ההצעה המהפכנית למבוטחי הרכב: ביטול מוחלט של ההשתתפות העצמית במקרה נזק

בזמן האחרון הופך תחום ביטוחי הרכב ליותר ויותר משוכלל מה שמאפשר למבוטחים לרכוש לעצמם ביטוח ההולם את צרכיהם המדויקים תוך חיסכון של כסף רב. לאחר תכניות ביטוח מהפכניות כגון "הפניקס זהיר" ו"רכב שני", ניתנת כעת למבוטחים אפשרות לביטול מלא של ההשתתפות העצמית במקרה של נזק לרכב המכוסה על פי הפוליסה.

תוכן מקודם בחסות הפניקס
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם בחסות הפניקס
תוכן מקודם

נמשכים החידושים והעדכונים בתחום ביטוחי הרכב לטובת המבוטחים. לאחר השקת מוצרים מהפכניים כמו "רכב שני" ו-"הפניקס צעיר" המאפשרים הוזלה משמעותית של הביטוח לבעלי רכב שני, לנהגים זהירים ללא היסטוריית תביעות ולנהגים צעירים – מציעה כעת הפניקס למבוטחים שלה אפשרות לביטול מוחלט של מרכיב ההשתתפות העצמית בתיקון נזקים שנגרמו לרכביהם. על פי ההצעה החדשה, לקוחות שרוכשים את ביטוח הרכב שלהם בחברת הפניקס, יוכלו ליהנות מביטול מוחלט של מרכיב ההשתתפות העצמית הקיים בפוליסה במקרה של נזק לרכב, תמורת תוספת פרמיה חודשית זניחה של שקלים בודדים בלבד.

הפניקס מאפשרת למבוטחיה ליהנות מכיסוי מלא וביטול מוחלט של ההשתתפות העצמית הנדרשת מהם במקרים של נזק לרכב. מדובר על כל סוגי תיקוני הנזקיםהמתבצעים במוסכים שבהסדר עם הפניקס. ברשת "מוסכים שבאחריות" מטעם הפניקס, כלולה רשימה ארוכה של למעלה ממאה מוסכים הפרוסים בכל רחבי הארץ. רשימת המוסכים המלאה מפורסמת באתר האינטרנט של חברת הפניקס ומתעדכנת שם בכל עת.

ייחודיות נוספת בתכנית המוצעת ע"י הפניקס היא ביטול ההשתתפות העצמית החלה גם על נזקים הנגרמים לצד שלישי. כלומר,

■ בתאונה שבה נגרם נזק לצד שלישי בלבד, יהיה המבוטח פטור מתשלום ההשתתפות העצמית בתנאי שהרכב של צד שלישי שניזוק בתאונה תוקן ברשת "מוסכים שבאחריות".

■ בתאונה שבה נגרם לרכב המבוטח אובדן גמור ובנוסף נגרם נזק לרכב צד שלישי, יהיה המבוטח פטור מתשלום ההשתתפות העצמית לנזקי צד שלישי ללא התניה של תיקון רכב צד ג' ברשת "מוסכים שבאחריות".

מודגש כי, ביטול ההשתתפות העצמית תקף רק במקרה שבו הנזק עולה על סכום ההשתתפות העצמית המצוין בפוליסה לגבי נזק עצמי או לגבי נזק לצד שלישי בהתאם לעניין.

הצעד הזה של הפניקס עשוי לחסוך למבוטחים סכום לא מבוטל. לשם המחשה, סכום ההשתתפות העצמית במקרה של נזק לרכב במוסך מרשת "מוסכים שבאחריות" יעלה כ- 1,000 .
במידה ונרכש כיסוי "ביטול השתתפות עצמית", תמורת עלות כ - 100 , מתאפשר חיסכון של כ – 1,000 במקרה של תאונה.

ההצעה יכולה להיות אטרקטיבית גם עבור נהגים זהירים המחשיבים את עצמם לבעלי סיכוי קטן מאוד שיידרשו לתשלום השתתפות עצמית. בהצעה הנוכחית, גם אם נזק יתרחש פעם במספר שנים עדיין זהו מצב שיכול להשתלם למבוטח ולחסוך לו כסף.

ביטול השתתפות העצמית חוסך לא רק כסף אלא גם זמן יקר ובירוקרטיה רבה הכרוכים בהגשת תביעה במקרה של נזק לרכב. היות ולא נדרשת השתתפות עצמית מהמבוטח ובכל מצב חברת הביטוח נושאת בכל הנזק שמתרחש, הפרוצדורה להגשת תביעה לקבלת החזרים היא פשוטה יותר וזריזה הן מצד המבוטח והסוכן שלו והן מצד חברת הביטוח.

למידע נוסף על ביטוח הרכב ללא השתתפות עצמית לחצו כאן

לדברי שלמה מילר, סמנכ"ל בכיר בחברת הביטוח הפניקס ומשנה למנהל תחום ביטוח כללי, תכניות הביטוח הייחודיות של הפניקס הן גם יישום אופטימלי של רוח הרגולטור: "בתכניות הביטוח שלנו, בראש ובראשונה אנחנו מציבים לנגד עינינו את המבוטחים שלנו וצרכיהם ומנסים לענות עליהם בתכניות ביטוח ייחודיות ותואמות. המגמה הזו גם הולמת בצורה אופטימלית את הרוח הנושבת מהחוזר שהוציא אגף הפיקוח על הביטוח במשרד אוצר. לפי החוזר נדרשים סוכני ביטוח לתת למבוטחים שלהם את הביטוח התואם ביותר לצרכיהם".