בשורה ליזמי נדל"ן ואנשי עסקים: גמא מקבוצת הפניקס מעניקה מימון כנגד מקרקעין

בירוקרטיה זריזה, מימון בגובה עד 75 אחוזים מערך הנכס ומתן הלוואה לכל מטרה, הם רק שלושה מהיתרונות שמציעה גמא ללקוחותיה. הכירו את השם החם בתחום המימון כנגד מקרקעין

רננה מור, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איש מניח קוביות אחת על השנייה
רננה מור, תוכן מקודם
תוכן מקודם

כבר יותר מעשור ששוק הנדל"ן בישראל רותח ודינמי. יזמי נדל"ן ואנשי עסקים יודעים שכדי לממש הזדמנות נדרשת פעולה מהירה, אך הגורמים המעניקים מימון ליזמים, רגילים לפעול בקצב איטי, אם בגלל בירוקרטיה פנימית או בגלל מגבלות אחרות, והשורה התחתונה היא, שהזדמנויות מצוינות יורדות לטמיון ועסקאות רבות מפוספסות בגלל תהליכי מימון מסורבלים ואיטיים.

גמא, החברה הגדולה והמובילה בישראל כבר למעלה מ- 20 שנה, במתן אשראי ושירותים פיננסיים לעסקים וחברות, זיהתה את הבעיה, והחליטה להרחיב את פעילותה ולהציע ליזמי נדל"ן ולאנשי עסקים מימון כנגד מקרקעין

כניסתה לתחום של חברת המימון הגדולה והוותיקה גמא, המחזיקה תיק אשראי של מעל חמישה מיליארד שקלים, היא בבחינת בשורה של ממש ליזמי נדל"ן ולאנשי עסקים שנדרשים לקבל אשראי מהיר וזמין לצורך ביצוע עסקאות, אך נתקלים כיום בתהליכים איטיים ומסורבלים. בגמא, תהליך קבלת האשראי הוא מהיר מאוד, גמיש, מותאם אישית ללקוח ובריבית אטרקטיבית. "פנה אלינו יזם פרטי שבונה מספר פרויקטים במקביל במרכז הארץ ובאזור השרון. הוא איתר הזדמנות לרכוש בית צמוד קרקע עם זכויות בניה לא מנוצלות בעלות של כעשרה מיליון שקלים", מספר אסף אונגר, סמנכ"ל בגמא, מנהל אגף מימון מקרקעין ומשכנתאות, "היזם רצה לחתום על הסכם רכישה מול בעל הנכס, וחיפש מקור מהיר למימון העסקה. לאחר פגישה אחת בגמא, בה הוסבר ליזם תהליך החיתום המהיר והפשוט, הוא הציג את פרטי העסקה והמסמכים הנדרשים כולל שמאות על הנכס, ובפחות מעשרה ימים גמא העבירה לו את המימון הנדרש כנגד שיעבוד הנכס". בעסקה הבאה של אותו יזם מול גמא, המימון אושר לו בתוך יומיים בלבד.

גמא פועלת תחת ממשל תאגידי והינה בעלת רישיון למתן אשראי מורחב ורישיון למתן שירות בנכס פיננסי מורחב, זאת לצד יכולת חיתום גבוהה ומתקדמת והקפדה על מינימום בירוקרטיה פנים ארגונית, שמאפשרת לה להעמיד ללקוח את המימון הנדרש במהירות ובהתאמה אישית על פי צרכיו.

בגמא, תהליך קבלת האשראי הוא מהיר מאודצילום: Boris V | Dreamstime.com

גם כהלוואת גישור

אישור מימון מהיר הוא רק אחד מהיתרונות שמציעה גמא. יתרון משמעותי נוסף הוא שיעור המימון. בגמא ניתן לקבל עד 75% מימון, כתלות בעסקה, ברקורד של הלקוח וביכולת ההחזר שלו.

מסלול המימון כנגד מקרקעין בגמא יכול להתאים גם כהלוואה לטווח קצר, עד כניסתו של גוף מלווה לפרויקט (הליך שלוקח לעיתים מספר חודשים), כך שהלווים לא יאבדו את ההזדמנות למימוש העסקה, ויזכו לליווי בהמשך הדרך. בגמא מעניקים מימון גם במקרים בהם מדובר בקבוצה של אנשים פרטיים וחברות עסקיות יחד, במקרים של נכס שהוא גם מסחרי וגם דירות מגורים, וגם אם מדובר במשכון קרקעות והלוואות ללקוחות מבוגרים יותר, שלעיתים מתקשים לקבל משכנתא לשנים ארוכות.

יתרון נוסף הוא בכך שההלוואות שמציעה גמא הן לכל מטרה, ומתאימות במיוחד לעסקים, שכן אלה הלוואות לטווח קצר ובינוני של עד חמש שנים, בסכום של החל מ-500 אלף שקלים ועד עשרות מיליוני שקלים וללא עמלות פירעון מוקדם.

גמא שהיקף האשראי שלה הינו מעל 5 מיליארד שקל, נכנסה לתחום מימון כנגד מקרקעין לפני כשנתיים, ומאז ביצעה עסקאות מימון כנגד מקרקעין בהיקפים נרחבים של מאות מיליוני שקלים בהצלחה רבה. בין הגורמים העיקריים להצלחתה של גמא, ניתן למנות את היחס האישי לכל לקוח, ואת ההתאמה המדויקת של ההלוואה על פי צרכיו ויכולת ההחזר של הלקוח. אותה גמישות מתאימה במיוחד לעולם הנדל"ן, והופכת את הכניסה של החברה לתחום למהירה וחלקה.

נתח עיקרי במימון לעסקים

גמא מקבוצת הפניקס (49%) פועלת בשוק האשראי החוץ בנקאי כבר למעלה מ- 20 שנים, עם מחזור פעילות שנתי של כ- 25 מיליארד שקלים, תיק אשראי של כחמישה מיליארד שקלים ודירוג אשראי Aa3.

היתרון הגדול של גמא הוא בכך שהיא מציעה לעסקים את כל צורכי המימון בתנאים הטובים ביותר, והכל במקום אחד. אם זה סליקת כרטיסי אשראי, ניכיון שוברי אשראי, התאמות כרטיסי אשראי, ניכיון שיקים, מימון ציוד, מימון יבוא, פקטורינג ועוד, גמא היא השחקנית הגדולה ביותר בתחום האשראי ושירותים פיננסיים לעסקים וחברות. הניסיון הרב שצברו בגמא במהלך השנים, הופך אותה לחברה יציבה, עם תהליכי עבודה מקצועיים ומובנים, ומערכת חיתום מהירה ומתקדמת שממצבים אותה כשחקנית מובילה בשוק המימון.

נותן האשראי: גמא ניהול וסליקה בע"מ או גמא מימון אישי ישיר בע"מ. המימון אינו ניתן כנגד דירת מגוריו של הלווה. מתן ההלוואה בפועל הינו בכפוף לשיקול דעתה של החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.