תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

"הסתכלתי על עצמי במראה ופתאום ראיתי שצמח לי שיער חדש": הטכנולוגיה החדשה שמטלטלת את עולם השיער

ההתקרחות היא תופעה מוכרת וכואבת לציבור הישראלי. פיתוחים שונים ניסו לענות עליה לאורך השנים, חלקם כואבים ופולשניים. טכנולוגיה חדשה באה לשים סוף לייסורים, ולהחזיר את צמיחת השיער לראש

ייעוץ שיער דימדיקו
טינק דיזיין

בשנת 2013 אהוד רפאלי, מהנדס ומנכ"ל חברת דימדיקו טכנולוגיות רפואיות, החליט שהוא קופץ למים. אחרי שבמשך שנים הוא סבל מהתקרחות ולא מצא פתרונות טובים מספיק, הוא נרשם כנסיין בסטארט אפ פיילוג'יקס, שפיתח מכשיר לשימוש עצמי שמטרתו עיבוי השיער ועצירת התקרחות. "לפני עשרים שנה, כשהייתי בן 30, פגשתי באחד הימים את אחותי והיא מיד זרקה לי: 'אודי, יש לך כרס ואתה מתחיל להקריח'. אז בעצם נפל לי האסימון. לא דמיינתי שהיום שאני אהיה "שמן וקירח" יגיע, אבל הבנתי שזה קרה. חיפשתי מה לעשות. הלכתי לרופא עור ביחד עם אשתי ושאלתי אותו אם יש לו פיתרון. הוא שאל אם אני רוצה ילדים, עניתי שכן והוא אמר שאם כך כדאי לי לשכוח מכדורים, כי הם פוגעים באיכות הזרע. וכך נשארתי, והשיער שלי המשיך להפוך דליל. בשנת 2013, כששמעתי על טכנולוגיית הייריג'ן, החלטתי להצטרף בתור נסיין."

טכנולוגיה שמוכיחה את עצמה

"בשנת 2013, כשהצטרפתי, היה לי כל כך מעט שיער בחלק הקדמי של הראש שכבר עשיתי קרחת. אני זוכר שחודשיים אחרי שהתחלתי להשתמש במכשיר הייתי בקמפינג וצחצחתי שיניים. מעלי היה פרוג'קטור גדול ואז, כשהסתכלתי על עצמי במראה, פתאום ראיתי שיערות חדשות שצמחו לי. לא האמנתי למראה עיניי. "

ואותו שינוי בצמיחה היה משמעותי?
"המכשיר יודע לקחת שיער דק ולעבות אותו. אם זקיק השיער מת – אין שיטה להחיות אותו –  לא לנו ולא לא לאף אחד אחר. אבל השיער הדקיק שעל הקרקפת בהחלט מתעבה וזקיקי השיער הקיימים מייצרים יותר שיער. היום, חמש שנים אחרי שהתחלתי להשתמש במכשיר, יש לי יותר שיער ממה שהיה לי לפני עשור."

רפאלי מסביר שהמכשיר בולם את תהליך ההתקרחות ומחזיר את המצב במידה מסוימת לקדמותו. "זה תהליך מאוד אישי ותלוי בסיבות ההתקרחות של כל אדם ובמצב השיעור שלו. כשהלקוח מגיע אלינו לפגישת ייעוץ אנחנו יודעים לאבחן ולשקף לו את פוטנציאל הצמיחה. אם אנחנו רואים שהפוטנציאל נמוך, נהיה כנים ונאמר לו את זה. מבחינתנו, הצלחה היא שיפור של 30% בתוך ארבעה חודשים."

כמעט כולנו סובלים מנשירה או התקרחות במהלך חיינו, ורבים מאיתנו מחפשים דרכים יצירתיות להשבת השיער האבוד. כעת אפשר לשים סוף לנשירה ולהתקרחות, עם פטנט ישראלי המציג מכשיר טכנולוגי לטיפול ביתי – והשיער נולד מחדש. - דלג
Dimedico

שיפור כפונקציה של תוספת בכמות השיער, ושל עובי 

במצב תקין, על כל סנטימטר בראשנו ישנן כ 250 שיערות בממוצע. אצל אנשים שמתחילים להקריח, כמות השיער לסנטימטר יורדת דרמטית והשיער הופך דק יותר. "אם יגיע אלינו אדם עם 100 שיערות על כל סנטימטר ולאחר השימוש במכשיר הוא יגיע ל-130 שיערות בסנטימטר, השיפור יהיה של 30% ומבחינתנו זו הצלחה. פרמטר נוסף שאנחנו בודקים הוא עובי השיער, והפרמטר הזה מצביע על האם השיער הקיים הפך בריא. הצלחה מבחינתנו היא אם תוך ארבעת חודשי טיפול המשתמש יגיע ל- 30% שיפור מהמצב ההתחלתי בשילוב שני הפרמטרים: גידול במספר השערות וכמות שיערות העבות."  

מכשיר לשימוש יומיומי

השימוש בהייריג'ן קלאסיק מאוד אינטואיטיבי. כל מה שהמשתמש צריך לעשות הוא להעביר את המכשיר על הקרקפת, כמו פעולת סירוק. להמלצת רפאלי, בהרבה מקרים על מנת להגיע לאפקט מהיר, בשנה הראשונה כדאי להשתמש במשך חמש דקות פעמיים ביום, ולאחר שנה אפשר לעבור לתדירות של 2-3 פעמים בשבוע. 

לקבלת מידע נוסף וקביעת בדיקת התאמה >>

הטיפול בהייריג'ן קלאסיק חיצוני בלבד (לא פולשני) וכמובן שהמכשיר מאושר על יד מכון התקנים כבטוח לשימוש. בנוסף, המכשיר מגיע עם תוכנת מאמן אישי שעוקבת אחרי הפעולות והשימוש של הלקוח ומסבירה כל אחד משלבי השימוש. " אנו שמים דגש על הוגנות צרכנית, הוסמכנו באמנת אמון הציבור, ויש לנו רקורד של אלפי לקוחות שבלמו את בעיית ההתקרחות והצליחו להצמיח מחדש שיער בריא וטוב יותר", מסכם רפאלי. 

הוגנות צרכנית לפני הכל

המודל שמציעה חברת דימדיקו לא נראה הרבה במחוזותינו: אם הלקוח יתנסה במכשיר במשך ארבעה חודשים ולא יהנה מהצלחה – הוא יקבל את הכסף ששילם בחזרה, בלי ויכוח. "כל לקוח פוטנציאלי שמתעניין במכשיר מגיע אלינו לפגישת ייעוץ שכמובן לא עולה כסף. בפגישה הזו אנחנו מאתרים סיבות להקרחה ובודקים את פוטנציאל השיקום שלו. באם נמצא הלקוח מתאים להייריג'ן ורוכש, מובטח לו שאם ישתמש במכשיר בתדירות המומלצת ולא יחול השיפור המובטח – אנחנו נחזיר לו בחזרה את כספו." 

לפני ואחרי דימדיקו
דימדיקו טכנולוגיות רפואיות

איך זה מתבצע? במעמד הרכישה, נחתם בין הלקוח לבין דימדיקו כתב התחייבות. בכתב ההתחייבות מתחייב הלקוח להשתמש על פי ההוראות ודימדיקו מתחייבת שאם הלקוח השתמש במכשיר ולא זכה לתוצאה המובטחת, האחרונה מתחייבת לקבל חזרה את המכשיר ולזכות את הלקוח במלוא עלות הרכישה. "ביום הרכישה ואחרי ארבעה חודשי שימוש אנחנו מבצעים בדיקות מעבדה אמפיריות ומודדים את מצב השיער בנקודה קבועה בראש, הכל נעשה בשקיפות מלאה", מסכם רפאלי.

מה יכולות להיות סיבות להקרחה?
"המון סיבות כשהראשונה והבולטת ביותר היא גנטית. האנזים 5 אלפא רדוקטז מסייע בהמרת ההורמון הגברי טסטוסטרון ל- DHT. ה- DHT תוקף את זקיקי השיער, כאשר זקיקי השיער רגישים להורמון, משבש ההורמון את פעולת הזקיק וגורם להתנוונותו - כך בעצם נוצרת ההתקרחות אצל רובנו. רגישות זקיקי השיער ל DHT, היא נטיה תורשתית. בגלל שטסטוסטרון הוא הורמון זכרי שמצוי גם אצל נשים, גם נשים חשופות לבעיה. בקרב הנשים הסימפטומים לבעיה פחות חריפים בדרך כלל, אבל מצד שני חשיבות השיער לנשים גדולה יותר ומגוון הפתרונות קטן יותר." 

ויש סיבות נוספות?
"בוודאי. לחץ, תזונה לא נכונה, זיהום, מחלות, תרופות, חוסר איזון הורמונלי ועוד. 

בין אם מדובר בסיבות תורשתיות, לחץ או גורמים חיצוניים שמשפיעים על הידלדלות השיער, הפתרון שמציע הריג'ן והמודל התפעולי שבא איתו, נותנים תקווה למי שמרגיש שנלחם בקרב אבוד, יחד עם תחושת ביטחון שבחרו במוצר יעיל ואמין.

כתבות שאולי פיספסתם

*#