תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לדבר על כסף זה כח

לכתבה

גם בשנת 2017 הציבור הישראלי שילם לבנקים מיליארדי שקלים על שירותים פיננסיים שונים, ריביות ועמלות. Feezback.com היא פלטפורמה חדשה שעוזרת גם למי שלא ממש מתמצא בכל המושגים הקטנים להבין כמה בדיוק שילם, ואיך יוכל לחסוך

חדשות לבקרים אנחנו שומעים וקוראים על מחירי השירותים המנופחים שהבנקים גובים. בשנה האחרונה שילם הציבור עשרות מיליארדי שקלים על עמלות וריביות, סכום שלא ירד משמעותית על אף שחלק ניכר מהשירות עבר לערוצים הדיגיטלים. כנראה שכשזה מגיע לפיננסים, הציבור חסר אונים ולגופים הפיננסים אין אינטרס לשנות את זה. לרובנו  אין את הזמן להשקיע בקריאת הדוחות שהבנק שולח, ולכן אנחנו לא יודעים מה אנחנו משלמים או איך נכון להתנהל מול הבנק. עד כה, זה משהו שרק בעלי ההון היו יכולים לעשות. ועל  זה בדיוק באה Feezback לענות. 

בואו לגלות איך אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים באמצעות Feezback

"יש בעיה רצינית בשיטה הפיננסית כולה: אנשים לא באמת יכולים לעקוב ולהבין כמה הם משלמים ועל מה,ומה החלופות שלהם," אומרת קרן צוקרמן, מנכ"לית ומייסדת FeezBack. "לפני כמה שנים, החלטתי לעבור על הדו"חות מהבנק. אני מחשיבה את עצמי כצרכנית מעורה ואני גם כלכלנית בהכשרתי אז המושגים לא היו זרים לי. להפתעתי, גיליתי שבאותה השנה שילמתי כמה אלפי שקלים בעמלות. עד לאותו היום בכלל לא חשבתי שזה יכול לקרות, הנחתי שמדובר בשקלים בודדים. אבל מה שאני, ועוד אנשים סביבי, לא ידענו הוא שהשקלים האלה מצטברים לאלפים, פשוט כך. וזה עוד לפני שהתחלנו להתעסק בעלויות אדירות נוספות כמו ריביות ודמי ניהול."

מאותו הרגע החליטה לרדת לעומק עולם העלויות בבנקים ובשירותים הפיננסיים. "התחלנו לחקור באילו עלויות מדובר, מה החלופות לאותם מוצרים ומה לשוק יש להציע. אז כמובן גילינו, שגם ההשוואה של המוצרים בעולם הפיננסי לא פשוטה בכלל. לקח לנו כמעט חצי שנה להבין רק את נושא העמלות. בזמנו לא עלה בדעתי בכלל לנהל משא ומתן עם הבנק, לא ידעתי אילו מחירים לבקש או מה נהוג בשוק. החלק הלא פחות חמור היה ששנתיים אחרי שהמסע הזה הסתיים, גיליתי שהבנק שוב העלה לי את המחירים למקסימום."

ככה זה עובד:

צילום מסך feezback
באדיבות Feezback

והשאר, כפי שאומרים, היסטוריה. צוקרמן ושותפיה, אאור שרף ואור פלס, החליטו להקים את FeezBack, מתוך הבנה שזה רק קצה הקרחון. "הסתכלנו על העולם הפיננסי ועל מצב הצרכן בו, ובכל מקום זיהינו חוסר סימטריה במידע ובמשאבים. לבנקים יש את כל הכוח, הצרכנים חושבים שהם לא יכולים להתמקח והם גם לא מבינים על מה כדאי להם להילחם, ועל מה לא. קשה לעקוב אחרי הבנקים ובלתי אפשרי להשוות בין המוצרים השונים, ולכן היכולת של האדם הפרטי להבין ולנתח את המידע היא כמעט אפסית."

מה באמת קורה בחשבון הבנק שלנו

ב-FeezBack הבינו שהפער המרכזי הוא הפער בין מה שהבנק רואה, לבין האינפורמציה שהצרכן מקבל ויכול להשתמש בה לטובתו. את הפער הזה, הם הצליחו לפתור באמצעות טכנולוגיה. "הצרכן של היום נטול משאבי זמן. הוא לא יצא למחקרים מעמיקים ומפורטים על כמה הוא משלם ולמי, ובהרבה מקרים הוא גם נטול ידע מקצועי בעולם המונחים הבנקאים המסובך. מהעבר השני, נמצאים המוסדות הפיננסיים הגדולים, שיש להם אינטרסים מסחריים ברורים והכי חשוב – את כל המידע. זו בעיה קלאסית, שהיום, בעידן של טכנולוגיות מתקדמות (ופתרונות AI), אנחנו יודעים לפתור. זה בעצם היה האתגר שאיתו יצאנו לדרך: לאזן את מגרש המשחקים באמצעות שימוש בטכנולוגיה, ולהעביר את עולם הבנקאות משוק של ספקים לשוק של צרכנים שמבינים עניין."

מפצחים את הכספת של הבנקים, חוסכים אלפי שקלים ומחזירים שליטה לצרכן

"כל ההסתכלות שלנו נבנית סביב הרצון להנגיש ולפשט את העולם הפיננסי לצרכן, ולתת לו את הכלים הטובים ביותר להתנהל נכון בעולם הזה, בלי שיידרש לעבוד קשה או ללמוד בנקאות" מסביר קובי אלנבוגן, סמנכ"ל האסטרטגיה של Feezback. "אנחנו נותנים לאנשים דרך לדבר על כסף עם מישהו שדואג לאינטרסים שלהם, כך שיוכלו לעמוד בקלות מול הבנק, ולנהל איתו דיאלוג אמיתי בגובה העיניים. אם פעם רק האלפיון העליון יכול היה להחזיק יועצים פרטיים שיעניקו לו את האינפורמציה שמייצרת את היתרון היחסי מול הבנקים, היום המערכת שלנו מאפשרת את זה לכולם. זו מערכת חכמה ולומדת, שמכירה היטב את נושא העלויות הפיננסיות ומכלול השירותים הבנקאיים, ויודעת להראות לכל צרכן איך להתנהל כמו מקצוען." הוסיף.

צרכנים רבים לא יודעים שמחירוני העמלות שהבנקים מציגים באתרים הם מחירוני מקסימום, שניתן לנהל עליהם משא ומתן, וגם לנצח. "המנגנון הוא פשוט. לכל שירות שהבנק נותן מפורסם מחיר מוגדר במחירון קבוע מראש. המחירונים האלה דיי דומים, ולא משתנים בצורה דרמטית בין בנק לבנק. אבל, יכולת המיקוח, הידע והעקשנות של הלקוח הם אלה שיכולים לקבוע האם ישלם את מחיר המחירון המקסימלי, או שיצליח להוריד את המחיר. מה שרבים לא יודעים הוא שגם לקוחות שנמצאים במינוס עדיין שווים כסף לבנק, ויכולים לנהל איתו משא ומתן." מסבירה צוקרמן.

לדבריה, כשמתבוננים על העמלות לדוגמה, אפשר לראות שונות אדירה בין המחיר המקסימלי שבדרך כלל יצויין באתר, ובין המחיר האפקטיבי שניתן יהיה להגיע אליו לאחר משא ומתן. "מה שאנחנו עשינו במערכת שלנו, הוא בדיקה של המחירים האפקטיביים. אם אכנס למחירון הבנק שלי, אוכל להוריד את המחירים הנקובים עד 100%. וכך,בעצם פתחנו את כספת המידע של הבנקים והנגשנו את המידע לציבור. המערכת שלנו עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת עם אלגוריתמים מורכבים (שמתבססים על מאשין לרנינג ומתודות שלקוחות מעולם ה-AI), והיא לומדת ומתעדכנת כל הזמן."

הישראלים מתווכחים על המחיר, עד שזה מגיע לפיננסים

בעולם הפיננסי, ידע מתורגם לכסף, וככל שתדעו עד כמה אתם יכולים להוריד את מחירי השירותים והעלויות שהבנקים גובים מכם, כך תוכלו לנהל משא ומתן חכם יותר. "הישראלים רגילים להתמקח אבל כשמגיעים לבנק, אנחנו מפחדים." מסבירה צוקרמן. "המערכת שיצרנו מקלה על כל התהליך. היא יודעת להגיד לכל לקוח כמה אנשים בעלי פרופיל פיננסי שדומה לו משלמים בפועל, ומנחה איך להתנהל נכון יותר כלכלית ובקלות – מומחה אישי בכיס של כל אחד מאיתנו."

תהליך ההרשמה לאתר הוא תהליך מהיר, קל ופשוט, ומאפשר כמעט ברגע לדעת כמה תוכלו לחסוך וכמה אתם משלמים יותר ממה שאולי הייתם צריכים. "הרעיון היה לפשט את התהליך. אנחנו מבינים שהרוב הגדול שומע את המילה 'בנק' ונרתע מיד. לכן פיתחנו צ'אט בוט ככלי מרכזי דרכו הכל מתנהל. הצרכן יכול בקלות להוריד את הדו"ח הפיננסי שלו באתר הבנק, להעלות אותו אצלנו, ולקבל ניתוח מהיר של כלל הסכומים ששילם השנה לבנק, לצד פוטנציאל החיסכון שלו."

והפרטים מוגנים?
"הצוות שלנו מורכב וכולל מומחי אבטחה מהמובילים בארץ ויוצאי 8200 שהתמחו באבטחת מידע ביטחוני. אנחנו משקיעים משאבים רבים באבטחת המידע ופועלים לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר הנהוגים בשוק."

בואו לגלות איך אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים באמצעות Feezback

לאחרונה קיבלה החברה גם את תמיכת רשות החדשנות והוענק לה מענק פיתוח משמעותי ביותר שעוזר לחברה לקחת את התוכניות שלה קדימה ולהרחיב את השירותים המסופקים. 
השירות של Feezback ממחיש בצורה פשוטה שלדבר על כסף זה כח והממשק הפשוט מאפשר להחזיר את השליטה בכסף לידיים שלנו. הפלטופרמה ידידותית ומסייעת לכל אחד בהליך קצר ומהיר, להבין על מה הוא משלם כיום לבנק וכיצד יוכל לחסוך כסף רב. לא לחינם דבק בה הכינוי Waze" של הבנקים".