תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חוק נגישות האתרים בתוקף ובאכיפת שיא – בעלי עסקים מדווחים על מכתבי תביעה והתראה אך אל דאגה, הפתרון כבר כאן

חוק נגישות האתרים שנכנס לתוקף באוקטובר 2017 החל להכות גלים. המון בעלי עסקים מדווחים שקיבלו לאחרונה מכתבי התראה ואפילו תביעות בשל אי-ציות לתקנות. יחד עם זאת, ישנה עלייה משמעותית ומבורכת בכמות בעלי העסקים שמחליטים להנגיש את אתרם לאנשים עם מוגבלויות

הנגשת אתרים
depositphotos.com

אם גם העסק שלכם קיבל לאחרונה מכתב התראה בנושא נגישות אתר האינטרנט שלו, אתם לא לבד. חוק נגישות אתרי האינטרנט שיצא באוקטובר 2017, מחייב כל בעל עסק שמחזור ההכנסות שלו גבוה מ-300 אלף ש"ח בשנה, להנגיש את אתר האינטרנט שלו לאנשים עם מוגבלויות. החוק (תקן 5568, סעיף 35 לתקנות נגישות השירות) קובע כי על אתרכם לעמוד ברמת נגישות AA ובהתאמה לתקנות הבינלאומיות WCAG 2.0.

חוק נגישות אתרי האינטרנט קובע כי עסק אשר לא הנגיש את אתר האינטרנט שלו לאנשים עם מוגבלויות חשוף לתביעות, וקנסות בגובה 50,000 ש"ח לכל תלונה בנפרד. מעבר לכך, החוק אף מגדיל ומגדיר עונשים וסנקציות במסלול הפלילי, ובעקבות עקרון הדרג הניהולי שאומץ בחוק, חושף את מנהלי האתר ו/או בעלי החברה או בכירי העסק, לעונשים אישיים, בנוסף לעונשים והקנסות שיקבל העסק עצמו.

בפועל, מתנהלות עשרות תביעות כנגד בעלי עסקים בגין נגישות אתרם. חלק מהתביעות הן תביעות ייצוגיות גדולות בסכומים של עשרות מיליוני שקלים, וחלק תביעות קטנות בגובה עשרות או מאות אלפי שקלים.

כתב תביעה
כתב תביעה

דקל סקופ, מנכ"ל נגישלי, חברת נגישות האתרים הגדולה בישראל, מתייחס למצב ואומר: "לא מעט בעלי עסקים, מגיעים אלינו עם מכתב תביעה או התראה ביד אחת והצעת מחיר של כ-8000 ש"ח ביד השנייה. המדינה שמה אותם במצב של בין הפטיש לסדן". הוא אף מרחיב ומוסיף, "עולם בעלי העסקים מתחלק לכאלה שתומכים ושמחים על החוק, וכאלה שכועסים על אופיו הכבד והקשוח. אבל מה שבטוח - החוק מאד אפקטיבי, ועם התגברות האכיפה בחודשים האחרונים אנחנו רואים עלייה דרסטית בכמות בעלי העסקים שבוחרים להנגיש את אתר האינטרנט שלהם ברמה שהחוק מחייב".

עד כאן הבעיה, מה הפתרון?

בשוק שמצד אחד יש בו חוק מחייב ונוקשה, ומהצד השני, פתרונות שמתחילים ב- 5,000 ש"ח לאתר, או חינמיים, כסת"חיים, שלא עומדים בחוק ולא מגינים על בעל העסק (ולא נותנים פתרון לבעלי מוגבלויות), קמו שלושה יזמים צעירים, זיהו את הבעיה, ומצאו למצב בעייתי זה, פתרון היי-טקי, לתפארת אומת הסטארטאפ.

"חברת נגישלי הוקמה עם החזון להנגיש את המרחב האינטרנטי לכל ולספק פתרון הוגן ואיכותי לבעלי עסקים". מספרים גל, שיר ודקל, מייסדי החברה. שיר, המפתח הראשי, מרחיב: "הבנו, שאין פה מקום למפסידים. זה לא או בעלי העסקים או בעלי המוגבלויות, אפשר לייצר מצב שבו כולם מנצחים. ברגע שנפל לנו האסימון, הסתערנו על המשימה ויצרנו את המערכת היחידה בעולם שמנגישה אתרים בעזרת בינה מלאכותית לומדת, פטנט בתהליך רישום".

צוות נגישלי
באדיבות נגישלי

גל, סמנכ"ל השיווק מספר: "בזכות אופייה האוטומטי של נגישלי בעלי אתרים יכולים ליהנות מהנגשה מלאה על פי החוק ב-930 ש"ח בלבד, זו עלות המהווה עשירית מהמחירים בשוק! אנחנו סטארטאפ שקם מתוך שליחות ובפועל אנחנו מצליחים לספק פתרון מלא ומקיף גם לבעלי העסקים וגם לאנשים עם מוגבלויות – מצב שבו כולם מנצחים!

לסיכום, כמו שניתן להבין, יש חוק והוא נאכף. בעלי עסקים בין אם מפחד או מרצון טוב דואגים להנגשת אתרי האינטרנט שלהם ובין אם מכוונים לכך או לא – פותחים את המרחב הדיגיטלי לשכבות החלשות במדינה.

בעל עסק, שים את זה מאחוריך. הנגש את אתרך עוד היום >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#