תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נמאס לכם לשלם עמלות גבוהות לבנק על מסחר עצמאי בחו"ל? אתם יכולים לשלם פחות מבלי להתפשר על נוחות וביטחון

כשאתם סוחרים עצמאית בבורסה, גיוון עם מסחר בבורסות בחו"ל מאפשר לכם לפזר סיכונים ולהגדיל את פוטנציאל התשואה של תיק ההשקעות. ניתן לעשות זאת מבלי להתפשר על רמת הביטחון באמצעות מסחר במערכות של חברי בורסה מפוקחים

בשנים האחרונות גילו משקיעים רבים את עולם המסחר העצמאי בבורסות חו"ל, והחלו לקנות ולמכור מניות וניירות ערך אחרים ברחבי העולם בלחיצת כפתור. זאת בין היתר לאור העובדה שהבורסה בישראל לא תמיד נותנת מענה מספק למשקיעים המחפשים כל הזמן אחר אפיקי ומוצרי השקעה חדשים ומגוונים, ובמקביל לטכנולוגיה שמתפתחת ללא הרף ועלויות המסחר שהוזלו משמעותית, המאפשרים היום ללקוח הפרטי לבצע פעולות שהתאפשרו עד כה רק לגופים גדולים. החשיפה לניירות ערך בחו"ל מאפשרת למשקיעים לגוון את תיק המניות, לגדר סיכונים ולעיתים אף להגיב בזמן אמת למגמות עולמיות שטרם הגיעו לישראל.

איש מזוקן
Shutterstock

יחד עם זאת, לא אחת, על פוטנציאל התשואה מעיבה הידיעה שהעמלות הגבוהות שסוחרים משלמים עבור ביצוע פעולות מסחר נוגסות בחלק ניכר מהרווחים. עובדה זו נכונה במיוחד כשמדובר במסחר מעבר לים דרך הבנקים, הגובים עמלות גבוהות, שיכולות להגיע לעשרות דולרים עבור פעולה בודדת של  קניה או מכירה של נייר ערך*.  

כיצד תדעו היכן הכי משתלם לכם לנהל את חשבון המסחר במניות שלכם - בבנק או בבית השקעות? ריכזנו ארבעה טיפים חשובים מאת מומחי המסחר של אקסלנס ברוקראז', המביאה לכם את מערכת Global Xtrade למסחר מתקדם בחו"ל:

1. האם זה בטוח?

משקיעים רבים נוטים 'לפעול על אוטומט' ולנהל חשבון השקעות בבנק כברירת מחדל למסחר כיוון שאינם מודעים לכך שקיימת אופציה נוספת בטוחה לא פחות.

בית השקעות שהינו חבר הבורסה לא בנקאי, מחויב לפעול בסטנדרטים מחמירים המבטיחים שמירה על כספי המשקיעים.

חבר הבורסה מפוקח ועומד בתנאי רגולציה מחמירים של רשות ניירות ערך והבורסה לניירות ערך בישראל. כמו כן, כספי הלקוחות וניירות הערך של הלקוחות מוחזקים בנפרד מכספי חבר הבורסה.

הצטרפו עוד היום למסחר בטוח במערכת המתקדמת ביותר עם אקסלנס ברוקראז'  >>

2. בדקו את גובה העמלות - זה פשוט

זה נשמע לכם כמו תיק? לא בדיוק. בדיקת התשלומים השונים שאתם מעבירים לבנקים או לבתי ההשקעות קלה כיום יותר מתמיד. כך למשל, ניתן להיעזר בתעודת הזהות הבנקאית לבדיקת גובה עמלות ניירות ערך. זהו מסמך שאותו מחויבים הבנקים להעביר ללקוחותיהם פעם בשנה. הוא זמין באתר הבנק ומפרט באופן ברור את העמלות השונות הנגבות בחשבונכם. בין היתר תוכלו למצוא גם מידע על גובה העמלות בתיקי ההשקעות שלכם.

לדברי שלומית ארז ערמון, משנה למנכ"ל אקסלנס ברוקראז', "מבדיקה שערכנו עולה כי העלות הממוצעת של עמלות הבנק על פי התעריפונים הרשמיים המפורסמים על ידם גבוהה בעשרות אחוזים מעלות המסחר דרך אקסלנס ברוקראז'.* מרבית הציבור אינו מודע לכך וממשיך לשלם את העמלות הגבוהות לבנקים וזאת למרות האפשרות העומדת בפניו לחסכון של מאות עד אלפי שקלים בשנה על מסחר בחו"ל, והגדלת פוטנציאל התשואה נטו מתיק ההשקעות".  

3. זמני פעילות בבתי השקעות מול הבנק כפקטור לתגובה בזמן אמת

מי שמנהל מסחר באמצעות מערכות הבנקים בוודאי נתקל בתופעה מרגיזה: כאשר רוצים לדבר עם מישהו בבנק, צריך לבדוק היטב את השעה. זאת, מאחר שלרוב המענה האנושי בבנקים מתרכז סביב שעות הבוקר ואחה"צ.

משקיעים הסוחרים בחו"ל זקוקים למענה גם לאחר שעות הפעילות הסטנדרטיות בישראל.

חדר המסחר של אקסלנס ברוקראז' לדוגמה, זמין בשעות פעילות החופפות את שעות המסחר בארה"ב (עד 23:00 בלילה בימי חול ועד השעה 18:00 בימי שישי) בכדי לענות לשיחות הסוחרים העצמאיים.

ברוקרים מול מסכי בורסה
shutterstock

4. מערכת מסחר מתקדמת וגישה לכ- 100 שווקים בעולם

עבור משקיעים בחו"ל נדרשת מערכת מסחר איכותית על מנת למקסם ביצועים.

מערכת Global XTrade מבית אקסלנס ברוקראז', המאפשרת למשקיע לסחור באופן מקוון בבורסות המובילות בעולם, בכל שעות המסחר ומכל מקום, תוך גישה למגוון נכסים פיננסיים- מניות, אופציות, איגרות חוב, ETF, חוזים עתידיים ועוד.

המערכת מאפשרת לרכוש ולמכור נכסים רבים במקביל, ולנהל בקלות השקעות רבות או שילוב מסחר במספר מדינות במערכת אחת.

כמו כן, ניתן לבצע במערכת הוראות מתקדמות למסחר בחו"ל. לדוגמה, בכדי להקטין סיכון ניתן כבר במעמד שידור הוראת הקניה לשדר שתי הוראות מכירה:STOP  ו- TAKE PROFIT.

חשוב לציין שהשירות והתמיכה הם בשפה העברית, בשעות פעילות התואמות לבורסה בישראל ובמרבית הזמן, גם בשעות הפעילות התואמות את של הבורסות בארה"ב.

בשורה התחתונה, אם גיליתם שגובים מכם סכומים גבוהים על העמלות, שפוגעים ברווחים שלכם, זה הזמן לחתוך הוצאות. זה הזמן לבדוק, להשוות – ולהעביר, במידת הצורך, את פעילות המסחר שלכם למקום אחר, כזה שגובה עמלות נמוכות, אך גם לא מתפשר על איכות השירות ומערכת המסחר.

זה הזמן שלכם לקבל החלטה האם ההרגל של ניהול כל הכסף במקום אחד שווה לכם את המחיר של הקטנת התשואה של תיק מניות חו"ל שברשותכם? ניהול ההשקעות בבית השקעות יכול להעניק יתרונות רבים על פני הבנק.

נוסף על כך, פתיחת החשבון בבית ההשקעות מתבצעת באמצעות האינטרנט מבלי לצאת מהבית. כלומר, הכל מתבצע בתהליך דיגיטלי מהיר נוח.

לסיכום, בפעולה פשוטה, תוכלו לקבל יותר עבור הכסף שלכם בעלויות נמוכות בהרבה- מערכת מסחר חדשנית ומענה אנושי בזמינות גבוהה מבלי להתפשר על הביטחון שאתם רגילים אליו.

הצטרפו עוד היום למסחר בטוח במערכת המתקדמת ביותר עם אקסלנס ברוקראז'  >>

* השוואת עמלות הבנקים בוצעה בהתאם לעמלה המפורסמת בתעריפון הפומבי באתרי הבנקים הגדולים: בנק הפועלים, לאומי, דיסקונט, מזרחי טפחות והבינלאומי, בגין קניה/מכירה של ניירות ערך הנסחרים בחו"ל. מובהר כי גובה העמלות עשוי להשתנות מעת לעת ובין הבנקים השונים ובהתאם להסכמים מול הלקוחות.

אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.

לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.

למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il.  

האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.

אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.

כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.

כתבות שאולי פיספסתם

*#