תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

DNA של חדשנות

עבור DS, נהיגה אוטונומית ובטיחות אקטיבית הן לא רק הווה אלא גם חלק מההיסטוריה, ו-DS7 CROSSBACK מביא אותן לרמות חדשות של חדשנות

רכב DS7
DS7

במהלך השנים האחרונות, הפכה נהיגה אוטונומית לגביע הקדוש של תעשיית הרכב – כולם רוצים אותה. ה"מכונית ללא נהג" כיכבה מזה שנים ארוכות בספרי וסרטי מדע בדיוני, וממציאים ומהנדסים ניסו לפתח מכוניות בעלות יכולות נהיגה אוטונומית כבר משנות העשרים של המאה שעברה.

כיום, חלק מיצרני הרכב כמו טסלה, אודי ומרצדס, מציעים מערכות שמאפשרות נהיגה סמי-אוטונומית, וגם למותג היוקרה הצרפתי DS דגמים בעלי יכולות כאלו. במקרה של DS, מדובר בהמשך של מסורת בת עשרות שנים, כאשר כבר בשנת 1960 הוצגה DS19 אוטונומית שהקדימה את זמנה בשישים שנים.

ה-DS19 האוטונומית הייתה חלק מפרוייקט מחקר של ה-Transport Research Laboratory הבריטית. הטכנולוגיה הייתה כמובן שונה לחלוטין מזו של ימינו, וכללה כבלים שהונחו מתחת לפני הכביש ושידרו פקודות האצה, היגוי ובלימה לחיישנים שהותקנו במכונית. ה-DS19 נבחרה הודות למערכת ההידראולית המתקדמת שלה, שבאמצעותה הופעלו מערכות הרכב מרחוק. שישים שנים (כמעט) חלפו, ו-DS שוב מוביל את הקידמה הטכנולוגית עם DS7 CROSSBACK החדש בעל יכולות הנהיגה הסמי-אוטונומית המתקדמות שלו.

מיישר קו, ומעלה את הרף

ענף הרכב שועט אל עבר נהיגה אוטונומית מלאה, אבל בשלב זה למכוניות הנעות על כבישים ציבוריים יש יכולות נהיגה סמי-אוטונומיות בלבד. על-פי ההגדרה של אגודת מהנדסי הרכב העולמית SAE, זוהי נהיגת "Hands Off", או נהיגה אוטונומית שלב 2 שמאפשרת לנהג להסיר ידיים מההגה במצבים מסויימים, אבל עדיין דורשת את השליטה שלו במכונית.

נהיגה אוטונומית שלב 2 מושגת על ידי שילוב של מספר מערכות ובהן בקרת שיוט אדפטיבית, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית ובלימה אוטונומית. יש לא מעט יצרנים שמציעים שילוב כזה, אבל חשוב להבין שלמערכות שכאלו יש מאפיינים שונים אצל כל יצרן, ואלו של DS מתקדמות במיוחד.  

בקרת שיוט אדפטיבית למשל היא מערכת מתאימה את מהירות הנסיעה של ה-DS 7 CROSSBACK לזו של הרכב שנוסע מלפניו ושומרת על מהירות קבועה ועל מרחק קבוע ממנו. יש מערכות רבות כאלו, אך הן נבדלות אחת מהשנייה בפרמטרים שונים כמו טווח המהירות שבו הן פעילות או היכולת לזחול בפקקים במהירות איטית, ולא רק בכביש המהיר.

רכב DS7
DS7

מערכת בקרת השיוט של DS7 CROSSBACK פעילה בטווח מהירויות רחב במיוחד שבין 0-180 קמ"ש. בנוסף, היא כוללת פונקציית זחילה בפקקים שמאפשרת לה לעקוב אחרי הרכב שנמצא לפניה מבלי שהנהג יצטרך לגעת בדוושות או בהגה. זאת ועוד, ל-DS7 CROSSBACK יש גם מערכת לזיהוי תמרורי תנועה המקושרת לבקרת השיוט כך זו האחרונה יכולה "לשאוב" את הנתונים ולהתאים את מהירות הנסיעה למהירות הנסיעה המותרת על פי חוק

מערכת בלימת חירום אוטונומית היא עוד מערכת חיונית, וגם כאן יש הבדלים טכניים בין יצרנים שונים. בדרך כלל מערכת כזו מוגבלת למהירויות נמוכות, ולא תמיד היא מאפשרת בלימה מלאה. מערכת בלימת החירום האוטונומית של ה-DS 7 CROSSBACK היא מערכת משודרגת, הפועלת אוטומטית במהירויות של 5-140 קמ"ש – במידה ויש סכנת התנגשות והנהג אינו בולם, המערכת בולמת את הרכב באופן אוטונומי ומונעת את התאונה או מפחיתה את תוצאותיה.

בקרת שיוט אדפטיבית ומערכת בלימה אוטונומית אינן קשורות למערכת ההיגוי, כאן נכנסת לתמונה המערכת השלישית שמשלימה את יכולות הנהיגה הסמי-אוטונומית. זוהי מערכת אקטיבית לשמירה על נתיב הנסיעה ולזיהוי עצמים בשטחים מתים - כאשר הרכב סוטה מנתיבו מבלי שהנהג מאותת, או שיש סכנת התנגשות עם רכב שנמצא בשטח מת, המערכת מתקנת באופן אקטיבי את ההיגוי ושומרת על הרכב בנתיב הנסיעה שלו. גם כאן, ל-DS7 CROSSBACK יש מערכת מתקדמת במיוחד – בקרת הסטייה מנתיב שלו שומרת על הרכב בנתיב הנסיעה שלו, ובנוסף היא גם מאפשרת לבחור את המיקום בתוך נתיב הנסיעה – מאפיין בלעדי ל-DS.

השילוב של כל המערכות הללו מאפשר ל-DS 7 CROSSBACK להציע נהיגה סמי-אוטונומית: הרכב מסוגל להאיץ, להאיט, לבלום, לשמור על נתיב הנסיעה, להתאים את המהירות למהירות החוקית ואף לזחול בפקקים –באופן אוטונומי, בכביש המהיר או בעיר.

טכנולוגיה אולטרה-יוקרתית

הקידמה הטכנולוגית של DS7 CROSSBACK מתבטאת לא רק ביכולות הנהיגה הסמי-אוטונומית שלו אלא גם בשלל מערכות נוחות וקישוריות כמו מושבים מחוממים וממוזגים עם פונקציית עיסוי, מסך מגע מרכזי בקוטר ''12, תאורת אווירה עם 8 גוונים, חבילת סראונד פרימיום עם מערכת שמע של FOCAL, מערכת לניטור עירנות נהג, מצלמת חניה היקפית עם מבט-על, יחידות תאורה אקטיביות מסוג LED, לוח מחוונים דיגיטלי בקוטר ''12.3 עם התאמת תצוגה אינדיבידואלית, טעינה אל-חוטית לסמארטפון עוד ועוד.

DS19 אוטונומית משנת 1960 מוצגת במוזיאון המדע בלונדון
Wikimedia Commons CC ASA 3.0 –joc281

כל אלו הופכים את DS7 CROSSBACK לאחת המכוניות הטכנולוגיות, המתקדמות והמאובזרות ביותר שיש כיום. אבל ל-DS7 CROSSBACK יש עוד שני קלפים בשרוול, שאין כמעט לאף מתחרה אחר, בוודאי באותן רמות מחירים. מערכת DS ACTIVE SCAN SUSPENSION היא מערכת בלעדית ל-DS שמגבירה את רמת הנוחות באופן משמעותי. היא מבוססת על מצלמה המותקנת מאחורי השמשה הקדמית, ומצלמת וסורקת את פני הכביש בזמן אמיתי. המידע שנאסף מועבר ליחידת בקרה שמנתחת אותו, ומשנה בהתאם את פעולת הבולמים אינדיבידואלית לכל גלגל בנפרד. כשהמצלמה מזהה מהמורה בדרך, המערכת מקשה או מרככת את פעולת הבולם בהתאם, והתוצאה היא נוחות נסיעה עילאית.

ויש עוד - רמות הגימור הגבוהות של DS7 CROSSBACK כוללות גם מערכת ראיית לילה DS NIGHT VISION. מערכת בטיחות מתקדמת זו מבוססת על מצלמת אינפרה-אדום שמזהה הולכי רגל או חיות עד למרחק של מאה מטרים ומציגה אותם על גבי לוח המחוונים. זוהי מערכת בטיחות חדשנית שמוצעת בדרך כלל רק בדגמים אולטרה-יקרים.

חדשנות כסטנדרט

ב-DS7 CROSSBACK החדשנות היא חלק מהסטנדרט, ומרבית המערכות שהוזכרו כאן הן חלק מחבילת האבזור הסטנדרטית כבר מרמת האבזור SO CHIC שהיא הראשונה מבין שלוש רמות האבזור המוצעות. ברמות האבזור הגבוהות יותר, חבילת הטכנולוגיה והבטיחות היא חסרת תחרות – ככה זה כשהחדשנות היא חלק מה-DNA של המותג, וכבר לפני שישים שנים כמעט הוצגה DS אוטונומית.

כתבות שאולי פיספסתם

*#