תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מי צריך פרוטקציה כשיש קשרים?

בעלי עסקים משתמשים בנטוורקינג בכדי ליצור קשרים עם בעלי עסקים אחרים, אשר עוסקים בתחומים דומים או קשורים לעסק שלהם, על מנת שיוכלו להרחיב את יכולתם לאתר לקוחות והזדמנויות עסקיות חדשות, ליצור שיתופי פעולה ולצמוח. האם מדובר בכלי עסקי חשוב? במילה אחת - כן

בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים קטנים ובינוניים מחפשים דרך להיחשף למגוון הזדמנויות עסקיות על מנת לצמוח. אחד הכלים המרכזיים לצורך כך הוא  השימוש במפגשים חברתיים, או מה שנקרא בשפה המקצועית, נטוורקינג (או "רישות עסקי"). נטוורקינג מהווה במה עבור עסקים, במסגרתה הם יכולים להציג את עצמם ואת דרך פעילותם מצד אחד, וללמוד על עסקים אחרים, אשר חלקם בעלי יתרון עבורם. הכרות זו מייצרת כר פורה לשיתופי פעולה נרחבים בין עסקים במגוון תחומים.

נטווריקינג
Dreamstime.com

אלמנט מרכזי בנטוורקינג אפקטיבי הוא היכולת להפוך אתכם למוכרים. הנחת היסוד היא, שככל שאתם פוגשים יותר אנשים, כך יותר אנשים יכירו ויזכרו אתכם ואת העסק שלכם. עליכם לנצל כל הזדמנות מקצועית וחברתית בכדי לפגוש ולהתחבר עם אנשים חדשים. במידה ואתם עדיין לא בטוחים שנטוורקינג הוא הדרך המתאימה לכם, ריכזנו עבורכם את חמש הסיבות העיקריות המסבירות את חשיבות הנטוורקינג לבעלי עסקים קטנים ובינוניים:

1. הזדמנויות עסקיות - נטוורקינג היא דרך מצוינת להשגת לידים חדשים. השימוש בקשרים שיצרתם בעת שפגשתם אנשים חדשים, יכול לפתוח בפניכם דלתות להזדמנויות עסקיות רבות. חשוב לתקשר באופן מקצוע בעת ביצוע פולו-אפ ללידים החדשים. לאנשים יש רצון בסיסי לעזור לאחרים, אך אין להם עניין במישהו שמטריד אותם בעניין עסקי. היו רגישים לגבי העיתוי ועשו שימוש בכללי נימוס בסיסיים בעת פנייתכם לאנשי הקשר שלכם.

2. זיהוי שיטות עבודה מומלצות - נטוורקינג היא דרך מצוינת לזהות את שיטות העבודה ואמות המידה המומלצות בעולם העסקי. למידה ממה שאחרים עושים היא אסטרטגיה בעלת ערך עבור כל העסקים. לדוגמא, אם אתם בעלי מסעדה ומשתייכים לאיגוד מסעדנים, תוכלו לגלות מהן התוכנות העדכניות ביותר, ולהכיר פרקטיקות לניהול עובדים, ומאוחר יותר ליישמן בעסק שלכם. 

3. הגברת הביטחון העצמי - ככל שתנכחו באירוע נטוורקינג רבים יותר ותדחפו עצמכם ליצירת קשר וניהול שיחות עם אנשים שאינכם מכירים, כך ביטחונכם יגבר. דבר זה חשוב מאוד לבעלי עסק, משום שצמיחת העסק תלויה רבות ביכולתכם לדבר עם אנשים וליצור קשרים. נטוורקינג עושה עבודה חשובה עבור אנשים חסרי ביטחון, בכך שהוא מאלץ אותם לגדול וללמוד דרכים ליצירת שיחות וקשרים ברי קיימא עם אנשים שאינם מכירים.  

נטוורקינג
Dreamstime.com

4. טרנדים עסקיים חדשים - נטוורקינג יסייע לכם להישאר בחוד החנית של הטכנולוגיה והטרנדים העסקיים החדשים. סוגים אלה של יחסים ו"מידע פנימי" יכולים לתת לכם יתרון על פני המתחרים, על ידי יישום דרכים חדשות ורעננות לביצוע משימות. עם זאת, נזכיר כי נטוורקינג דורש מיומנות וישנם אנשים שבאופן טבעי מתחברים בקלות זרים. נסו גם אתם לנהוג בחביבות ולמדו את אומנות יצירת שיחות חולין ואת הטריקים שיעזרו לכם לזכור שמות של אנשים שאתם פוגשים.

5. קשרים - "לא חשוב מה אתה מכיר, חשוב את מי אתה מכיר". פתגם עתיק זה נכון בהחלט בכל הקשור לבניית עסק מצליח. על מנת שתוכלו להוביל את העסק הקטן שלכם לצמיחה, תזדקקו לקשרים רלוונטיים בתחום עיסוקכם, איתם תוכלו לדבר ובהם תוכלו להיוועץ בעת הצורך. נטוורקינג יכול לפתוח עבורכם את הדלת להיכרות עם אנשים בעלי השפעה וכוח, אליהם לא הייתם יכולים להגיע בקלות בכל דרך אחרת. ולא מדובר רק באנשים אותם הכרתם במפגשי נטוורקינג, הרי לאותם אנשים כבר יש רשת קשרים אליה תוכלו להתחבר אם תפעלו נכון. אל תתביישו ונסו לברר עם האנשים אותם פגשתם, האם הם מכירים את האנשים שאתם מעוניינים להכיר.

לא כל בעלי העסקים יכולים לדאוג לנטוורקינג בעצמם ולכן לעתים יש לפנות לעזרת המקצוענים. 'יפעת מכרזים' מהווה דוגמא לחברה אשר משתמשת בנטוורקינג בכנסים ובמפגשי ההדרכות שלה, תוך שימת לב מיוחדת לדרך בה צריך בית העסק להתנהל ולהציג את עצמו על מנת להשאיר רושם ראשוני טוב ומשפיע. החברה מקושרת לאלפי עסקים בישראל, וכך, במפגשים שהיא מארגנת מספר פעמים בשנה, היא מקפידה לייצר פעילות של נטוורקינג, על מנת לאפשר ללקוחותיה להכיר. באמצעות המפגשים ובאמצעות המידע, היא פותחת לעסקים עולם חדש, שהוא בעצם הזדמנות עסקית לכל דבר.

» למאגר הההזדמנויות הגדול במדינה, שירות איתור מכרזים, מידע עסקי, ייעוץ וליווי להגשת מכרזים - לחץ כאן

כתבות שאולי פיספסתם

*#