תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המגמה החמה ביותר בעולם הדיגיטל היא בכלל הטלוויזיה

סצנת הטלוויזיה בישראל עוברת בשנה האחרונה שורה של שינויים מרתקים שמשפיעים על הדרך בה רובנו צורכים טלוויזיה.

פיצול ערוץ 2 לזכייניות נפרדות קשת ורשת ושינוי האפיקים בממירים לשתי הזכייניות החדשות כמו גם לערוץ עשר (עד המיזוג הצפוי עם רשת) הציבו את הצופים האדוקים של תוכניות הפריים טיים השונות ועתירות הרייטינג בפני בחירות מרובות יותר מבעבר – איזו תוכנית לצרוך בלייב ואיזו תוכנית לצרוך בצפייה נדחית?

מגוון רחב כל כך של תכני טלוויזיה שמשודרים במקביל- "בשבילה גיבורים עפים", "האח הגדול", "ארץ נהדרת", "בייבי בום", "משחקי השף" ועוד. לפני הפיצול, בכל יום היתה לנו פצצת רייטינג אחת, היום הכל משודר במקביל. מה מהם לראות בשידור חי בטלוויזיה ואת מה להשלים בהמשך?

שינוי זה בתפיסה, מאיר זרקור על תופעה שהולכת וגדלה והופכת לנורמה בכל רחבי העולם, צפייה בתכני פריים טיים טלוויזיוניים בדיגיטל. אפשר לומר כעת, חצי שנה לאחר הפיצול כי ההשפעות של ריבוי התכנים הובילו בדומה לשאר העולם, לעלייה משמעותית בצריכת תכני טלוויזיה איכותיים בדיגיטל.

כך לדוגמא, מאז מעבר הערוצים ופיצול ערוץ 2, צפיות וידאו בתכני הטלוויזיה בארטימדיה, הרשת הפרוגרמטית לפרסום בווידאו העובדת עם רוב אתרי התוכן בעברית ביניהם רשת, קשת וערוץ 10   עלה ב65% בהשוואה שבין החודשים מאי – אוקטובר 2017 לנובמבר 2017- אפריל 2018.

נתוני הצפייה הדיגיטלית מראים דפוסי צפייה זהים לאלו של הטלוויזיה. גם בדיגיטל כמויות הצפיה בתוכן הטלוויזיוני גדלות ככל שהיום מתקדם והפריים טיים (שעות השיא, בין השעות 19:00 ו-23:00) שולט גם בדיגיטל. 

דפוסי צריכת הטלוויזיה בארטימדיה
ארטימדיה

למי שמעורה ומכיר את התחום, השינוי לא אמור להיות מפתיע. מחקר שנערך על ידי חבר "פאנלס" רגע לפני הפיצול, חזה את התופעה. על פי תוצאות המחקר, כ-70% מהמשתתפים הצהירו כי אינם מתכוונים לפספס או לוותר על צפייה בתכניות והצהירו כי יצפו בתכנית אחת בשידור חי ואת האחרות ששודרו במקביל ישלימו באמצעים אחרים. 35% מהנשאלים הצהירו כי ישלימו את התוכן בדיגיטל.

הטלוויזיה בדיגיטל, כפי שמצביעים כל הנתונים הופכת למוקד צפייה מרכזי וכפועל יוצא מכך גם לחלק אינטגרלי מהפרסום הטלוויזיוני, המאפשר להגיע לקהל יעד מטורגט ומפולח.

ניתן לומר בוודאות, שהנתונים הללו רק ילכו ויגדלו ככל שהזמן יעבור. בעולם הצפייה של היום, הטלוויזיה הדיגיטלית הופכת לחלק נוסף ומשמעותי מהצפייה בטלוויזיה הקלאסית, והמפרסמים צריכים להבין כי פרסום בטלוויזיה בדיגיטל הוא הכרחי על מנת להרחיב את הכיסוי של הקמפיין לכלל צופי הטלוויזיה בקרב קהל היעד המבוקש. העתיד כבר כאן ואסור להתעלם ממנו.

כתבות שאולי פיספסתם

*#