנה מרגולציה לעומת ארצות הברית, למשל, שם יועץ משכנתאות צמוד מתחייב – אך הוא בהחלט צועד בכיוון הנכון. בעוד בעבר סירבו הבנקים לעבוד עם יועצים שמייצגים לקוחות פרטיים הזקוקים להלוואה בנקאית לצורך מימון רכישת נכס נדל"ני, הרי שהוראה חדשה מטעם הממונה על הבנקים מחייבת את המערכת הבנקאית לעבוד מול היועצים, שמטרתם היא אחת: לחסוך לרוכשי הדירות זמן יקר וערימות של כסף.

מתוך ההכרה בכך שאנשים מפסידים כסף וזמן בבואם לקחת משכנתה לבדם, ללא ליווי מקצועי, הוקמה חברת איתנים – חברה בפרישה ארצית שמעניקה הכשרה מקצועית ליועצי משכנתאות לעתיד לצד ייעוץ מקצועי וליווי צמוד לרוכשי דירות שזקוקים למשכנתה. הקורסים המקיפים שפיתחה, שמבוססים על מאות שיעורים מקוונים שמתעדכנים כל העת ועל שיעורים פרונטליים המתקיימים בתל אביב, בירושלים ובחיפה, אשר בין השאר מעמיקים בעולם העסקי, מולידים יועצים עתירי ידע וניסיון שיודעים למשוך אליהם לקוחות, משתכרים היטב (כ-6,000 שקלים לתיק) ומתבססים במה שנחשב כיום למקצוע המבוקש הבא.

המקצוע שבו גם מרוויחים וגם חוסכים לאחרים

הצורך ביועץ משכנתאות צמוד הוא פרי של שוק נוטלי משכנתאות שנמצא בצמיחה מתמדת. אם בשנת 2019 נרשמה עלייה חדה בשיעור הבקשות להלוואה בנקאית לשם רכישת דירה, הצפי הוא כי שנת 2020 אף תעבור אותה. המשמעות מבחינתם של יועצי המשכנתאות היא שפע של לקוחות שהבינו כי ייעוץ מקצועי בתחום יסייע להם לבצע את הרכישה אולי הכי יקרה בחייהם בתנאים הטובים ביותר בעבורם עם חיסכון שיכול להגיע למאות אלפי שקלים.

לשם כך הקימו עדי שטרן (42) ושמעון שטרית (40) את איתנים לאחר ניסיון ממושך בתחום וידע רב על האופן שבו פועלות המערכות העסקית והבנקאית – כדי להכשיר את הדור הבא של יועצי המשכנתאות העצמאיים שמחד ייהנו מפוטנציאל השתכרות גבוה, ובד בבד יהיו לא פחות ממלאכים ללקוחותיהם, שיזכו לשקט נפשי בתהליך הביורוקרטי המורכב של לקיחת משכנתה, בידיעה שהיועץ שמלווה אותם ישיג להם את העסקה הטובה ביותר המותאמת לצורכיהם במדויק.

איתנים - חברה בפרישה ארצית שמעניקה הכשרה מקצועית ליועצי משכנתאות לעתיד לצד ייעוץ מקצועי וליווי צמוד לרוכשי דירות שזקוקים למשכנתהצילום: צילום: בנימין אדם

לדבריהם, הבנק הוא גוף מסחרי שפועל במטרה להרוויח כסף, וזאת הוא עושה כשהוא מוכר כסף. "וכשאדם נוטל משכנתה, כלומר קונה הרבה כסף, קל לבנק לעשות את העבודה שלו – כלומר לקחת לאנשים המון כסף מיותר", הם מסבירים.

תוכנית ההכשרה של איתנים ליועצי משכנתאות מעולים שגם עובדים בתחום בפועל, כלומר יודעים למשוך לקוחות, היא עשירה בידע – כ-200 שיעורים מקוונים שניתן לצפות בהם ללא הגבלה אשר אליהם מתווספים שיעורים חדשים באופן שוטף, וזאת לצד השתתפות בקבוצת פייסבוק פעילה, ובהמשך כמה שיעורים פרונטליים באורך חמש שעות כל אחד, שאליהם מגיעים המשתתפים משופשפים לאחר שלמדו באופן עצמאי חלק גדול מהחומר.

משך ההכשרה הוא כחודשיים עד ארבעה, כולל הזמן שדרוש ללימוד העצמי, ובסיומה כל משתתף זוכה לליווי צמוד של מנטור שמייעץ לו בתיקים הראשונים שכוללים, חוץ מייעוץ בלקיחת משכנתאות חדשות (עשרות אלפים בשנה), גם תחומים נוספים כמו מיחזור משכנתאות קיימות (שוק עצום של מאות אלפים שבבעלותם משכנתה קיימת), ריכוז מצבור של הלוואות קטנות (מחלה ישראלית) לתוך המשכנתה, ליווי ברכישת נכסים בחו"ל, סיוע לגיל השלישי לחיות בכבוד דרך אמצעי מימון שונים וטיפול בלקוחות שבבעלותם נכסים ללא משכנתה המעוניינים לרכוש נכסים נוספים ללא הוספת כסף מכיסם הפרטי.

כדי להבטיח שליועצים שהוכשרו באיתנים תהיה עבודה שוטפת ומכניסה, שמים דגש בהכשרה על הפן העסקי באמצעות קורס של 90 שיעורים שמלמדים כיצד להצליח בתחום. "כדי להיות יועץ משכנתאות, צריך רק מחשב ואת הידע, ללא הסיבוכים שמלווים לרוב פתיחת עסק חדש משום שאין הוצאות ולא צריך משרד", מסבירים בעלי איתנים שמספרים על עבודה מרתקת ששכרה בצדה, עבודה מול אנשים ברמה גבוהה, כאלה שממליצים ומודים על השירות שחסך להם הרבה זמן וכסף. "אין כמעט אדם שאנחנו לא יכולים לעזור לו", הם אומרים, "והסיפוק היומיומי הוא גדול".

איתנים
וואטסאפ להתקשרות מיידית: 052-2155757
מייל: adi@stmo.co.il
לדף המלצות על הקורס >>
לעמוד הפייסבוק של איתנים >>
לאתר האינטרנט של איתנים >>

----------------------------------------

מכללת אורין שפלטר

"רובנו נרכוש לפחות נכס אחד בחיינו ונזדקק לשם כך למשכנתא. כיום הציבור מבין יותר ויותר את הערך של ייעוץ משכנתא והאפשרות לחסוך בעזרת הייעוץ עשרות ואף מאות אלפי שקלים לאורך שנים. כפועל יוצא מכך, ייעוץ משכנתאות הפך לשירות מבוקש", מספר עדי שרון, מנהל אקדמי במכללת אורין שפלטר, המציעה מזה ארבע עשרה שנים מסלולי לימודי ורכישת מקצוע בתחום הפיננסים.

כיום מציעה המכללה למעלה מעשרים קורסים בתחומי ההשקעות, ביטוח, נדל"ן ופיננסים, הנחלקים ללימודי מקצוע במקצועות בהם לא נדרש רישיון ממשלתי וכאלו שכן. בין הקורסים המבוקשים במכללה: הכשרת סוכני ביטוח פנסיוניים ואלמנטריים, ייעוץ משכנתאות, קורס יזמות והשקעות נדל"ן.

"כיום הציבור מבין יותר ויותר את הערך של ייעוץ משכנתא"צילום: מכללת אורין שפלטר

קורס ייעוץ משכנתאות - הכשרה מקיפה בתחום

קורס ייעוץ למשכנתאות במכללת אורין שפלטר כולל 15 מפגשים, בני שלוש שעות כל אחד, ומתקיים אחת לשבוע בשעות הערב. הקורס כולל הכשרה מקיפה בכלל הנושאים וההיבטים הנוגעים לתפקידו של יועץ המשכנתאות - החל מרכישת דירה, מחזור משכנתא, בטחונות, הכרת מסמכים, עבודה על עסקאות מורכבות, מיסוי ועוד.

כמו כן, הלומדים רוכשים כלים נוספים, בהם שיווק עצמי והתנהלות מול לקוחות. "המטרה היא להעניק לכל סטודנט את האפשרות לבחור את סוג השירות שברצונו להעניק ללקוח: החל מליווי מלא ועד ייעוץ ממוקד כדוגמת בבניית תמהיל משכנתא בלבד", מדגישה שיר ניסן-קדם, רכזת תחום ייעוץ משכנתאות במכללה ויועצת משכנתאות.

איכות הוראה בלתי מתפשרת

קורס ייעוץ משכנתאות מתקיים בשיתוף פעולה חברת הראל פריים, כאשר צוות המרצים מורכב מיועצי משכנתאות ותיקים, לצד אנשי אקדמיה. הדבר מאפשר יצירת מסלול לימודים רלוונטי, בו התכנים מתעדכנים באופן שוטף בהתאם ל'שטח'.

"הקורס מנגיש ידע וכלים הנדרשים לעיסוק בתחום, בצורה הנגישה ביותר וברמה הגבוהה ביותר, כולל התנסות עם מחשבון משכנתא מתקדם", אומר עדי. הקורס כולל בין היתר גם הרצאות אורח, כך שתחומי התמחות מועברים על ידי מומחים, בין היתר עורכי דין, סוכני ביטוח ויועצי מכירות.

קורס ייעוץ למשכנתאות במכללת אורין שפלטר כולל 15 מפגשיםצילום: מכללת אורין שפלטר

תרגול והתנסות – מיום הלימודים הראשון

כבר בראשית הקורס הסטודנטים מתנסים במקרים אמיתיים (Study Cases) של משפחות הזקוקות לייעוץ משכנתא, כאשר בכל נושא מתווסף רובד חדש של ניתוח וייעוץ עבור המקרים. כמו כן, צוות הקורס שם דגש על תרגול רב והבנת השפה ועלם המונחים במהלך הקורס, בשיעורים עצמם ואף כלמידה עצמית בין שיעור לשיעור, במטרה להטמיע את החומר הנלמד. במסגרת הקורס נדרשים הסטודנטים לבצע פרקטיקום וללוות זוג או משפחה בייעוץ משכנתא, תוך שהם נעזרים בכל צורך שעולה בצוות היועצים במכללה. עם סיום הליווי מגיש הסטודנט עבודת גמר ובה פירוט על תהליך הייעוץ.

ללמוד מכל מקום, בכל זמן

הלימודים בקורס ייעוץ משכנתאות במכללה מתקיימים בכיתה, וכן ניתנים לצפייה בשידור חי, או בהקלטות השיעורים. באופן זה יכול הסטודנט להתאים את אופי הלמידה לצרכיו. ההקלטות עומדות לרשות התלמידים גם לצפייה נוספת, יחד עם מגוון תרגולים ומבחנים באתר המכללה.

ליווי לכל אורך הדרך

צוות המרצים ויועצי המשכנתאות בקורס זמין עבור הלומדים בכל שאלה, באמצעות קבוצת וואטסאפ העומדת לרשותם לכל אורך הקורס. עם תום הלימודים מוזמנים הבוגרים להצטרף לקבוצת וואטסאפ לבוגרים, בה הם מוזמנים להתייעץ עם צוות יועצי המשכנתאות המנוסים של המכללה והראל פריים, ולקבל חוות דעת, חיבור לאנשי קשר בבנקים ועוד. לסטודנטים מצטיינים מציעה המכללה להשתלב כיועצי משכנתאות בהראל פריים, המלווה את לקוחותיה החל מהשלב הראשוני של הייעוץ ועד לחתימה על המשכנתא.

בשנתיים מאז נפתח הקורס, הכשירה המכללה מעל מאתיים יועצי משכנתאות. "תפקידו של יועץ המשכנתאות הוא ללוות את הלקוח בתהליך כבד המשקל של רכישת נכס, ולסייע לו בלקיחת החלטות פיננסיות נכונות. על מנת להבטיח ייעוץ מדויק המותאם אישית ללקוח, דרושים ליועץ המשכנתאות מגוון כלים וידע מעמיק בתחום, אותם אנו מעניקים לו בקורס", מסכמת שיר.  

מכללת אורין שפלטר
טלפון: 077-470-6274

מעבר לאתר >>