פנטהאוז בפלורנטין זה כבר לא בשמיים

פלורנטין הייתה ונשארה השכונה המעניינת והתוססת בתל-אביב. פרויקט חדש בבניין לשימור מאפשר לחלום הדירה והיוקרה להתגשם - עם מרפסת גג ענקית

אלון עובד, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דירת הפנטהאוז היא גולת הכותרת של הבניין בזבולון 49
אלון עובד, תוכן מקודם
תוכן מקודם

20 שנה חלפו מאז שהגיבורים של "פלורנטין" ריסקו לנו את הלב. מאז ש"צמר", הדמות שגילם ניר פרידמן בסדרה המיתולוגית, שר את "חי בפלורנטין - חולם על ניו יורק סיטי". 20 שנה הם נצח במונחי נדל"ן ועיר. אבל בעוד שהסדרה היא כבר בגדר קלאסיקה נוסטלגית, פלורנטין ממש כאן - חיה, בועטת ותוססת מתמיד. כעת היא נגישה בהרבה, גם למי שמחפש בה איכות חיים ויוקרה. 

פלורנטין הייתה ונשארה מקום אידיאלי לחוויה אורבנית שלמה, מרתקת ומגוונת, עם חיי לילה, אמנות רחוב, גלריות, חנויות מעצבים, פאבים, בתי קפה היפסטריים, מסעדות אותנטיות ועירוב של ישן וחדש - מדוכני התבלינים של שוק לוינסקי ועד לפינות הטבעוניות המעוצבות. אבל עד לאחרונה, בשכונה הוותיקה-אך-הצעירה הזאת לא היה מענה לזוגות שביקשו לרכוש דירה ברמה גבוהה. אלה היו נאלצים להרים ידיים, להתרחק מלב העניינים ולנדוד לשכונות בפאתי העיר או לפרברים.

בשנים האחרונות פלורנטין מתחדשת ועוברת שינוי. איכות חיים ו"אפילו" גידול ילדים הן כבר לא מילים גסות בה.

דוגמה טובה להתחדשות הזאת היא פרויקט חדש בבניין המיועד לשימור בזכות אופיו הארכיטקטוני. הפרויקט מאפשר לזוגות צעירים לשלב בין דיור ברמה גבוהה למגורים בשכונה שכולה אווירה ויצירתיות.

תמיד חלמתם לגור בבניין לשימור? למה אתם מחכים, צרו קשר

הבניין בזבולון 49

לחיות בשקט דקה מהסצנה

הבניין, בזבולון 49 פינת ידידיה פרנקל 53, נבנה בשנות ה-30 המוקדמות של המאה הקודמת ונכלל ברשימת המבנים בעלי ערך אורבני אדריכלי והיסטורי. הוא חלק ממרקם אדריכלי ייחודי, שהתפתח בפלורנטין בשנים שלפני קום המדינה: שנות השלושים היו תקופת הפריחה הגדולה של היישוב היהודי בתל אביב ובסביבתה. אדריכלים שסיימו את הלימודים באירופה הגיעו לארץ והביאו איתם רעיונות מהפכניים של בנייה מודרנית בעיר העברית הראשונה. שכונת פלורנטין משקפת את הרוח הזאת יותר מכל מקום אחר.

הבנייה בפלורנטין באותן שנים יצרה סגנון ארכיטקטוני ייחודי וחריג, שנבדל מיפו ומיתר השכונות התל אביביות. המאפיין הבולט שלו הוא בניינים מעוגלים בפינת רחוב ודירות בשתי חזיתות.

הבניין בזבולון 49 הוכרז כבניין לשימור מכיוון שהוא מייצג את המאפיינים האדריכליים, ההיסטוריים והתרבותיים של פלורנטין - אשר ביחד יוצרים את הזהות המקומית המיוחדת שלה.

הבניין המרשים (היסטורי היסטורי, אבל עם מעלית) ממוקם בחלק המערבי של השכונה, ברחוב נקי ושקט. הוא קרוב מספיק להתרחשויות אבל מרוחק מספיק מהרעש. קהילת הדיירים שמאכלסת אותו איכותית והדירות שלו מפנקות וחדשות-דנדשות.

דירת הפנטהאוז היא גולת הכותרת של הבניין בזבולון 49. זוהי הדירה היחידה בקומה, בת שני חדרים (51.3 מ"ר) עם ארבעה כיווני אוויר, תקרה גבוהה של 2.72 מטר והבונוס הגדול: מרפסת גג ענקית ופנורמית של 70.1 מטר המשקיפה על העיר כולה - לוקיישן נהדר לקפה של בוקר, לאירוח חברים או למסיבה (בכל זאת פלורנטין).

המפרט הטכני של דירת הפנטהאוז איכותי ואלגנטי.. יש בדירה מיזוג אוויר מיני מרכזי לחלל המגורים עם תעלות לחדרים השונים ומערכת טיהור אוויר בממ"ד. 

דירת הפנטהאוז בזבולון 49 גבוהה, אבל המחיר שלה ממש לא בשמיים. פלורנטין הצעירה והמתחדשת מציעה מחירים נוחים משמעותית בהשוואה לשכונות היקרות (ויש שיאמרו המנומנמות) של צפון תל אביב.

על האדריכל

הפרויקט תוכנן על ידי האדריכל אלון בן נון, שמתמחה בבנייה למגורים - בניינים חדשים, תוספות בנייה לבניינים קיימים ותוספות לבניינים לשימור. משרדו של בן נון צבר בשנים האחרונות ניסיון רב בבנייה למגורים, בעיקר בתל אביב, עם עשרות פרויקטים. הייחוד המקצועי שלו הוא שבכל הפרויקטים שבאחריותו הוא מצליח למקסם את התוצאה עבור היזמים והמשתמשים, ולחבר את הפרויקטים לקונטקסט האורבני באופן המיטבי.

הפרויקט הינו פרויקט יזמות פרטית של קבוצת בניה בליווי משפטי של פירמת עוה״ד IBC בבעלות עוה״ד הראל כהן ויאיר נקר.

בני המזל שיגורו בזבולון 49, עם הסגנון הקלאסי, הרחוב השקט, האקשן שבמרחק דקה וכמובן מרפסת הגג הנדירה, יגלו מהר מאוד שהם חיים בפלורנטין החדשה - ולא צריכים יותר לחלום על ניו יורק סיטי. אחרי הכול, זה הווילג' החדש.

תמיד חלמתם לגור בבניין לשימור? למה אתם מחכים, צרו קשר