תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חברת שיבאס ריגאל מחפשת את המיזם החברתי המנצח

לכתבה
אייל יסקי-וייס

במסגרת 'CHIVAS THE VENTURE' 2018 מאתרת חברת הוויסקי היוקרתי, בפעם הרביעית, מיזמים חברתיים בעולם ומעניקה לטוב שבהם פרס בשווי של מיליון דולר. את ישראל מייצג השנה הסטארט אפ 'Hilico' וכולנו יכולים להצביע ולהשפיע על בחירתו

לפי הערכה בישראל מתקיימים כ-8,000 סטארטאפים בשלבים כאלה ואחרים, מתוכם כ-1,000 מיזמים חברתיים, גורסות ההערכות. אין להתפלא, אם כך, שלתחרות המיזם החברתי העולמי הגישו מועמדות 123 סטרטאפים ישראליים, כולם עוסקים בנושאים חברתיים. המיזם שמייצג את ישראל בתחרות העולמית הוא 'Hilico', של היזמים אייל יסקי ומשה בלילטי, שייצג את ישראל בתחרות העולמית 'CHIVAS  THE VENTURE', שתערך באמסטרדם במאי הקרוב.

פרויקט עולמי

זו הפעם הרביעית, שחברת שיבאס ריגאל, יצרנית הוויסקי היוקרתי, מקיימת תחרות של היזמים והיוזמות החברתיות המבטיחות ביותר, והפעם השלישית שבה ישראל משתתפת בתחרות. כ-6,000 מועמדויות מכל העולם הוגשו לתחרות, לטובת השתתפות בתחרות  Chivas The Venture 18. כל מדינה בתחרות מיוצגת על ידי מיזם אחד בלבד, שנבחר באותה מדינה. בגמר התחרות באמסטרדם ישתתפו כ-30 מדינות סך הכל.

Hilico Off-grid Solutions, שמציעה מערכת ניידת לאיסוף, סינון ואגירת מי גשמים.
אייל יסקי-וייס

ישראל, כיאה להיותה סטארט אפ ניישן וממש כמו לפני שנה, היא בין המובילות במספר המועמדים שנרשמו בה לתחרות - סך הכל 123 נרשמים ועובדה זו נותנת לה את המקום השני בעולם, במספר הנרשמים בתוך המדינה.

היזמות הישראלית בועטת

המועמדים הישראלים מסמנים בשנים האחרונות, שהם בהחלט משאירים חותם כיזמים חברתיים. בשנה שעברה נערך הגמר בלוס אנג'לס, כשהסטארט אפ 'Intendu'  של היזמית סון פרמינגר, זכה במקום השלישי וזכה בפרס לפיתוח המיזם בשווי של 50,000$ ובשנה שלפני כן זכה הסטארט אפ הישראלי 'EyeControl' אור רצקין, איתי קורנברג ושי ראשוני, שזכו בפרס לפיתוח המיזם בשווי של 132,000$.

הסטארטאפ, שייצג את ישראל השנה הוא כאמור, 'Hilico' של היזמים אייל יסקי ומשה בלילטי והוא שואף לספק פתרונות בתחומי המים והאנרגיה לקהילות מחוץ לרשת העולמית - קהילות בשכונות עוני, באזורי אסון, באתרי קמפינג וכדומה.

מערכת היליקו
אייל יסקי-וייס

בעקבות משבר המים העולמי, השלושה מיפו את מקורות המים וגילו שבמקומות רבים בעולם, יש מאגרי מים משמעותיים אך אלה מזוהמים ואינם ראויים לשתייה. מתוך ההבנה שליותר מדי אנשים אין את הכלים הנכונים לאיסוף ושימוש יעיל במי גשמים נקיים, החלה Hilico לייצר ולפתח את מערכת קצירת הגשם הראשונה בעולם. המערכת פשוטה וקלה לתפעול ובעיקר - זולה וניתנת לשימוש עצמי.

הקול שלכם יכול לקבוע! הצביעו ל-Hilico ושתפו>>

'Hilico' נבחרה ע"י צוות השופטים של התחרות בישראל, שהורכב מיזמים ואנשי עסקים בכירים, שנרתמו לפרויקט במטרה לקדם את תחום ההשקעות החברתיות בישראל.

משה בלילטי ואייל יסקי-וייס, Hilico
הילה מרסל-קוק

רגע האמת מתקרב

30 המיזמים שנבחרו מכל העולם נסעו לאוקספורד כדי להשתתף בשבוע 'אקסלרטור' ובו עברו התמחות של מרכז סקול - חלק מבית הספר לעסקים באוניברסיטת אוקספורד בפיתוח מיומנויות מנהיגות, סדנאות תרגול, ומפגש עם שאר המיזמים מהעולם.

רגע ההצבעה

עכשיו הגענו אל החלק הקריטי, שדורש את השתתפותכם והתגייסותכם – שלב ההצבעות, שיתקיים בין התאריכים 4-25 באפריל 2018. בשלב זה יכול כל מיזם מ-30 המתמודדים בעולם להרוויח עד 200,000$ להשקעה במיזם שלהם.

אנשים ברחוב בגשם
אייל יסקי-וייס

מצביעים למיזם הישראלי

נכנסים כבר עכשיו לאתר Chivas The Venture ומצביעים למיזם הישראלי Hilico .

הנה כמה עובדות שכדאי שתדעו:

  • כולם יכולים להצביע ולכן אפשר לשלוח את הקישור למשפחה ולחברים ולבקש שיצביעו.
  • Chivas מחלקת 200,000$ למיזמים שיקבלו את מרבית הקולות במהלך תקופת ההצבעה. המיזם שייקבל הכי הרבה קולות יזכה ב- 50,000$.
  • ניתן להצביע רק פעם אחת במהלך כל תקופת התחרות.
  • הכסף שייצבר במהלך ההצבעות ייחולק למיזמים ללא קשר לגמר התחרות ולפרס הגדול עצמו.

למי אתם מצביעים כשאתם מצביעים ל- Hilico?

במסגרת קורס אקדמי על פיתוח טכנולוגיות לעולם השלישי, המנותק מרשת החשמל, המים והביוב, הציגו שני סטודנטים להנדסה, משה בלילטי ואסף זוארץ, פרויקט בשם - Rainin לאיסוף מי גשמים.

בלילטי החליט בהמשך לקדם את הרעיון ויחד עם אייל יסקי-וייס יצר את Hilico Off-grid Solutions, שמציעה מערכת ניידת לאיסוף, סינון ואגירת מי גשמים.

שכונת עוני עם מתקנים אוגרי מים
אייל יסקי-וייס

איסוף מי גשם עשוי להיות קריטי לקרוב למיליארד בני אדם, שחיים במדינות מתפתחות פחות, ללא אספקה סדירה של חשמל ומים ראויים לשתייה.

המערכת שפיתחו ב-Hilico זולה בעלותה ויכולה לאסוף מי גשם שיתאימו לשתייה ולבישול. השניים טסו לשכונות העניות של מומבאי, הודו ובדקו את יעילות המערכת בתנאים של העולם האמיתי.

השניים ממשיכים לקדם את המוצר אך גם חושבים על פיתוח מערכות משלימות, שיעזרו באותן שכונות, כמו תאי שירותים ניידים, מערכות הלוואה בין מעוטי יכולת, פתרונות אנרגיה סולאריים ועוד.

הקול שלכם יכול לקבוע! הצביעו ל-Hilico ושתפו>>