תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נווה שאנן מודל 2028, תשכחו מכל מה שהכרתם

לכל אחד יש חוויה שונה מנווה שאנן, חלקנו עוד זוכרים את השוק הצבעוני וחנויות הנעליים שהקיפו את התחנה המרכזית הישנה, שעוד היתה פעילה. חלקנו חושבים על האזור בהקשרים תקשורתיים ופוליטיים ואם תשאלו את משקיעי הנדל"ן, הם יספרו לכם שמדובר באחד האזורים המעניינים והאטרקטיביים להשקעה בתל אביב. למה? ניסינו לצייר לכם תמונה של נווה שאנן, כמו שתיראה בעוד עשור, כדי להבין מה פוטנציאל ההשקעה

תכנית המתאר לנווה שאנן

תכנית המתאר לאזור נווה שאנן אושרה על ידי עיריית תל אביב בשנה שעברה, התכנית קובעת את הקווים והעקרונות לאופי העירוני של המתחם בעתיד ומגדירה מה ייעודי הקרקע.

בתכנית נקבע כי ייבנו באזור 1600 יחידות דיור בנות 2-3 חדרים, המיודעות לצעירים ולמשפחות צעירות. במקביל הוקדשו בתכנית 10 דונמים לשימוש ציבורי, בהם 33 אלף מטרים למסחר, ו- 135 אלף מטרים למתחמי תעסוקה.

לצד כל אלה תקים עיריית תל אביב חממה ליזמות חברתית ועירונית, בשיתוף עם עמותת 8200 בסמוך לרציף – מתחם עבודה משותף שכבר פועל בשכונה וזוכה להצלחה מרובה.

TLV
DREAMSTIME

בנוסף יוקם נתיב להולכי רגל שיחבר בין השכונה ובין שדרות רוטשילד (להזכירכם מדובר במרחק של פחות מקילומטר וחצי) ויאפשר תנועתיות בטוחה, נוחה וירוקה של הולכי הרגל.
במתחם אף תוקם קריית אומנות, בילוי ופנאי ובו המשכן של להקת בת שבע וכמו כן נבחנת אפשרות להקים שוק אוכל עירוני קבוע, שיהיה מוקד תיירות ועליה לרגל, דוגמת בורו מרקט בלונדון, לה בוקרייה בברצלונה ועוד.

למידע נוסף והצטרפות >>

קירוי נתיבי איילון

בשנת 2016 הודיעה עיריית תל אביב על הפרויקט השאפתני והגדול ביותר שלה, מזה עשרות שנים. במסגרת הפרויקט יקורו נתיבי איילון, שכיום חוצים את העיר ומזהמים אותה.

הפרויקט ישתרע מגשר ההגנה, הצמוד לשכונת נווה שאנן בדרום, ועד לגשר ההלכה בצפון, יעניק לתושבי העיר תל אביב סביבה עירונית חדשה, בטוחה וירוקה יותר. הקירוי יאפשר פיתוח של ריאה ירוקה ועצומה בתוך העיר ובה שבילים להולכי רגל, שבילי אופניים, בתי קפה ועוד.

מומחים מעריכים כי שכונת נווה שאנן תהיה אחת המרוויחות הגדולות מהפרויקט משום שהוא יחבר אותה ללב העיר ויאפשר לתושביה נגישות מלאה, קלה ומהירה למרכז העיר.

אוהד דנוס – נשיא לשכת שמאי המקרקעין היוצא מסביר על השפעת הפרויקטים ואומר: ״כדי להבין מה יקרה בנווה שאנן, חשוב לזכור כי קיימת השפעה מצטברת של שלושה פרויקטים אימתניים בקנה מידה עירוני: הראשון הוא הרכבת הקלה, שיאפשר לתושבי השכונה גישה לתחבורה ציבורית נוחה, בטוחה וזולה. השני הוא תכנית המתאר שבעצם תיצור יישור קו בין השכונה ובין שאר השכונות במרכז העיר והשלישית הוא קירוי נתיבי איילון, שיחבר אותה פיזית לשאר חלקי העיר.

כל אלה יביאו בסופו של תהליך לטשטוש משמעותי בגבולות שבין נווה שאנן ובין מרכז העיר ואיתו צמצום פערי המחירים, כאשר המגמה תהיה עליית מחירים בנווה שאנן לכיוון הממוצע העירוני".

קבוצת הורוביץ גרף 1

עיריית תל אביב מרימה לנווה שאנן

במקביל לכל התכניות ארוכות הטווח, עיריית תל אביב מבצעת פעילויות כבר היום שמטרתם להביא סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב ומהמכללה האקדמית יפו – תל אביב, להתגורר בשכונה. העירייה מעניקה מלגות בשווי של כעשרת אלפי שקלים תמורת התחייבות לבצע 40 שעות פעילות התנדבותית בקהילה.

בהקשר זה חשוב להזכיר את "מנשר "- מרכז תרבות פעיל ופתוח בשכונה, הכולל: מכללה ללימודי אומנות, גלריה לאמנות וכן אולם הקרנות המקיים כנסים, סימפוזיונים, הרצאות, הקרנות מיוחדות ועוד.

משקיעי הנדל"ן נוהרים

סיור בשכונה יוכיח את מה שכל משקיעי הנדל"ן כבר יודעים: שכונת נווה שאנן היא כנראה השכונה היחידה שמגלמת בתוכה הזדמנות להשקעה אטרקטיבית, המשלבת מחירי כניסה נמוכים משמעותית מהמחירים בלב העיר, תכניות עירוניות מרחיקות לכת המצביעות על פוטנציאל גבוה במיוחד, שיביאו בעקבותיהן ביקושים ערים של צעירים שיחפשו דירות להשכרה בהמשך.

אם מסתכלים על מחירי הנדל"ן בשכונה בעשר השנים האחרונות, ניכר כי המחירים עלו בכ- 400% בעשור האחרון אולם עם זאת, הם נמוכים משמעותית מהמחיר הממוצע בעיר: מחיר ממוצע למ"ר בנווה שאנן עומד על כ- 32 אלף שקלים למ"ר, בעוד שהמחיר למ"ר במרכז העיר עומד על כ- 50 אלף שקלים למ"ר.

קבוצת הורוביץ גרף 2

קריאה אחרונה לתשואה על ההשקעה

לשם הדוגמא: בפרויקט מירון 8 של קבוצת הורוביץ ניתן למצוא דירות בנות 3 חדרים, באומדן מחיר החל מ-25 אלף ש"ח למטר (בשקלול חניה ומרפסת). הפרויקט אמור לכלול 23 יחידות דיור והרוכשים בו ייהנו לא רק מהזדמנות ליהנות מהתשואה שנווה שאנן מגלמת, אלא גם מסטנדרט בניה ומפרטים יוקרתיים במיוחד. חני הורוביץ – יו"ר קבוצת הורוביץ הבונה את הפרויקט אומרת בהקשר זה: "אזור התחנה המרכזית הישנה ושכונת נווה שאנן נמצאת רגע לפני ההמראה הגדולה. מספר העסקאות באזור נמצא בעליה מתמדת ואיתו המחירים באזור. עם זאת, כמו תמיד, חשוב לזכור כי חלק גדול בכדאיות השקעה היא העיתוי שלה. נווה שאנן תהפוך באמצעות תכנית המתאר לשכונה ובאמצעות קירוי נתיבי איילון לחלק ממרכז העיר ולכן עכשיו זה הזמן להרוויח מהתשואה שיביאו פרויקטים אלה".

משפחה בדירה
פרסומת

הורוביץ מסכמת ואומרת: "קבוצת הורוביץ חוגגת השנה עשור לפעילותה. במהלך שנים אלה למדנו לאתר הזדמנויות לתשואה פנומנלית ברכישת נכס, באמצעות איתור מקומות בעלי פוטנציאל תשואה מבטיח, יצירת מסגרת עסקה אטרקטיבית ומשתלמת ולא פחות חשוב – יצירת צוותים מקצועיים המלווים את הרוכשים מהכניסה למשרד המכירות ועד לכניסה לבית. אני מאמינה כי הפרויקט שלנו בנווה שאנן מציג את אותו הפוטנציאל שמומש בהצלחה על ידינו בפרויקטים שלנו בתל אביב, הרצליה, רמת גן ופתח תקווה".

למידע נוסף והצטרפות >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#