" "
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מה הסוד של המומחים בוול סטריט?

כלים טכנולוגיים חדשים מאפשרים גם למשקיע הקטן מישראל לסחור מול חו"ל בכל שעה בעלויות נמוכות, ולקבל טיפים שעד כה היו מוכרים רק לשחקנים הגדולים בשוק.

מניות במחשב נייד
Dreamstime

זה מספר שנים שהבורסה הישראלית מדשדשת במקום בכל הקשור למחזורי המסחר, למרות הצמיחה הנאה והיציבות במשק המקומי. לפיכך, לא מפתיע לגלות שיותר מ-40% מהפעולות של ישראלים בשוק ההון הן בניירות ערך בחו"ל, ובעיקר בוול סטריט - שם המסחר יותר ער ומגוון אפשרויות ההשקעה גדול מאוד.

כעת, לראשונה בישראל, כלים חדשים מאפשרים לנו להשקיע בחו"ל בנוחות, במהירות ובפשטות, ממש כמו שחקנים גדולים והמובילים.

כך למשל, אקסלנס ברוקראז' השיקה את מערכת Global EXtrade, המאפשרת לישראלים לסחור באופן מקוון בבורסות המובילות בעולם, בכל שעה ומכל מקום, תוך גישה לשלל מכשירי השקעה - שווקי מניות, אופציות, איגרות חוב, ETF וחוזים עתידיים. כל זאת תוך שירות ותמיכה בשפה העברית, בשעות פעילות התואמות את אלו של הבורסות בישראל ובארה"ב, ובעמלות מסחר שיעניקו לכם חסכון בעמלות מול הבנקים.

הצטרפו למסחר ב 100 שווקים בעולם במערכת Global Extrade>>

בנוסף, אתר TheMarker בשיתוף עם אקסלנס והסטארט-אפ הישראלי TipRanks, השיק לאחרונה מדור חדש - TheTrade, המציג סקירות ודירוגים של אנליסטים מובילים על מניות וול סטריט עבור משקיעים.

לכניסה למדור TheTrade >>> 

שלושה כלים שיאפשרו לך לסחור כמו המשקיעים הגדולים

המדור החדש מציג מידע על מניות חמות שקיבלו המלצות בימי המסחר האחרונים; טבלת המלצות אנליסטים עדכניות לצד דירוג האנליסטים; טבלת עסקאות בעלי עניין;  טבלת עסקאות בולטות של קרנות הגידור; וכן מידע על האנליסטים, מנהלי הקרנות ובעלי העניין הטובים ביותר בוול סטריט, והתשואות שהניבו בשנתיים האחרונות. שילוב של כל הכלים הללו מאפשר לקבל החלטות מסחר מעודכנות.

לטובת משקיעים שרוצים להשתתף בעולם ההשקעות של וול סטריט, ריכזנו שלושה כלים מרכזיים ממדור TheTrade שמסייעים לסחור כמו משקיעים גדולים באמצעות מערכת Global EXtrade.

1.טבלת בעלי עניין

בעלי עניין בחברות הנסחרות בארה"ב הם בעלי תפקידים בכירים בהן, כמו למשל יו"ר, מנכ"ל, סמנכ"ל, דירקטורים וגם בעלי מניות גדולים. על בעלי העניין חלה החובה לדווח אם קנו או מכרו ניירות ערך של החברה. כך, מקבל הציבור מעין הצצה אל מאחורי הקלעים, באשר להערכותיהם של בכירים לגבי מה שיקרה בחברה.

עסקאות בעלי עניין

הטבלה מציגה את שם בעל העניין, תפקידו בחברה ואת ביצועי המניה של החברה באחרונה. בדוגמה המצורפת, למשל, אפשר לראות כמה חברות, שמות ותפקידים של בעלי עניין בהן, וכן מידע על הפעולות שביצעו. התשואה הממוצעת המופיעה בטבלה היא התשואה הממוצעת בשנה שחלפה. חשוב לציין שהטבלה מציגה את בעלי עניין מובילים בוול סטריט, כלומר אלה שפעולותיהם הניבו תשואות גבוהות על פי דירוג של חברת TipRanks.

טיפים חשובים: חשוב לציין שחלות על בעלי העניין מגבלות שונות על מנת למנוע שימוש במידע פנים, אולם בעלי עניין, עשויים להבחין במגמות מבעוד מועד, כך שכדאי לשים לב לרכישות ומכירות שלהם.

2.טבלת מנהלי קרנות גידור

טבלה זו מציגה את ביצועיהם של מנהלי קרנות הגידור הטובים בוול סטריט על פי דירוג חברת TipRanks. היא אמנם מתעדכנת רק אחת לרבעון - אז המנהלים מחויבים לדווח על הביצועים לרשות ניירות ערך האמריקאית - אך מספקת הצצה לפעילות של השחקנים המצליחים והחכמים בוול סטריט.

קרנות גידור - עסקאות בולטות

בטבלה לדוגמה אנו רואים פעולות שביצעו מנהלי קרנות גידור, כאשר התשואה הממוצעת היא התשואה הממוצעת השנתית של התיק של מנהל קרן הגידור, והדירוג מוענק לו על ידי המערכת, על סמך ביצועי העבר שלו.

טיפים חשובים: שימו לב להיקפי הפעולות, וכן לסוג הפעולה - קנייה, מכירה, פתיחת פוזיציה וסגירת פוזיציה. פתיחת פוזיציה עשויה להעיד על כך שקרן הגידור החלה להתעניין במניה כלשהי. לעתים קרובות זוהי רק ההתחלה, כך שבהמשך צפויה עוד קנייה, והמשקיע הקטן יכול "לתפוס טרמפ" על כך ולעקוב אחר פעילות קרן הגידור.

חיסול פוזיציה, מנגד, יכול להפרש כך שלקרן אין כוונה להיכנס להשקעה בנייר בזמן הקרוב. פעולת מכירה יכולה להיות חד-פעמית, אך גם לאותת על תהליך של סגירת פוזיציה; כך שבכל מקרה זה עשוי להעיד על סיכוי לכך שקרן גידור גדולה מנסה לצאת מהמניה.

3.מחשבון עמלות

עד לאחרונה, ישראלים שביקשו לסחור בוול סטריט נדרשו לשלם עמלות גבוהות לבנקים. כיום, בעזרת מערכת המסחר של אקסלנס, הם יכולים להוריד בחדות את גובה העמלות - ולהוסיף אחוזים נאים לתשואה השנתית שלהם. במדור TheTrade ניתן למצוא מחשבון עמלות של אקסלנס, המאפשר למשקיעים לבדוק כמה יוכלו לחסוך על ידי ביצוע פעולות באקסלנס ברוקראז', בהשוואה לבנקים.

טיפים חשובים: לפני ביצוע פעולה יש להזין למחשבון את שווי העסקה והמחיר הנוכחי של המניה, וללחוץ על כפתור "חשב עמלה". המחשבון יציג את ממוצע העמלה עבור פעולה זו בבנקים, ולצדה את העמלה הנגבית באקסלנס ברוקראז', ואת הסכום הנחסך.

כניסה למחשבון עמלות >>

מתגברים על פערי המידע

לסיכום, ההתקדמות הטכנולוגית, המאפשרת לנו להשתמש בכלי השקעה חדשים ומקוונים ולבצע פעולות באופן ישיר ומידי, מסייעת לנו להתגבר על פערי מידע - בין המשקיע הפשוט לבין משקיעים גדולים ומתוחכמים; לסגור את פערי המרחק - באמצעות השקעה ישירה בבורסות חו"ל; וגם להשאיר יותר כסף אצלנו בכיס - הודות לחיסכון בעמלות.

בית ההשקעות אקסלנס מספק לכם את השקט הנפשי בכל המובנים - גם בכל הקשור לביטחון ההשקעות (כאשר הכספים מוחזקים בנאמנות) וגם באשר למקצועיות ולעלויות כמי שעוסקים ומתמחים במסחר בשוק ההון לאורך שנים רבות.

בשורה התחתונה, המערכת מאפשרת לכם לנהל את ההשקעה שלכם בשוק ההון ביעילות ובקלות דרך אקסלנס, וכל זאת מתאפשר במקביל לניהול החשבון השוטף שלכם בבנק כפי שאתם רגילים.

יד מחזיקה אייפון שמראה גרף
Dreamstime

הצטרפו למסחר ב 100 שווקים בעולם במערכת Global Extrade>>

אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.

לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.

למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il. 

האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.

ההשוואה מתייחסת לעמלות קניה/מכירה של ניירות ערך הנסחרים בארה"ב בלבד. העמלה בבנקים חושבה לפי 0.30% משווי העסקה, מינימום 25 דולר לעסקה, לא כולל הוצאות צד ג' וברוקר, ובהתאם לעמלה המפורסמת בתעריפון הפומבי באתרי הבנקים הגדולים בגין קניה/מכירה של ניירות ערך הנסחרים בחו"ל. גובה העמלות עשוי להשתנות מעת לעת ובין הבנקים השונים ובהתאם להסכמים מול הלקוחות. העמלה באקסלנס מחושבת לפי 1 סנט למניה, מינימום 5 דולר לעסקה כולל הוצאות צד ג' וברוקר, ובהתאם לעמלה הנהוגה בחברה בגין קניה/מכירה של ניירות ערך הנסחרים בארה"ב בלבד. עלות מינימלית לנייר הערך הינה 10 דולר. מובהר כי גובה העמלות עשוי להשתנות מעת לעת ובהתאם להסכמים מול הלקוחות כפי שייקבע בהסכם פתיחת חשבון עם הלקוח.

האמור הינו ניתוח שנערך על ידי חברת TipRanks, מקורותיה ושיטות איסוף הנתונים על פיהם היא פועלת. ניתוח זה מועבר לנוחות בלבד, ואין בפרסומו על ידי אקסלנס משום אישור על מהימנותו. המסתמך על הנתונים ו/או הניתוחים אלו עושה כן על אחריותו בלבד ואקסלנס נשואה חבר הבורסה, עובדיה, מנהליה ובעלי מניותיה לא יהיו אחראים לכל הפסד ו/או נזק אשר ינבעו מהסתמכות על הנתונים האמורים.

אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנח זה כמידע מהימן, וזאת, הנחזה כמידע זה כמידע מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.

כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.

" "

כתבות שאולי פיספסתם

*#