תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נווה שאנן בתל אביב - הזדמנות אחרונה להשקעה משתלמת

שכונות וותיקות במטרופולינים בעולם ובתל אביב בפרט, זוכות בעשורים החדשים לעדנה מחודשת והופכות למוקד עליה לרגל של צעירים ושל משקיעי נדל"ן. בתל אביב זה כבר קרה בנווה צדק, פלורנטין ונווה שרת והשכונה הבאה היא... נווה שאנן!

תל אביב, ככל הערים הגדולות בעולם, עוברת בשנים האחרונות תהליך של תחיה מחדש בשכונות הוותיקות שלה. מדובר בתופעה עירונית מרתקת במיוחד שמעניינת מאוד את משקיעי הנדל"ן משום שבאמצעות איתור השכונות שעוברות את התהליך הזה, ניתן לבצע השקעות נדל"ן משתלמות במיוחד.

הצעירים מביאים את המשקיעים

איך זה קורה? אוהד דנוס – הנשיא היוצא של לשכת שמאי המקרקעין מסביר: "החלוצים של השכונות הוותיקות בתל אביב הם הצעירים והסטודנטים, שידם אינה משגת לקנות או לשכור דירה בשכונות הנחשקות בעיר. לכן, הם מגיעים לשכונות הוותיקות ושוכרים לעצמם דירות במחירים זולים.

אחרי הצעירים מגיעים מקומות הבילוי, היוצרים, בתי הקפה, המסעדות והבוטיקים, שמבינים שקהל היעד שלהם נמצא באזור והוא מעוניין לקנות ולבלות ליד הבית.

השלב השלישי, שמסמן קרבה למיצוי הפוטנציאל הוא המשפחות, הגנים ומוסדות החינוך שחוזרים לשכונות הוותיקות.

TLV
dreamstime

בחלק מהמקרים השכונות האלה אפילו משנות את פניהן ב- 180 מעלות והופכות לשכונות יוקרה, כמו השינוי שחוותה נווה צדק שעד שנות השמונים היתה שכונה מוזנחת וכיום מהווה את אחת השכונות היקרות בתל אביב ובישראל.

אם מנסים לאתר את המכנה המשותף של השכונות הללו, ניתן למנות מספר קריטריונים: הראשון, קרבה למרכז העיר או למוסדות אקדמאים. השני, שכונות בהן ניתן למצוא יחידות דיור קטנות, בנות 2-3 חדרים, או דירות גדולות יותר שניתנות לפיצול כחוק, והשלישי,  המחיר – מדובר באזורים בהם מחירי השכירות נמוכים באופן משמעותי מהמחיר הממוצע, בשיעור של לפחות 25%".

למידע נוסף והצטרפות >>

פלורנטין ונווה שלום מיצו את פוטנציאל ההשקעה

בחרנו שלוש שכונות מתחדשות בתל אביב, על מנת להראות כיצד תהליך התחיה מחדש משפיע על מחירי הנדל"ן בשכונה:

הראשונה היא פלורנטין, שזכתה לעדנה מחודשת בסדרה המיתולוגית בתחילת ימיו של ערוץ 2. מאז שנות התשעים, השכונה הפכה לאבן השואבת של הצעירים, לחלק מהמסעדות והברים הטובים בעיר ובשנים האחרונות היא מהווה בית ליוצרים ואמנים רבים שהפכו אותה לבית. מי שמסתובב היום בפלורנטין רואה מספר הולך וגדל של פרויקטים חדשים בשכונה, המיועדים לא רק לרווקים ולרווקות אלא גם לאותם צעירים שהכירו בשכונה, התאהבו והקימו משפחה. המחירים בשכונה עלו בשיעור של כ- 260% ב- 12 השנים האחרונות וכיום הם בפער של 26% בלבד מהמחיר הממוצע בעיר, דבר שיכול להעיד על מיצוי פוטנציאל ההשקעה בשכונה.

השכונה השנייה, אליה כדאי לשים לב היא שכונת נווה שרת בצפון העיר. השכונה לסטודנטים הצעירים להיות קרובים לאוניברסיטה ועדיין לשלם מחירי שכירות שהיו נמוכים משמעותית מהמחירים בצפון תל אביב ובשכונות המקיפות אותה. יתר על כן, הסטודנטים נהנו לא רק מהמחיר אלא גם ממתחם רמת החיל שסיפק להם מקורות תעסוקה ביום ובילוי בלילה. השכונה הפכה בסוף העשור הקודם לאטרקציה למשקיעים בתחום הנדל"ן שאספו דירות במחירים שהיו זולים בכ- 30% מהמחיר הממוצע בעיר ובכ- 50% מהמחיר הממוצע בשכונות הסמוכות. כיום, עם התרבות הפרויקטים לפי תמ"א 38 בשכונה וההגירה המסיבית של משפחות צעירות אליה, המחירים בשכונה השתוו עם המחיר הממוצע בעיר, דבר המעיד על מיצוי פוטנציאל ההשקעה בשכונה.

נווה שאנן – הזדמנות אחרונה ליהנות מהשקעה אטרקטיבית בתל אביב

השכונה השלישית והמסקרנת מכולן היא ללא ספק שכונת נווה שאנן. השכונה היתה עד לאחרונה החצר האחורית של תל אביב אולם תכניות העירייה לאזור, יחד עם המיקום המעולה של השכונה והביקוש הגואה למגורים בתל אביב, הופכים אותה ליעד השקעה אטרקטיבי ביותר בתל אביב.

בשנת 2006 המחירים בשכונה היו זולים מהמחיר הממוצע בעיר בכ- 75% וגם היום אחרי העליות במחירי הנדל"ן בשכונה, היא עדיין זולה בשיעור של כ- 35% מהמחיר הממוצע לדירה בעיר. אוהד דנוס אומר בהקשר זה: "אזור נווה שאנן מהווה בעיני את אחד ממוקדי ההשקעה האחרונים בתל אביב. למרות עליות של למעלה מ- 400% בשנים האחרונות, הפער בין המחירים בשכונה ובין המחיר הממוצע בעיר עדיין משמעותי מאוד. המקרה של פלורנטין ונווה שרת מלמדים אותנו שמה שמגדיר את פוטנציאל ההשקעה הוא הפער שבין המחיר הממוצע בעיר ובין המחיר בשכונה. אני מאמין כי בעוד עשור, כאשר נראה רכבת קלה פעילה באזור ואת שאר הפרויקטים העירוניים שמתוכננים לנווה שאנן, אנחנו נראה לא רק סגירה של הפער מול המחירים הממוצעים בעיר אלא גם התקרבות משמעותית במחיר למחירי לב העיר.

עולים למירון

"הלקוחות שלנו יודעים כי מאז הקמת הקבוצה לפני עשור, אנו מתמחים באיתור הזדמנויות אטרקטיביות לרכישת נכסים במקומות בהם צפויה השבחה מהותית על הנכס. אנחנו מהווים מוקד עליה לרגל למשקיעי הנדל"ן. הם מחפשים הזדמנויות להשקעה באזור נווה שאנן משום שהם מכירים בפוטנציאל ההשקעה שטמון בשכונה, אומרת חני הורוביץ – יו"ר קבוצת הורוביץ המשווקת את פרויקט מירון 8, ומוסיפה: אנו מציעים לרוכשים 23 דירות שלושה חדרים, במחיר אטרקטיבי במיוחד,אומדן המחיר החל מ-25 אלף ש"ח למטר (בשקלול חניה ומרפסת). דירות אלה מהוות את פתרון הדיור המועדף לצעירים שיתגוררו באזור".

משפחה בדירה
פרסומת

ואכן, כאשר מסתכלים על התכניות לפיתוח נווה שאנן, נראה כי יהיה ביקוש ער במיוחד ליחידות דיור אלה, עבור צעירים שיחפשו פתרונות מגורים באזור, על מנת להיות קרובים למתחם התעסוקה הצמוד שיוקם כחלק מקירוי איילון. פרויקט הקירוי אף יכלול הקמת פארק אורכי מרשים, שבילי אופניים ואמצעי תחבורה שיחברו בין נווה שאנן ולב העיר תל אביב.

"רכישה בפרויקט שלנו במירון 8 מהווה אולי את אחת ההזדמנויות האחרונות ליהנות מעסקה משתלמת במיוחד, הן ברמת המחיר והתמורה עליו והן ברמת פוטנציאל ההשבחה הצפוי בטווח של העשור הקרוב". אומרת הורוביץ ומסכמת: "כבר היום יש ירידה משמעותית במספר הנכסים למכירה בנווה שאנן, דבר שיביא לעליות מחירים בטווח הקרוב, עוד לפני שפוטנציאל ההשבחה הנובע מתכניות הפיתוח העירוניות ישפיעו על כל מחירי הנכסים באזור. זאת השעה הטובה ביותר להשקיע בנווה שאנן ואין לי ספק שאנחנו מציעים עסקה אטרקטיבית במיוחד, הן ברמת המחיר והן ברמת הפרויקט".

למידע נוסף והצטרפות >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#