תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

בוקרשט – קטר הצמיחה של רומניה

במלאת עשור למשבר הכלכלי העולמי, רומניה קוטפת מחמאות מהבנק הבינלאומי ומהאיחוד האירופאי ובוקרשט נחשבת לקטר הצמיחה של מזרח אירופה. גם אתם יכולים להצטרף להצלחה עם קבוצת חג'ג' אירופה החל מ-68 אלף דולר

בוקרשט
Adobestock

רומניה היתה מבין המדינות שהושפעו ביתר שאת מהמשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008 וממשבר האשראי ששטף את אירופה בשנים שלאחריה. היום, כעשר שנים לאחר מכן, נראה כי המדינה הצליחה להתגבר על המשבר ויותר מכך – על הדרך לקבל ציונים לשבח מהבנק העולמי והאיחוד האירופאי.

בוקרשט, הנחשבת בשנים האחרונות לקטר הצמיחה של מזרח אירופה, הפכה להיות היעד של אוכלוסייה איכותית וצעירה וחווה ביקושי שיא לדירות.

הצטרפו להצלחה של חג'ג' אירופה במימון מבנק ישראלי ובריבית אטרקטיבית. לפרטים נוספים הקליקו 

הבנק העולמי וקרן המטבע העולמית משבחים את רומניה על ההישגים של השנים האחרונות, תוך שהם מציינים כמה נתוני מפתח, בניהם:

  • התל"ג ברומניה מטפס ב- 4% ומגיע לשיא של כ-11 אלף דולר, תוך שמירה על גידול יציב מאז שנת 2012. התורמות הגדולות לגידול היציב בתמ"ג הן תעשיות ההי טק והתקשורת.
  • המשכורת הממוצעת מפגינה עליה יציבה בשנים האחרונות: בשנת 2018 היא עלתה בעוד 8.4% והגיעה לרמה של 750 אירו לחודש, הגבוהה ב- 63% מרמתה בשנת 2010
  • האבטלה נמצאת בשפל של כל הזמנים – 4.5% בלבד.

קרן המטבע העולמית אף מוסיפה כי הבנקים ברומניה משפרים את הביצועים שלהם ומפגינים איתנות פיננסית גבוהה משמעותית מבעבר, כאשר הבנקים הזרים מובילים את השוק ומייצבים את רמות ניהול הסיכונים הגבוהות שלהם.

מדיניות מיסוי נוחה מאי פעם ותמרוץ משקיעים זרים

מה הסיבות לצמיחה המרשימה ולעליה באטרקטיביות למשקיעים? את התשובה ניתן למצוא בדוח של הבנק העולמי, שם צויינו לשבח כמה מהצעדים המשמעותיים שעשתה ממשלת רומניה בשנים האחרונות, ובהם:

  • שינוי משמעותי במדיניות המיסוי האישי ומיסוי החברות במדינה, המעודד את התעשיות המתקדמות ומתגמל את העובדים בהן. לשם הדוגמא – עובדי הי טק נהנים ממס הכנסה של 0% (לא, הם לא משלמים מס הכנסה, זאת לא טעות...), מס החברות ירד ל- 16% והמע"מ נמצא במגמת ירידה מתמדת - מרמה של 24% בשנת 2015 לרמה של 19% בשנת 2018, כאשר המע"מ על רכישת דירה במחיר הנמוך ממאה אלף יורו הוא 5% בלבד.
  • תמרוץ משמעותי של משקיעים זרים במדינה, לרבות עידוד חברות בינלאומיות לפתוח מרכזים ברומניה על ידי מענקים והטבות, עידוד משקיעים פרטיים מחו"ל ויצירת מערכת בירוקרטיה מהירה ואפקטיבית לכל תחומי היזמות
  • על שינוי משמעותי במדיניות המיסוי, על יצירת סביבה חיובית למשקיעים זרים ולא פחות חשוב – על שיפור בשקיפות וצעדים אפקטיביים שמיגרו את השחיתות במדינה.

לצד כל אלה, מציינים לשבח את מאמצי הממשלה הרומנית להגביר את השקיפות, לייצר מערכת כלכלית אמינה ולהילחם בשחיתות הכלכלית.

בוקרשט
Adobestock

בוקרשט – המרוויחה הגדולה

בוקרשט הופכת לקטר הצמיחה של מזרח אירופה, ומרכזת בה פעילות כלכלית משמעותית בכל התחומים: תעשייה חכמה, שירותים ומסחר והופכת לכתובת המועדפת על תאגידים בינלאומיים משמעותיים כמו אורקל, קוקה קולה, אמזון ואחרות. כל אלה כבר פעילות במתחם ההי טק ההולך ומוקם בעיר ומושכות אליהן כח אדם איכותי מכל רחבי רומניה ומזרח אירופה.

סוכנות הנדל"ן הבינלאומית Colliers פרסמה דוח על שוק הנדל"ן ברומניה המסכם את שנת 2018 בו היא מצביעה על כמה אינדיקטורים משמעותיים בשוק.

ההגירה החיובית והאיכותית לבוקרשט הביאה להעצמה משמעותית של הביקוש למגורים בעיר, במיוחד לנוכח העובדה כי במהלך השנים האחרונות חלה האטה משמעותית בבניית יחידות דיור בעיר. מומחים מעריכים כי הפער בין הביקושים לדירות ובין ההיצע מחייב את הקמתן של מעל 12 אלף יחידות דיור בחמש השנים הקרובות.

הפער בין הביקוש להיצע, יחד עם השיפור המשמעותי באיכות החיים, הדרישה לכח אדם איכותי והגידול בהכנסה הפנויה, הביא לעלייה משמעותית במחירי הנדל"ן, של כ- 20%. יתר על כן, המומחים של Colliers צופים כי: "בהתחשב בעלייה בשכר וברצון המתחזק לרכוש דירות, פרויקטים בתחום המגורים ייצרו ביקושים משמעותיים, במיוחד אלה שייבנו בסמוך למתחמי תעסוקה".

בהקשר זה נציין, כי בימים אלה נבנה מתחם תעשיות הי טק בעיר, בהיקף של 1.25 מיליון מטרים רבועים ובו צפויים לעבוד כ-150 אלף עובדים, כאשר רובם צפויים להגר לעיר. כל אלה ידרשו לא רק פתרונות דיור, אלא כאלה המספקים חווית מגורים מודרנית ועדכנית, המשתווה לסטנדרט במערב אירופה.

מתחם PIPERA LAKE כמקרה בוחן

על מנת להבין כיצד כל הנתונים האלה באים לידי ביטוי, כדאי להסתכל על מתחם PIPERA LAKE הנבנה על ידי חברת חג'ג' אירופה. המתחם כולל קומפלקס מגורים מודרני בן 17 בניינים ו-1,350 יחידות דיור, הממוקם בסמוך למתחם ההי טק ולמתחמי הפנאי הגדולים של העיר.

המתחם מעניק מענה מדויק וכולל לרצונות ולהעדפות של התושבים החדשים של בוקרשט; צעירים שמגיעים לעבוד בחברות הבינלאומיות, המבקשים להתגורר בסמוך למקום העבודה וליהנות מסגנון מגורים מודרני המשלב דירות מתוכננות בסביבת מגורים ירוקה ומטופחת.

ממשלת רומניה והרשות המוניציפלית בבוקרשט ערות לביקושים הגואים ולהזדמנות לייצר מנופי צמיחה נוספים בעיר, שיביאו לשיפור בכל האינדיקטורים הכלכליים. לכן הן עושות כל שנדרש על מנת לקצר את תהליכי התכנון והבנייה, המסתכמים בשנתיים וחצי בממוצע, כאשר החברות המבצעות נהנות מכח אדם זמין ומנוסה.

Hagag Europe - דלג
משרד פרסום דיגיטלי - Alios

שוק של שוכרים

חברת חג'ג' אירופה משווקת בימים אלה יחידות דיור לרכישה בסכום התחלתי של 68 אלף יורו, תוך שהיא מבטיחה מעטפת ניהול מלאה הכוללת טיפול בנכס, מציאת שוכרים, טיפול בחוזים ותשלומים. כל אלה משמעותיים במיוחד משום ששוק המגורים בבוקרשט מאופיין בביקוש גבוה לדירות בשכירות, מקרב האוכלוסייה הצעירה והחזקה שמגיעה לעיר.

לפי צחי חג'ג': "שוק המגורים בבוקרשט נמצא בפריחה משמעותית, כאשר המוצרים הנדרשים בו הם בעיקר דירות מודרניות במתחמי דיור מעוצבים ומתוכננים שישרתו את מתחם ההי טק המוקם בימים אלה בפיפרה לייק. שוק השכירות באזור נהנה לא רק מהביקושים המקומיים אלא גם מביקושים הנובעים מאנשי מקצוע המגיעים מכל אירופה, לנהל את הסניפים של חברות בינלאומיות כמו HP, מרצדס, זירוקס, PWC וכמובן אמזון.

משקיעים וותיקים בשוק הנדל"ן יודעים לאתר הזדמנויות הנובעות מפערים זמניים בין ההיצע לביקוש ולנצל את המומנטום. אנחנו מציגים לקהל הישראלי מוצר מעולה, במיקום מבוקש ובחלון זמן אופטימלי להשקעה ברומניה".

הצטרפו להצלחה של חג'ג' אירופה במימון מבנק ישראלי ובריבית אטרקטיבית. לפרטים נוספים הקליקו 

השקעות נדל"ן בחו"ל > בחזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#