תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

איך כדאי להתנהל כלכלית בחו"ל?

רגע לפני שאתם עולים על המטוס, בין אם לחופשה או לפגישת עסקים - יש כמה דברים שעליכם לדעת בנוגע להתנהלות כלכלית נכונה

גבר יושב בתחנת רכבת ומחזיק מפה
pexels

אחת השאלות הנפוצות ביותר לפני טיול לכל מקום בעולם הינה כיצד להתנהל כלכלית

התנהלות כלכלית נכונה בטיול חשובה לשם הצלחת הטיול וצמצום ההוצאות עבור המרות מטבע מיותרות, ולכן בטרם כל טיסה מומלץ לדעת כיצד בדיוק להתנהל במדינה אליה תגיעו מבחינה כלכלית. הבעיה העיקרית הינה שכל מדינה מתאפיינת בדרך התנהלות כלכלית שונה, ולכן כדאי לדעת מהן האפשרויות הבסיסיות העומדות בפני כל מטייל ומתי כדאי לבחור בכל אחת מהן.

אז מה חשוב לדעת על התנהלות כלכלית נכונה בחו"ל?

חלוקת הכסף: ראשית, ללא תלות בסוג הכסף שלקחתם, אורך הטיול, המדינה אליה טסתם או כל פרט אחר- תמיד כדאי לחלק את הכסף שברשותכם, וכן גם את המוצרים שווי הכסף כגון המחאות נוסעים, כרטיסים אשראי וכדומה. חלוקה זו תאפשר לכם להתנהל כלכלית גם במידה ונשדדתם, אבד לכם הארנק או ישנו עיכוב בהגעה של אחד מהתיקים שלכם.

מתי לסמוך על מזומן: בטיולים רבים ניתן להיות רגועים מבחינה כלכלית היות ומבקרים במדינות בהם שיעורי הגניבה נמוכים יחסית וכן ניתן להגיע עם כלל הכסף המזומן הנדרש לנו מהארץ. במידה ואנו טסים לאחת ממדינות אירופה או ארצות הברית, ולפרק זמן אשר אינו עולה על כשלושה שבועות, נוכל להסתמך ככל הנראה על מזומן בלבד כאשר החישוב המומלץ הינו שנזדקק ל 100 יורו ליום באירופה, ו 150 דולרים ליום בארצות הברית.

שימוש בהמחאות נוסעים: המחאות נוסעים הינן נחלת העבר, אולם עדיין נסביר במה מדובר לאלו שתהו. המחאות נוסעים הינן המחאות אשר ניתן לרכוש מבנקים מסוימים וחברות האשראי והן המחאות של מטבע חוץ (מט"ח). פנקס המחאות נוסעים של דולרים למשל מגיע כאשר יש בו כמה המחאות על סכומים קבועים- 20 דולר, 50 דולר, 100 דולר וכן הלאה. מלבד החיסרון הבולט באפשרות לבחור את גובה ההמחאה, חיסרון נוסף משמעותי של המחאות נוסעים הינו העמלות הגבוהות שיש לשלם הן בעת הנפקת הפנקס והן בעת פירעון הצ'קים, אשר הופכות את התהליך ללא משתלם כלכלית כלל.

שימוש בכרטיס אשראי: כיום ניתן להשתמש בכרטיסי אשראי גם במדינות נידחות כגון מדינות המזרח ומדינות דרום אמריקה, כאשר ישנם כמה פרטים אשר חשוב לדעת. ראשית, וודאו כי הכרטיס שברשותכם בעל מספרים ואותיות בולטים, אחרת לא ניתן יהיה לעשות בו שימוש מחוץ לארץ. שנית, חשוב לדעת כי בעת שימוש בכרטיסי ויזה הכסף הישראלי שלכם מומר ישירות לדולרים (ולכן מומלץ להשתמש בהם בארה"ב), בעוד שבעת שימוש בכרטיסי מאסטרקאד הכסף מומר ישירות ליורו (ולכן מומלץ להשתמש בהם באירופה).

כיום זה פשוט וקל להתנהל כלכלית בצורה נכונה גם בחו"ל

עכשיו כשיש בידיכם את כל המידע הדרוש לשם התנהלות כלכלית נכונה בחו"ל, חשוב להבין עוד פרט אחד- בין אם הבאתם את הכרטיס הנכון, חילקתם את הכסף והוצאתם מספיק מזומן ובין אם לא, זכרו תמיד כי בעולם הטכנולוגי של ימינו ניתן לדאוג להעברת כספים מהירה ויעילה כמעט מבכל מקום בעולם, כך שאף פעם לא תהיו באמת במצוקה קשה מבחינה זו.

כתבות שאולי פיספסתם

*#