עושה שכל: Brain Embassy משנה את חוקי המשחק בתחום מרחבי העבודה

לא עוד אי נוחות, צפיפות, רעש, חוסר מיתוג וחוסר פרטיות, מותג מרחבי העבודה Brain Embassy פותח את המתחם הראשון שלו בישראל ומביא את מודל היחידות העצמאיות שכבש את אירופה במודל הכל כלול וללא התחייבות ארוכת טווח

אילנה כהן, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם Be Unit
אילנה כהן, תוכן מקודם
תוכן מקודם

גמישות היא מילת מפתח בעולם העסקים של היום: עסקים, בכל הגדלים, נדרשים לגמישות ביכולת שלהם להגיב לתנאי השוק. כפועל יוצא, נדרשת מעסקים היכולת להרחיב או לצמצם פעילותם בהתאם לשינויים סביבם. כדי לספק מענה שלם לעסקים, ישיק בקרוב בארץ מותג מרחבי העבודה Brain Embassy פתרון חדשני - Be Yourself. המותג, מבית חברת הנדל"ן המניב אדגר השקעות ופיתוח, מציע לעסקים מרחבי עבודה שיתופיים גמישים המשתנים בהתאם לצרכים שלהם.

אתם לא עובדים כמו פעם, אז למה שתעבדו במשרד של פעם? לפרטים היכנסו

יחידה פרטית מאובזרת הממוקמת בקומה יעודית לחברות צילום: בריין אמבסי יח"צ

99% מהעסקים בישראל הם עסקים קטנים ובינוניים (עד 100 עובדים), ועל פי דו"ח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, הם נוטים יותר לחוות תנודתיות במספר המועסקים על ידם. במציאות כזו, אין ספק כי אחת ההתמודדויות הגדולות של עסקים היא התאמת מרחבי העבודה בהם הם שוהים לצרכים המשתנים. אורן גוזלן, מנכ"ל Brain Embassy בישראל, מציין כי המותג פועל בהצלחה כבר מספר שנים בפולין ומתרחב בתקופה הנוכחית לישראל ובלגיה , ומציע ליחידים ולעסקים מרחבי עבודה בגדלים שונים - מסביבת עבודה משותפת ועד למשרדים עצמאיים לעשרות עובדים. "החזון שלנו הוא ללוות עסקים לאורך כל מחזור החיים שלהם", הוא מספר, "החל מהפרילנסר שמגיע עם מחשב הנייד שלו ועובד במרחב העבודה השיתופי שלנו, דרך השותפות שהוא יוצר המחייבת אותו ואת השותף החדש לעבור למשרד משלהם. בהמשך, כשהם גדלים יוכלו לעבור לקומות המשרדים העצמאיים וליהנות מפרטיות מלאה, וכך הלאה - עד למשרדים המתפרסים על מספר קומות".

ללא ערבונות, ללא התחייבות לטווח ארוך

אורן גוזלן, מנכ"ל Brain Embassy צילום: בריין אמבסי יח"צ

הייחוד של Brain Embassy הוא בכך שהם מציעים משרדים מאובזרים לחלוטין, ללא דרישה מצד הלקוח להתחייבות לטווח ארוך וללא צורך בערבונות, בעוד שבשוק הנדל"ן המסחרי נדרשים עסקים להתחייב לפחות לשלוש שנות שכירות ואף לשלם מספר חודשי שכירות מראש. "המודל נוצר מתוך הבנה שחברה קטנה לא תמיד יכולה להתחייב לשכירות של מספר שנים, וגם לא לספק את הביטחונות הנדרשים", אומר גוזלן, "במקום לשכור משרד בבניין מוזנח בדרום תל אביב, שבו היזמים יושבים על הארגזים ומחכים לגידול בהכנסות על מנת שיוכלו לשדרג את סביבת העבודה שלהם, אנחנו מציעים משרדים באיכות גבוהה, באזור הסוהו של תל אביב, עם כל הדרוש להתנהלות עסקית וללא כאבי ראש".

כך, כוללות היחידות הפרטיות שמציע Brain Embassy את כל מה שעסק זקוק לו - החל מעמדת קבלה, דרך חדר ישיבות פרטי, חדרי הנהלה, מטבחון ועוד. היחידות מעוצבות באופן המאפשר לכל עסק להוסיף למשרדים את המיתוג שלו. כמו כן, היחידות הפרטיות נהנות מכל היתרונות שמציע Brain Embassy למי שמשתמשים במרחבי העבודה המשותפים שלו: ריהוט ארגונומי, מותאם באופן אישי לכל משתמש ותומך באופני עבודה שונים. גם ההקפדה על אקוסטיקה ברמה הגבוהה ביותר בשוק, היא אחת מנקודות המפתח של המתחם, "אנחנו תופסים את השקט והפרטיות של הלקוחות כערך עליון״ אומר גוזלן. בנוסף, השטח פר אדם הוא גדול יותר ממה שנהוג בתחום מרחבי העבודה השיתופיים, נתון שמשקף תכנון אופטימאלי של השטח, ניצול מיטבי של הריהוט תוך שימת לב למתאר היחידה - בעוד המתחרים מציעים 5-6 מ"ר פר עובד, במתחמים של Brain Embassy השטח פר עובד עומד על 9-12 מ"ר בממוצע.

נהנים מכל העולמות

גוזלן מציין כי העסקים השוכרים את היחידות הפרטיות יוכלו לעשות שימוש במרחבים המשותפים, וליהנות מהיתרונות שיש בעבודה במרחבים אלו. כך, אם חברה מסוימת רוצה לערוך סיעור מוחות באחד מחדרי הפופים או לעשות ישיבה באחד מחדרי הישיבות - היא תוכל לעשות זאת.

טריבונת ההרצאות במתחם Brain Embassy תל אביבצילום: בריין אמבסי יח"צ

לעבודה במתחמים של עבודה משותפת יש יתרונות רבים עבור עסקים בגדלים שונים: מתחמים אלו מייצרים הזדמנויות לנטוורקינג, הפרייה הדדית, חשיפה לרעיונות חדשניים, מייצרים תחושת קהילתיות ועוד. היתרונות הרבים האלו לא נעלמים גם מעיניהם של עסקים גדולים רבים. בשנים האחרונות נרשמת עלייה במספר הארגונים המעבירים באופן יזום חלקים שלמים מפעילותם למתחמים אלו. כך, העבירה HSBC כ-400 מעובדיה בהונג קונג למתחם עבודה משותפת, ו- EY אף היא העבירה חלק מפעילותה בסידני למתחם כזה. הבחירה להעביר חלק מהפעילות אל מחוץ למשרדים הראשיים נובעת מההבנה כי העבודה במתחמי עבודה משותפת לצד סטארט אפים בתחילת דרכם, או יזמים פרטיים, מייצרת, כאמור, חדשנות ויצירתיות, מאפשרת לאותם ארגונים "להיות עם היד על הדופק" ולהיחשף לטכנולוגיות חדישות, מאפשרת יצירת שיתופי פעולה רלוונטיים ואף מסייעת באיתור לקוחות. סיבה נוספת להעברת חלק מהפעילות למתחמי עבודה משותפת היא החיסכון בעלויות. נתונים של חברת הנדל"ן הבינלאומית Colliers מראים כי מעבר למתחם מסוג זה מוביל לחיסכון ממוצע של 25% בעלויות.

נהנים מכל העולמות

מבין הארגונים שכבר זיהו בארץ את הפוטנציאל במודל החדשני שמציע Brain Embassy, ניתן למצוא את ענקית הרכב פורד. לאחרונה פתחה פורד מרכז חדשנות במתחם המותג. המרכז נקרא FRCI והוא נועד להרחיב את פעילות המחקר הגלובלי של הענקית האמריקאית, ולסייע באיתור סטארט-אפים בתחומי הקישוריות, החיישנים והסיייבר. לרכב. הוא נחנך במעמד יו"ר החברה, ביל פורד, שהביע התלהבות ממאפייני קהילת החדשנות בארץ. "בפורד זיהו את היתרונות הרבים שהפתרון שלנו מספק", מספר גוזלן, "ואנחנו מאמינים כי היכולת שלנו לתפור מענה כולל לכל לקוח ולקוח - תקסום לעסקים רבים נוספים".

אתם לא עובדים כמו פעם, אז למה שתעבדו במשרד של פעם? לפרטים היכנסו

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: