תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חישוב מסלול מחדש: כך בוחרים וקונים רכב פנאי ופנאי שטח

קשה להתעלם מהטרנד שכובש את כבישי ישראל, אשר מתמלאים ברכבי פנאי ורכבי שטח בקצב גובר. ההחלטה להשקיע ברכב פנאי יכולה להיות מושפעת ממספר רב של גורמים והמחיר הוא לפעמים רק השולי בהם. אז מהם הפרמטרים החשובים ביותר שצריך לבדוק כשבאים לקנות רכב פנאי ופנאי שטח?

סבארו
confi

אם מתבוננים בנתוני מסירות כלי הרכב החדשים לפי סוגיהם בעולם כולו ובמיוחד בישראל, ניתן להכריז קבל עם ומרווח גחון: הלקוח המודרני מעדיף רכב פנאי (SUV) על פני רכב משפחתי. המגמה הזו מתרחבת משנה לשנה עד כדי כך, שחלק מיצרני הרכבים החליטו להפסיק את ייצור המכונית המשפחתית הקלאסית ולגנוז אותה לחלוטין מפס הייצור, והכל לטובת רכבי הפנאי.

ההיגיון, בעצם, מובן. אם במחיר משפחתית ממוצעת ניתן לקבל רכב גדול, גבוה ורחב יותר, עם מרווח פנימי מעולה ויעיל, בעל תא מטען נדיב ובעל מראה מסוקס הרבה יותר, אז למה לא בעצם? והרי לא צריך להתפשר כאן כבעבר. אם פעם נהיגה ברכב SUV היתה כרוכה בתנוחת נהיגה שהייתה פחות טובה, בנוחות בינונית, בהתנהגות כביש שאינה משרה בטחון עקב מרכז כובד גבוה יותר של הרכב ובצריכת דלק מוגזמת, הרי שהיום נהיגה ברכבי ה-SUV  (ובמיוחד כפולי ההנעה, שם אחיזת הכביש והתנהגות הרכב משופרות עד מאד, לצד יכולות השטח שלהם) מפנקת וקלה מבעבר, ובעצם אינה שונה מנהיגה ברכב פרטי רגיל.

יתרה מכך, מערכות הבטיחות המתקדמות בהן מצוידים הרכבים המובילים משלימות את התחושה שלא מתפשרים, אלא להיפך. בזכות השלדה המתקשרת המוסיפה להנאה מהנהיגה, ישיבה גבוהה המאפשרת שליטה מצוינת ברכב וראות טובה לכל הכיוונים הנתמכת בחיישני חניה וקרבה ובמצלמות, היתרונות של רכבי SUV על פני ה"משפחתית הקלאסית" ברורים מבעבר.     

אז מדוע בכל זאת הבחירה ברכב פנאי יכולה לפעמים להיות קשה? התשובה נעוצה דווקא במבחר הגדול בשוק, הנובע מהפופולריות הגואה של רכבי השטח. 

את הבחירה הנכונה ברכב הפנאי, או SUV, צריך להתחיל בהבנה שאין רכב פנאי שהוא "הטוב ביותר", אלא יש את רכב הפנאי שהוא הטוב ביותר עבורכם. ישנם מדדים רבים לשם בחינת רכב הפנאי המתאים לכם ביותר, אבל בסופו של דבר לא מדובר במדע מדויק.

מעבר לכך, יש להבין כי שיקולים סובייקטיביים (שימושיות, אופי עסקה, ייעוד וכדומה) עומדים לצד שיקולים אובייקטיביים (נתונים פיזיים, מחיר שוק, ירידת ערך, ציוני בטיחות וכדומה).

דוגמאות לשיקולים סובייקטיביים ואמוציונליים יכולים להיות שיקולים מסוג "מהו הרכב היפה ביותר בעיני", או "מהו מושב הנהג הנוח ביותר ממנו הראות החוצה היא המיטבית". לעומתם, שיקולים אובייקטיביים מסוג "מהו הרכב הבטיחותי ביותר", "מה צפוי להיות ערכו בעוד כשלוש או חמש שנים", "מהן מערכות הבטיחות בהן מצוייד הרכב" וכדומה. התהליך הנכון להבחנה בין השיקולים השונים, הוא בחינה מהחוץ לפנים, דרך נסיעת מבחן ועד בדיקת הנושאים העובדתיים.

שלושת הנושאים הראשונים הם סובייקטיביים, ותלויים בעיקר בצרכי הלקוח, ברצונותיו, בהעדפותיו ובטעמו האישי, כשהסעיף האחרון פונה לשכל הקר והמחושב.

1. חוץ

דגמים של רכבי פנאי ופנאי שטח מתחלקים לשתי פילוסופיות עיצוביות שונות.

האחת מדברת על עיצוב קלאסי, מלבני, של ג'יפ, שמוצא את השיק שלו בחספוס, בשבלוניות ובמראה שמשדר פונקציונליות לשמה. אמנם, גם הדגמים בעלי המראה הקלאסי חוטאים לעיתים באלמנטים עיצוביים מודרניים כפנסי לד מפוסלים או בעיטורי ניקל, אך במידה מעטה יחסית.

מאידך, העיצוב השיקי המודרני בא לידי ביטוי ברכבי פנאי בעלי קווים מעוגלים, דינאמיים, ספורטיביים כמעט. היצרנים לא חוסכים באלמנטים מודרניים ובקימורים, וניכר כי הם שואפים לייצר רכב מושך, אלגנטי, שיקי מאד, רק בגרסה מגודלת מאחיו הקונבנציונליים.

2. פנים

בכל הנוגע לאבזור פנים, לכל אחד יש העדפות שונות. היכן תא הנוסעים היפה והמזמין ביותר היכן יש את האבזור שהנהג לא יכול בלעדיו (כמו מיזוג למושבים האחוריים, או חימום למושבים הקדמיים, בקרת שיוט וכו'). ב"משחק הכסאות" עולה השאלה האם יש צורך ברכב עם שבעה מושבים? אולי שימוש בן כמה פעמים בודדות בשנה במושבים האחוריים, בהן אני מוביל גם את סבא וסבתא ברכב, או את שתי החברות של הילדה, לא באמת מצדיק תשלום גבוה יותר ברכישה ומלחמה יומיומית על חניה שתתאים לרכב ארוך? ומאידך, האם רכב בסגמנט נמוך יותר של רכב קטן יותר ונוח מאד לחניה ולתמרון עירוני, אך כסאות התינוק והבוסטר לא נכנסים כראוי, או שפשוט המרווח הקטן יגרום למריבות בין הילדים עקב צפיפות יתר?

3. נסיעת מבחן

אחת החוליות החשובות ביותר בתהליך הבחירה של הרכב הנכון, ובמיוחד כשמדובר ברכב פנאי או פנאי שטח, היא נסיעת מבחן. רבים נוטים לוותר עליה, וחבל שכך, תוך שהם "סומכים על היצרן" שעשה עבודה טובה. דווקא בנסיעת מבחן, ניתן להבין איך אופי הנסיעה ברכב SUV שונה מחוויית הנסיעה ברכב משפחתי "רגיל".

אלמנטים כמו הישיבה הגבוהה יותר משפיעה על יכולת הראות לכביש, ויש לבחון האם השליטה במה שמתרחש סביב הנהג בכביש היא אבסולוטית? האם המושב נוח בעת הנהיגה, לאחר כיוון אופטימלי של מושב הנהג? האם המתלים רכים או קשים במעבר על שיבושים בכביש? האם המזגן נעים וגובה הפתחים נכון עבור הנהג? האם הרכב משרה בטחון בנהיגה בו, בסיבובים ובבלימה? אילו מערכות בטיחות, אקטיביות ופסיביות ישנן ברכב, וכיצד הן עובדות בפועל?

חלק מרכבי הפנאי מכילים בהיצע הגרסאות גם גרסאות כפולות הנעה, מה שהופך אותם לרכבי פנאי שטח. בכלי רכב כאלה, ישנו יתרון גדול על פני רכבי פנאי רגילים, והם מציעים יכולות שטח אמיתיות ואפשרויות מגוונות הרבה יותר לטיולים ונסיעות בשטח. בנסיעת מבחן ניתן לאמוד, ולו במעט, את יכולות השטח וההתנהגות של הרכב, תוך חוויית נהיגה שאופייה שונה מנהיגת כביש רגילה. בנסיעת מבחן ארוכה דיה ניתן גם להתרשם מצריכת הדלק המעשית ברכב.

בוא לנסיעת מבחן על סובארו פורסטר החדשה, תבין את היכולות של 4X4 עבורך

4. נושאים עובדתיים

ראשית יש לבדוק האם התקציב מאפשר רכישה של רכב כפול הנעה 4X4 . רכב כפול הנעה לא מיועד רק למי שנושם אבק וצולח סלעים ומדבריות להנאתו, אלא יש לו יתרונות רבים גם לנהיגה בכבישים סטנדרטיים, כמו אחיזה טובה יותר על הכביש, יציבות בסיבובים ובבלימה וכבונוס נותן את האפשרות לרדת מהאספלט כשמתחשק ליסוע לטיול.

רכבי SUV רבים אינם מציעים גרסת פנאי שטח בעלת הנעה כפולה, באחרים גרסאות כפולות הנעה אפשריות רק בקצה העליון של מחירי הדגם.

כמו כן, יש לבדוק מהי מורשת רכבי הפנאי ופנאי שטח של המותג הנבחן. האם המותג חדש בזירת ה-SUV, או שהדגמים הללו הם חלק מה-DNA של המותג, שכבר הוציא אין ספור גרסאות בעבר וכעת הוא למוד ניסיון עם כלי רכב כאלה.

מעבר לכך, בבחירת רכב פנאי, חשוב מאד לבחון מספרים ועובדות. מימדי הרכב (אורך, רוחב, גובה ואת הפרמטר החשוב ביותר ברכבי פנאי – מרווח הגחון) עשויים לרמוז על הפונקציונליות שלו למשפחה, לטיולים ולשימוש יום יומי. גודל הבגאז' בליטרים עשוי לתת תמונה על שימושיות, אך יש תמיד לבחון את הנושא במציאות, מעבר לדף הנתונים הטכניים. צריכת הדלק המוצהרת אמנם אופטימית ברוב המקרים, אך גם היא עשויה לתת תמונה על רמת צריכת הדלק מול מתחרים.

עוד יש לבחון שמירת ערך צפויה, דרך התנהגות המחיר במחירונים לאורך כמה שנים, כמו גם עלות ביטוח צפויה לפי הדגם. לא פחות חשוב הן עלויות הטיפולים, האחזקה והתיקונים, במיוחד לרכב העתיד לבלות גם מחוץ לכבישים הסלולים. בהקשר זה, משך האחריות על הרכב חשובה גם היא, לצד ציון בטיחות במבחני ריסוק ורמות קרינה (בכלי רכב היברידיים או חשמליים). כל אלה הם פרמטרים שאסור לפסוח עליהם בבחינה הכוללת של רכב הפנאי המתאים לכם.

אפשר לסכם שככל שאופנת רכבי הפנאי תגבר, עוד ועוד דגמים יופיעו בשוק חדשות לבקרים. אין ספק שהם נותנים תמורה מצוינת ונטולת פשרות, וברוב המקרים אף עדיפה על זו שמקבלים ברכב משפחתי רגיל.

השאלה איך לבחור את הרכב הנכון ביותר היא לא פשוטה ועלולה להיות מבלבלת, אך למי שיבחן את האפשרויות בתהליך שתואר כאן, המלאכה צפויה להיות קלה הרבה יותר.  

תכיר את רכב ה SUV הבא שלך שכולל את כל היתרונות- סובארו פורסטר במחיר השקה 179,990 ש"ח 

כתבות שאולי פיספסתם

*#