תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הדור הבא של התוכניות לתואר שני במנהל עסקים למנהלים EXECUTIVE MBA

מנהלים רבים, להם שנות ניסיון וידע מקצועי רב, בוחרים מדי שנה ללמוד במסגרת תוכניות ה-MBA למנהלים. באוניברסיטת בר-אילן הבינו את הצורך ופיתחו תוכנית לתואר שני במנהל עסקים (MBA) לקהל זה, בשנה אחת בלבד

בר אילן, תואר שני במנהל עסקים
פשה נודלמן (סטודיו פשה)

מנכ"לים, סמנכ"לים ומנהלים בדרג ניהול הביניים, נמצאים פעמים רבות במלכוד. יש להם שנים של ניסיון, מוניטין וידע, אבל בהרבה מקרים, הם צמאים לידע התיאורטי, בנוסף לזה שצברו במהלך שנות העבודה. בעוד שאת מסדרונות תארי ה-MBA  מציפים סטודנטים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, המנהלים מחפשים אחר תואר בסביבה המתאימה לצרכיהם הייחודיים בהתייחס לתוכנית הלימודים, שעות לימוד, מרצים בעלי ניסיון עסקי, שירות, יחס אישי ומנהלים עם ניסיון ניהולי עשיר, שישבו לצידם על ספסל הלימודים.

MBA למנהלים בשנה אחת בלבד

אוניברסיטת בר-אילן זיהתה צורך מוגדר בקרב קהילת הבכירים במשק הישראלי. היא הבינה שאותה שכבת ניהול מעוניינת לרכוש את אותו ידע תיאורטי עמוק, אבל גם רוצה ללמוד את התואר עם בכירים נוספים בדרגת ניהול וניסיון דומה. דבר נוסף הוא, שלאותם בכירים אין זמן רב, וכל שעת לימוד חייבת להיות מתוכננת היטב. המנהלים אמנם רוצים לצבור ידע ולהעמיק בו, אבל במקביל, הם גם מעוניינים שלא לעצור את מסלול הקריירה ולשלב בצורה נוחה בין השניים.

לכן, ומתוך הבנת הצורך של קהל המנהלים הבכירים, אוניברסיטת בר-אילן מקיימת במסגרת בית הספר למנהל עסקים תוכנית ללימודי MBA למנהלים בשנה אחת בלבד. הלימודים במסגרתה מתפרסים על פני 4 מודולים של תשעה שבועות כל אחד, החל מחודש אוקטובר עד חודש ספטמבר, ומתקיימים בכל שבוע בימי חמישי משעות הצהריים ובימי שישי. בנוסף, המנהלים המעוניינים ללמוד בתוכנית זו זוכים לפטור מבחינת ה-GMAT, הנדרשת בדרך כלל בלימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטאות, וזאת על סמך הניסיון הניהולי העשיר.

מועמדים שנבחרים בהקפדה

תנאי הקבלה לתוכנית המנהלים Executive MBA של בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת בר-אילן לא מאפשרים קבלה של כל מועמד. נדרשים ניסיון ניהולי או מקצועי משמעותי ומוכח של 5 שנים לפחות וכן ממוצע תואר ראשון סופי ומינימיאלי של 76. זאת, כדי ליצור את סביבת הלימוד המתאימה למנהלים שלומדים בתוכנית זו. סביבת הלימוד מהווה גם קרקע פורייה לנטוורקינג וליצירת קשרים עסקיים ובינאישיים. הדבר מתאפשר גם הודות לכך שהתוכנית מקבלת לשורותיה מספר מוגבל של מנהלים בכל מחזור (בין 30 ל-45).

בוגרי התוכנית ישתייכו לקהילה איכותית, הכוללת 32 מחזורים של למעלה מ-1,000בוגרים בתפקידי ניהול מובילים במשק הישראלי.

ללמוד בראש שקט

התוכנית מספקת מעטפת תומכת, אשר כוללת שירותים נלווים, כדי לאפשר לסטודנטים נוחות מקסימלית והתרכזות בעיקר – הלימודים. צוות התוכנית הינו הגורם היחידי המטפל בפניות ובבקשות ומהווה גורם מתווך בין המנהלים הלומדים בתוכנית לגורמי האוניברסיטה השונים. כמו כן, בין השירותים הייחודיים: אספקת ספרים וחוברות לימוד, חניה בקמפוס, כיבוד בימי הלימוד, פינת קפה ויחס אישי מאנשי הסגל, הן האקדמי והן המנהלי. וכן אפשרות ללמוד קורסים נוספים במסגרת בית הספר למנהל עסקים בשנה שלאחר סיום הלימודים ללא תוספת תשלום.

חיבור בין התיאוריה לפרקטיקה

בנוסף לריכוז הלימודים בשנה אחת בלבד, באוניברסיטת בר-אילן זיהו צורך נוסף. הם הבינו שבעידן הנוכחי, ובייחוד לקהל זה, הגישה הלימודית חייבת להיות אחרת, כשהדגש בתוכנית ה-MBA למנהלים צריך לבטא את החיבור בין עולם התיאוריה לעולם הפרקטיקה. אותו מנהל הבוחר ללמוד במסגרת תוכנית זו, נחשף במהלך הלימודים לתכנים אינטגרטיביים ולמגוון רחב של תחומים, וביניהם יזמות וחדשנות, מנהיגות, נדל"ן, תורת המשחקים, שוק ההון, ניהול כולל של הארגון, מימון, שיווק, מערכות מידע, משאבי אנוש והתנהגות ארגונית, כלכלה, אסטרטגיה עסקית, חשבונאות פיננסית  ועוד. בכל אחד מהתחומים האלה המנהל מקבל בסיס תיאורטי משמעותי וכלים אמיתיים לפיתוח החשיבה הניהולית. כמו כן, הוא מפתח יכולות ניתוח מתקדמות שמותאמות לצרכים החדשים והמשתנים תדיר בעולם העסקי.

בין השאר זה מתאפשר באמצעות שיטות הוראה מגוונות, קורסים ייחודיים, שילוב של הרצאות אורח מבכירי התעשייה ומרצים בעלי שם שמלמדים קורסים פרקטיים, המותאמים לשוק התעסוקה של היום. בקרב מרצי התוכנית: פרופ' יוסף גרוס המלמד את קורס דירקטורים, ד"ר חיים שפירא המלמד את קורס "עסקים ומשא ומתן בראי תורת המשחקים", ד"ר איל יניב, המלמד את קורס "ניהול יזמות וחדשנות" ואת עו"ד גיל רושינק, מנכ"ל "אלקטרה נדל"ן", המלמד את קורס "נדל"ן".

לא רק שיווק ואסטרטגיה

במסגרת התוכנית אפשר למצוא מגוון רחב של קורסים ייחודיים שמותאמים בדיוק לקהל המנהלים, שלוקח בה חלק. דוגמא לקורס מהסוג הזה הוא כישורי תקשורת עסקית באנגלית. ההבנה שקיים פער בין האנגלית המדוברת לאנגלית העסקית, והצורך הספציפי של קהל הבכירים בפיתוח יכולות הצגה, דיון, כתיבה, ומשא ומתן ברמה עסקית גבוהה, בטח בסביבה הגלובלית שאנחנו חיים בה היום, הובילו לפיתוח קורס ייחודי זה.

קורס ייחודי נוסף הוא קורס הכשרת דירקטורים, שמקנה את עקרונות הממשל התאגידי וההכשרה לתפקידי דירקטורים, קורס שבדרך כלל אותם מנהלים עוברים בנפרד, ובתוכנית זו הוא נלמד כחלק אינטגרלי מלימודי התואר. הקורס משלב הרצאות אורח של בעלי תפקידים רלוונטיים, ומכשיר את הבוגרים בכל תחומי הידע הדרושים לדירקטורים. הבוגרים מקבלים בסיומו של הקורס תעודת הכשרת דירקטורים ונושאי משרה.

כמו כן, התוכנית כוללת קורס ניהול גלובלי, שבמסגרתו מתקיימת השתלמות לימודים בחו"ל, שנמשכת כשבוע, ומאפשרת הכרות עם האתגרים בניהול גלובלי. בשנים האחרונות הקורס נערך בסין, וכלל הרצאות אקדמיות ממומחים באוניברסיטה המארחת, סיורים במפעלים וארגונים מקומיים, פגישות עם אנשי עסקים ומנהיגים מקומיים ועוד.

בנוסף, במהלך התואר נערך סמינר "מנהיגים בעסקים", שכולל הרצאות אורח של בכירים במשק, וכן מתקיים "משחק עסקים" - סימולציה עסקית של תהליכי קבלת החלטות בחברה הפועלת במספר שווקים בתנאים תחרותיים. בסיום הקורס הצוותים המצטיינים זוכים בהזדמנות להשתתף בתחרות בינלאומית שנערכת בכל חצי שנה, כשבשנים 2017 ו-2018 הסטודנטים מבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת בר-אילן עלו לגמר התחרות.

לקראת סיום התואר הסטודנטים נדרשים להגיש פרויקט גמר מסכם, במסגרתו נעשית עבודה קבוצתית על פיתוח תוכנית ורעיון עסקי חדשני, כשהפרויקט מלווה בהנחיה ואימון אישי של חברי סגל מובילים בתחום.

פעילויות בת הספר למנהל עסקים - חדשנות ויזמות – הלכה למעשה

המנהלים הלומדים במסגרת תוכנית ה-Executive MBA, נהנים גם ממגוון פעילויות בית הספר למנהל עסקים, כדוגמת מועדון היזמות ILANNOVATION, שמשמש כרשת חברתית המסייעת לסטודנטים המתעניינים ביזמות לקדם את הרעיון העסקי שלהם דרך מפגשים קבועים עם יזמים שהצליחו, גורמים מקרנות הון סיכון ומומחים מתחומים שונים. כמו כן, מרכז בר-אילן לערים חכמות, שאותו מוביל בית הספר למנהל עסקים, משמש נקודת מפגש בין חוקרים ומדענים ובין תושבי הערים, מקבלי החלטות וספקי פתרונות טכנולוגיים לעיר החכמה.

בין האירועים הקרובים המתקיימים במסגרת מועדון היזמות והמרכז לערים חכמות: הרצאת אורח של אל"מ במיל': נתן ברק. ברק הינו מנכ"ל ומייסד חברת "אמפרסט", המובילה, בין היתר, פיתוח של פלטפורמות שליטה ובקרת ערים חכמות. כמו כן, נתן הוביל את פיתוח מערכת השליטה והבקרה של כיפת ברזל וזכה בפרס לביטחון ישראל.

המפגש פתוח לקהל הרחב ויתקיים ב-14.6.18, יום חמישי, בשעה 19:30, במרכז בר אילן לערים חכמות.

כנס בוגרים של תוכנית המנהלים Executive MBA בהשתתפות מר דובי פרנסס

אירוע קרוב נוסף המתקיים במסגרת בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת בר-אילן הוא כנס בוגרים של תוכנית המנהלים Executive MBA (13.6.18). הכנס הינו בהשתתפות היזם ואיש העסקים מר דובי פרנסס, מבעלי קבוצת "חולון מוטורס", מייסד ובעלים של קרן ההשקעות האמריקאית SGVC ומשתתף בימים אלה בפאנל המשקיעים של תוכנית "הכרישים" ב"קשת", ערוץ 12. כנס זה סגור לבוגרי התוכנית בלבד.  

>> לפרטים נוספים

כתבות שאולי פיספסתם

*#