תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

פוליסות חסכון או תיק השקעות מנוהל מה נכון לעתיד הפיננסי שלך ?

לכל משפחה יש המון תכניות יקרות – לקחת את הילדים לטיול בחו"ל, לעבור לבית החלומות, לממן לילדים השכלה אקדמית וגם חתונה. איך מצליחים לחסוך מספיק כסף לכל זה ולעתיד לבוא?

מה צריכה המשפחה שלכם היום? מה היא תצטרך בעוד חמש שנים? ובעוד 10 או 20 שנים? - משפחה היא עניין דינמי שמשתנה כל הזמן – וכך גם התשובה לשאלה ששאלנו בפתיחה.

כבר בהחלטה להביא ילד לעולם ולהקים משפחה אנחנו משנים את התא האישי והזוגי שלנו ללא הכר, כשהם גדלים, ואפילו מתחתנים. גם אנחנו משתנים: עוברים דירה, ולפעמים מגיעים גם לבית החלומות; ואחרי שהילדים עוזבים את הבית, ההורים שוב משנים את המגורים, ולעתים עוברים לבית אבות.

משפחה

מה שאמור לאפשר לנו לצלוח את כל השינויים הללו באופן חלק הוא הכסף שלנו. החסכונות המשפחתיים עוזרים לילדים לרכוש השכלה גבוהה, לטייל בעולם וגם להתחתן; אותם חסכונות גם מסייעים לנו לשדרג את מקום המגורים שלנו, להשקיע בנדל"ן למען המשפחה ועוד.

נראה שאין חולק על כך שלכסף שלנו יש משימות רבות והוא צריך לעבוד קשה עבורנו. כדי לעזור לו בכך, ולהצליח לצבור חסכונות שיספיקו למימון השינויים וההתפתחויות במשפחה, יש צורך בתכנון מקדים וניהול חכם של הכסף בשלב מוקדם ככל האפשר בחיי התא המשפחתי שלנו, או אפילו לפני הנישואים והקמת המשפחה.

בעזרת מומחי ההשקעות של אקסלנס, נתמקד בשתי אפשרויות מרכזיות שעשויות לסייע לכסף שלכם לעבוד בהתאם לסכומי החיסכון שצברתם.

אלטרנטיבות השקעה החל מ- 100 אלף שקלים

אם חסכתם יותר מ-100 אלף שקלים תוכלו לבחור בין מספר אפשרויות השקעה, אך עליכם לבדוק מה הצרכים שלכם ומה טווח ההשקעה. כך למשל, אם מדובר בחיסכון לטווח קצר, פיקדון בנקאי יכול להוות פתרון בשבילכם. אף שהריבית אפסית, הרי שגם הסיכון נמוך במיוחד, וכאשר מדובר בחודשים בודדים לא בטוח שתרצו לחשוף את הכסף שלכם לתנודתיות אפשרית.

בהשקעה לטווח ארוך או בינוני, תוכלו לבחור בין אפיקים אחרים להשקעה, דוגמת שוק ההון, השקעה בנדל"ן בחו"ל או פוליסות חיסכון. אם אתם בוחרים בנדל"ן בחו"ל, חשוב לשים לב לחסמי הידע שלכם כמשקיעים.

פוליסת חסכון הינו מוצר ביטוחי המשמש לחיסכון המנוהל לרב על ידי בתי השקעות או חברות הביטוח. בפוליסות המשווקות על ידי אקסלנס ניתן להשקיע החל מ-100 אלף שקלים, כאשר  ניהול הכספים נעשה בהתאם למסלולים שונים ורמות סיכון שונות – לפי העדפת החוסך.

לדברי שירן ביטון מבית ההשקעות אקסלנס, "פוליסת חיסכון מתאימה במיוחד לחוסכים לטווח בינוני  עד ארוך, ויש לה שני יתרונות מרכזיים: ניתן למשוך את הכסף בכל עת, ובנוסף, אפשר להעביר אותו בין מסלולי חיסכון שונים בלי שהדבר ייחשב למשיכה, כלומר, בלי לשלם מס". יתרון משמעותי של הפוליסות הוא העובדה שהן יכולות לשלב השקעות אלטרנטיבות ונכסים לא סחירים (דוגמת הלוואות ונדל"ן) ובכך לפזר את הסיכונים וההשקעות.

פתיחת פוליסת חסכון כרוכה בשיחה מקדימה שבסופה מועברת הצעה מסודרת במייל או בפגישה. הטווח המומלץ לתקופת ההשקעה הוא שנה ואילך אך עם זאת את הכסף ניתן למשוך בכל עת.

הצטרפו לפוליסות החסכון מבית אקסלנס המאפשרת לכם להשקיע במניות ובנדל"ן בהשקעה אחת! לפרטים כנסו >>

לבעלי 300 אלף שח ומעלה: תיק השקעות מנוהל

תיק השקעות מנוהל מצריך הון מינימלי גבוה יותר, החל מכ-300 אלף שקל. כאשר פותחים תיק השקעות מנוהל, מנהל לקוחות אישי בעל רישיון מרשות ניירות ערך הוא זה שידאג לייצר תמהיל השקעה שהוא אישי ומתאים עבור המשקיע, לאחר שלמד להכיר את הצרכים, היעדים והרצונות שלו. תיק השקעות יכול לכלול אפיקי השקעה רבים ומגוונים, ברמות סיכון שונות.

ברוקרים בוול סטריט
Dreamstime

לדברי שירן,  "הדבר החשוב ביותר בניהול תיק השקעות הוא תכנון מקדים שמביא בחשבון את כל ההיבטים דוגמת גיל, היקף נכסים ועוד. חשוב לציין כי טווח ההשקעה המומלץ הוא לטווח הבינוני או הארוך. השקעה בטווח של פחות משנה בשוק ההון פחות מומלצת להערכתנו, כי בטווח הקצר התנודתיות יכולה לעיתים לפגוע בנו. לכן, בתהליך סיווג רמת הסיכון והתאמת ההשקעה ללקוח יש לבחון עמו את הייעוד של ההשקעה ואת טווח ההשקעה, תוך הפנייתו לבעל רישיון מתאים, כך שבסופו של דבר הלקוח יקבל את המוצר המתאים ביותר עבורו".

בזמן הבחירה בגוף שינהל עבורכם את תיק ההשקעות, מומלץ להעדיף בית השקעות בעל ותק וניסיון רב בשוק ההון, עם הצלחה מוכחת וידע מצטבר במגוון תחומי ומוצרי השקעה –

"ודאו כי מוצמד לכם מנהל לקוחות אישי, המחזיק ברישיון מטעם רשות ניירות ערך שיבנה עבורכם את תיק ההשקעות האידיאלי עבורכם", מדגיש שירן, "וכן חפשו גוף המחזיק מחלקת מחקר ואנליזה מובילה, המעניקה למנהלי ההשקעות גב מקצועי וכלים לבחירת ההשקעות הטובות ביותר עבורכם".

חפשו את המקצועיות

בשורה התחתונה, חשוב לוודא שהכסף שלכם נמצא בידיים אחראיות ומקצועיות למען עתידכם ועתיד משפחתכם. על מנת לעשות זאת, חשוב לבדוק מה היעדים והמטרות שלכם, ולהיעזר בגורמי מקצוע בעלי ניסיון.

הצטרפו לתיק מנוהל החל מ 300 אש"ח באקסלנס בית השקעות! לשיחה עם משווק השאירו פרטים! לחצו כאן >>

האמור לעיל הנו למטרת מידע בלבד ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו והדעות האמורות בו עשויות להשתנות ללא כל מתן הודעה נוספת. כמו כן, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות או ייעוץ פנסיוני או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו משקף בהכרח את עמדתה הרשמית של אקסלנס השקעות בע"מ וחברות בשליטתה ("קבוצת אקסלנס"). מובהר בזאת, כי האמור לעיל מתייחס לאפיק השקעה מסוים אשר אינו מתאים בהכרח לכל משקיע, הן לעניין השקעה פאסיבית והן לעניין השקעה אקטיבית, וכי אין לבצע כל החלטת השקעה על בסיס האמור לעיל ובטרם קבלת החלטה כאמור מומלץ לפנות לבעל מקצוע מורשה ולהתייעץ עמו. אין לראות במסמך ובמידע הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים המתוארים בו או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם. קבוצת אקסלנס וכך בעלי מניותיה, מנהליה ועובדיה, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש. מובהר בזה כי פוליסת חסכון אינווסט הנה פוליסת חסכון מבית הפניקס, אשר השקעותיה מנוהלות על ידי אקסלנס, וכי רכישת הפוליסה תתאפשר מול בעל רישיון מתאים. עוד מובהר בזה, כי אין מדובר בתיק מנוהל. לגילוי נאות אודות אקסלנס נשואה ניהול השקעות בע"מ ("החברה") וקבוצת אקסלנס, כמו גם לפרטים בדבר היותה של החברה משווק השקעות ולפרטים בדבר זיקתה לגופים מוסדיים או למוצרים פיננסיים כלשהם, ראו אתר החברה וכן בקישור>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#