תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לוד היא הזדמנות הנדל״ן הבאה של ישראל - בזכות החינוך

המהפכה שמובילה לוד בתחום החינוך, מהפכה שזיכתה אותה בפרס החינוך של משרד החינוך השנה - עומדת במרכז הצמיחה הנדל״נית האדירה הצפויה בעיר בשנים הקרובות

יזמי נדל״ן גדולים כגון אלדד פרי, כבר מזהים את ההזדמנות ויוצאים בפרויקטי נדל״ן של מאות יח״ד במרכז העיר. העיר לוד נמצאת בעיצומו של אחד השינויים הגדולים בתולדותיה, כזה שבתוך שנים ספורות יביא לגידול אדיר של אלפי יח״ד בשכונות חדשות ולהתחדשות מאסיבית של מרכז העיר.

לא מכבר אושרה תכנית לבניית 4,717 יח״ד חדשות במתחם העיר העתיקה בעיר, שיחליפו 1,777 דירות ישנות הקיימות במקום. כמו כן, אחת התוכניות הגדולות המקודמות בלוד (תכנית ניר צבי, המקודמת בותמ״ל) תביא להוספת למעלה מ־11 אלף יח״ד לעיר. בנוסף לכך, אושרה בותמ״ל  'תוכנית בן שמן' להקמת אחת השכונות הגדולות שייבנו בישראל בשנים הקרובות. התוכנית כוללת 4000 יחידות דיור, שטחי תעסוקה ופארק עירוני מושקע בגודל 180 דונם.

השינוי הגדול מגיע מהחינוך

הפיתוח האדיר של העיר מגיע כשברקע מתחוללת מהפכה סוציואקונומית וחברתית אדירה בלוד, אשר נובעת במידה רבה מהתמקדותה של העירייה (וגורמים נוספים) במיצוב תחום החינוך בעיר ברמה הגבוהה ביותר בארץ.

״ההתפתחות של לוד מלווה בביקושים גדולים של אוכלוסייה המעוניינת להשתקע באזור, ולנצל את ההזדמנות של המחירים הנוחים עדיין שם, גם אחרי כל הזינוק האדיר שראינו במחירי הדירות במרכז הארץ״, אומר אלדד פרי, הבעלים של חברת אלדד פרי נדל״ן, הבונה פרויקטי נדל״ן גדולים באזור. ״אנשים מבינים שערים כמו לוד או רמלה הן ההזדמנות הבאה של עולם הנדל״ן הישראלי, משום שהן מציעות, כאמור, שילוב נדיר של מחירי דיור נוחים, נגישות תחבורתית גבוהה, קרבה למקורות תעסוקה רחבים ומערכת חינוך ותרבות איכותיות״.

פרי נדלן
PIVOT STUDIO

״בשנות ה־60, ה־70 וה־80 הייתה לוד ישוב לגיטימי ומהערים החשובות במדינת ישראל״, אומר יאיר רביבו ראש עיריית לוד: ״מאז המדינה הקימה ישובים חדשים ליד לוד, במקום לחזק את הערים מבפנים, אבל היום אנחנו רואים תיקון היסטורי. הסכמי הגג וההתחדשות העירונית מדברים על חיזוקה של לוד מבפנים. לוד היא עיר חזקה כאשר לאוכלוסייה היהודית יש חתך סוציואקונומי או מדד חברתי-כלכלי של 6. תושב לוד ממוצע משתכר הרבה יותר מהשכר הממוצע במשק כי התושבים עובדים בשדות התעופה ובתעשייה האווירית. המפעלים החזקים באזור תורמים לרווחתם  של תושבי העיר״.

את הביקושים הגדולים לדירות בלוד ניתן לראות כמובן במחירי הדירות בעיר. עם זאת, גם אחרי שזינקו בחדות, עדיין מדובר במחירים אטרקטיביים ביחס לערים סמוכות במרכז הארץ. לדברי רביבו, דירת 4 חדרים שנמכרה בלוד לפני 5 שנים ב־900 אלף שקל, נמכרת כיום ב־1.4 מיליון שקל.

לפרטים נוספים על פרוייקטי פרי נדל"ן >>

בירת החינוך של ישראל

בתחילת השנה זכתה לוד בפרס החינוך הארצי היוקרתי, המבטא את המהפכה הגדולה שהתחוללה במערכת החינוך בעיר, בדרך להפיכתה לבירת החינוך של ישראל. הפרס ניתן לעיר לוד על ידי שר החינוך נפתלי בנט שציין לחיוב את המסירות הגדולה של תושבי העיר והעירייה לנושא, ואת הזנקת רמת החינוך, הערכים וההישגים בעיר.

תוכניות הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים והתיכוניים בלוד מבוססת על שיטות מתקדמות הנתמכות בידי משרד החינוך. את השיטות המגוונות מיישמים מורים ומחנכים המצטיינים בשיטות הוראה חדשניות אלה.

בנוסף לחינוך בגיל הצעיר, החלה עיריית לוד לקדם את ההחלטה שאושרה בממשלה, בדבר הקמת מכללות בתחומי העיר. מדובר ביוזמה עירונית חדשה של פיתוח יחודיות לעיר כ"עיר מכללות", מה שיסייע משמעותית להתפתחות העיר ולחיזוק אוכלוסייתה.

פרי בסט

קריית החינוך החדשה – פרויקט נדל״ן ראשון מסוגו לקידום החינוך

ההתמקדות של לוד בחיזוק החינוך בעיר, במקביל לביקוש לדירות בעיר הוביל להקמת אחד מפרויקטי הנדל״ן המיוחדים בישראל. חברת אלדד פרי נדל"ן, שהמנכ״ל שלה ליאור ברדוגו אף מתגורר בעצמו בלוד, יצאה באחרונה עם פרויקט מגורים חדש במרכז העיר בשם "פרי בסט". המיזם מתוכנן לצורך תמיכה בלימודי תלמידי השכונה החדשה במרכז העיר – קריית החינוך. החברה מתכננת בנייה של 5 בניינים הכוללים 450 דירות.

מדובר בפרויקט מגורים יחודי בישראל המנצל את היתרונות של האזור במוסדות החינוך האיכותיים הרבים שהוא מציע לילדי האזור. כבר בעיצוב הדירות בפרויקט תילקח בחשבון הסביבה הלימודית התומכת לילדים, כאשר בכל בניין תיבנה כיתת לימוד עבור ילדי התושבים, לצורך הכנת שיעורי בית ושיעורים פרטיים של מדריכים חיצוניים.

חללי הלימוד בפרויקט יהיו שיתופיים, במתכונת הדומה לחללי העבודה המשותפים (WeWork), ויאפשרו את התמיכה והסיוע הקהילתי בלימודי התלמידים בשכונה, קיום שיעורים פרטיים ועוד.

אלדד פרי
רון פדידה

לפרטים נוספים על פרויקט פרי בסט >>

המיקום של הפרויקט הוא באזור המרכזי ביותר בלוד, ובסמוך לשכונת רמת אלישיב, אחת השכונות המבוקשות והאיכותיות בעיר שבה כבר אין פרויקטי בנייה. בסמוך למתחם יש מספר גדול של בתי ספר תיכון מובילים וגני ילדים. בין היתר נמצא הפרויקט ליד בית הספר למדעים בעיר, אחד מבתי הספר המובילים בתחום המדעים בישראל, שבו לומדים התלמידים את מקצועות המדע והמתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל.

5 הבניינים בשכונה שתבנה אלדד פרי נדל״ן יהיו בגובה של 22 קומות, והם יכללו דירות 4 ו־5 חדרים ופנטהאוז. מחירי הדירות בפרויקט – החל מ־1.19 מיליון ש"ח.

ליאור ברדוגו, המתגורר בשכונה הסמוכה לפרויקט, מסביר כי ״ההתמקדות של לוד בחינוך מוכיחה את עצמה. זוהי השקעה בעתיד שלנו ושל ילדינו. אני, כתושב העיר, גאה להוביל את אחד מפרויקטי המגורים המעניינים בעיר, כאשר עבורי מדובר ב-win win. גם השקעה במקום איכותי, בו אני מגדל את ילדיי, וגם בפרויקט איכותי שיתרום לקידום החינוך בעיר״.

לדברי ברדוגו, ״החזון שלנו הוא להפוך את לוד לעיר מובילה בכל קנה מידה, ואין סיבה שלא תהיה כך. כאשר השינוי מגיע מהבסיס, הנדל״ן הוא רק העטיפה. הילדים שלנו הם העתיד של המדינה שלנו, וההשקעה בחינוך – היא השקעה בעתיד ילדינו״.

כתבות שאולי פיספסתם

*#