תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כללי הזהב לפיתוח אפליקציית מובייל מנצחת

תעיפו מבט על הסמארטפון שלכם. כמה אייקונים של אפליקציות מופיעים על מסך הבית? בואו נהיה כנים לרגע- בכמה מהן אתם באמת משתמשים? סביר להניח שהתשובה היא חד ספרתית. לעומת זאת, אם תיספרו את האפליקציות שהורדתם ומאוחר יותר מחקתם - כבר תגיעו בקלות למספר דו-ספרתי. אתם לא היחידים שנוהגים כך. שני נתונים ששווה לשים אליהם לב: 65% מהאמריקאים כבר לא מורידים אפליקציות (!). כ- 70% מהאפליקציות שאנשים כן מורידים - מוסרות ממכשיריהם לאחר עשרה שימושים או אפילו פחות מכך. העייפות מאפליקציות והמחיקה המהירה של אלו שאינן מציגות ערך מוסף בצורה ברורה ומהירה כבר הוגדרה כתופעה בעלת שם: "App Fatigue". עייפות מאפליקציות. אפילו אם משתמשים הורידו אפליקציה מסוימת, קיים סיכוי הולך וגדל שהם ימחקו אותה אם לא יראו בה ערך ברור מאליו. מדוע? מכיוון שמשתמשים מבינים כיום שגם אפליקציה חינמית שהורידו למכשיר שלהם, יכולה להביא עמה כאב ראש מיותר - אפילו אם לא משתמשים בה. למשל: צריכה גבוהה של סוללת המכשיר או שליחת התראות מטרידות שאף אחד לא ביקש.

אז מה צריך לעשות מפתח כדי שהאפליקציה עליה עמל לא תלך בדרך העגומה של השכחה והמחיקה? לא מעט דברים. פיתוח נכון וחכם של אפליקציות עדכניות מצריך רמת מקצוענות גבוהה מזו שהייתה דרושה בעבר בתחום זה. מפתחים ברמה הדרושה כיום יהיו אמונים על "ספר חוקים" שיש למלא את כל סעיפיו כדי לייצר אפליקציה שלא רק תותקן - אלא תהיה בעלת ריטנשן (אחוז שימור לקוחות) גבוה.

כללי הזהב לפיתוח אפליקציית מובייל מנצחת

הנה כמה מהבולטים שבחוקים הללו:

1. חוויית משתמש טלפתית

ובכן, אנחנו לא באמת מצפים מהאפליקציה שאתם מפתחים שתכלול יכולות טלפתיות שיקלטו את מחשבותיו של המשתמש. אנו כן מצפים שהיא תדע מה בכוונתו לעשות ברגע שהוא נכנס אליה ותציע ממשק המתאים לכך. צורת השימוש באפליקציה מוכתבת על ידי גורמים שונים: מהשירות העיקרי שהיא מספקת עד לסביבה הפיזית בה מפעיל אותה המשתמש. "אפליקציית הביטוח של 'הפניקס הצעיר' שפותחה על ידי חברת ריל קומרס המתמחה בפיתוח אפליקציות ובניית אתרים, למשל, מפעילה ביטוח לנהגים צעירים שמתומחר לפי קילומטר. מכיוון שהמשתמש מפעיל אותה בתחילת נסיעה, היא תוכננה כך שתעלה במהירות ושבמרכזה יהיה כפתור הפעלה בולט, החוסך חיפוש ומאפשר הפעלה זריזה", אומר שי רוזן, מנהל תחום חוויית משתמש בריל קומרס, שפיתחה את אפליקציית הפניקס. שי מספר על תהליך אפיון האפליקציה: "דאגנו להניח את הכפתור ממש מתחת לאצבע של המשתמש. בנוסף, האפליקציה יודעת לתזכר את הנהג בעת הכניסה לרכב שלא ישכח להפעיל את הביטוח".

2. מהירות תגובה

הא'-ב' של חוויית המשתמש במובייל היא מהירות התגובה של האפליקציה. זאת מכיוון שגבול הסבלנות של המשתמש התקצר. כאשר הוא מפעיל אפליקציה הוא מצפה שהיא תעלה מהר מאוד. אם היא מתעכבת אפילו בשברירי שנייה - התחושה העוברת היא שמדובר באפליקציה ברמה נמוכה (אפילו אם זה לא המקרה). אפליקציה שלא תעמוד במהירות לה מצפים - סביר להניח שתיזרק ל"פח האשפה" הווירטואלי של המכשיר. בפיתוח אפליקציה שעובדת מהר אין קיצורי דרך. "העבודה הנכונה בכתיבת קוד, בדיקת משקלים ומיקסום יעילות דורשים את המפתחים המקצועיים ביותר. מפתח חובבן ייצר תוצאות בינוניות וחווית משתמש טובה פחות, אפילו אם מומחה UX מעולה יתכנן ויעצב את האפליקציה", קובע שי רוזן מריל קומרס.

כללי הזהב לפיתוח אפליקציית מובייל מנצחת

3. התאמה מדויקת למערכות ההפעלה השונות

לשתי מערכות ההפעלה הנפוצות בעולם המובייל - iOS של Apple ואנדרואיד של Google - יש קווים מנחים שונים בהפעלת ממשק המשתמש. כך, למשל, יצפו משתמשי iOS לראות תפריט בחלק התחתון של המסך בעוד משתמשי אנדרואיד יצפו למצוא אותו בחלק העליון. משתמשי iOS יצפו לכפתור Back כחלק מממשק האפליקציה, בעוד אנשי האנדרואיד רגילים להשתמש בכפתור המובנה במכשיר עצמו. הבדלים אלו ואחרים מצריכים תכנון ממשק משתמש שמקפיד לדייק בהתאמה לפלטפורמה וכך מונע תסכול בקרב המשתמשים, המוביל בסופו של דבר לנטישת האפליקציה.

4. עדכון מהיר מול מערכות הארגון

עשיתם העברה בנקאית מאפליקציית הבנק שלכם. שעה לאחר מכן נכנסתם לאפליקציה בשנית - אך לא ראיתם זכר לפעולה. מיד נלחצתם. האם הכסף לא הועבר? בבדיקה עם הבנק מסתבר: הועבר, אבל עדכון הנתונים מתקיים פעם ביום, בערב, ולכן הפעולה עדיין לא משתקפת בתמונת המצב שמציגה האפליקציה. זהו ליקוי גדול בפיתוח אפליקציות, וכזה שרצוי מאוד להימנע ממנו. השאיפה צריכה להיות שהמערכות השונות בארגון יתקשרו ביניהן ויעדכנו את הסטטוס באפליקציה כך שהמשתמש יראה בזמן אמת את כל הפעולות שביצע - לא משנה באיזו פלטפורמה עשה זאת. ככל שהאפליקציה תתקשר באופן יעיל ומדויק עם המערכות הפנימיות של הארגון המפעיל אותה - כך היא תוכל לשקף ללקוח את מצבו האמיתי והמעודכן ביותר. אפליקציית שופרסל, למשל, מסוגלת לעדכן את המשתמש על המועד המדויק של הגעת המשלוח שהזמין וכן לאפשר שימוש בקופונים מותאמים אישית (על בסיס היסטוריית קנייה) כאשר הלקוח בסניף. התוצאה: חוויית שימוש יעילה המעבירה תחושת אמינות. גם במקרה הזה אין מקום לחובבנים. רק מקצועני בניית האפליקציות ידעו לבצע אינטגרציה טובה שעובדת בצורה חלקה.

כללי הזהב לפיתוח אפליקציית מובייל מנצחת

5. כל הרשאה במקומה

מכירים את זה שאתם מורידים אפליקציה, מתקינים אותה ומפעילים אותה והדיאלוג הראשון שהיא מציגה לכם הוא בקשת שלל הרשאות גישה למכשיר - מהמצלמה, דרך האחסון ועד לפנקס הכתובות שלכם? רבים תופסים "רגליים קרות" בשלב הזה ומוחקים את האפליקציה, שמרגישה להם כמו תוכנת ריגול. עם זאת, אפליקציות אמינות רבות באמת צריכות שורה ארוכה של הרשאות כדי לבצע את מטרתן. אז מה עושים? לא מבקשים את כל ההרשאות מראש, אלא כל הרשאה בפעם הראשונה בה המשתמש מבקש להשתמש בפיצ'ר הקשור אליה. כאשר ירצה לצלם דרכה תמונה - לא ייבהל מהודעה שתקפוץ ותבקש ממנו הרשאת מצלמה. כאשר ירצה לגלות אם חבר משתמש גם הוא באפליקציה - לא יחשוש לחשוף בפניה את ספר הכתובות של מכשירו. מפתחי אפליקציות צריכים לפעול בדרך ההדרגתית הזאת ולא לבקש הרשאה אם לאפליקציה אין צורך אמיתי בה.

6. ויראליות

תנו למשתמש סיבה טובה לספר לחבריו על האפליקציה. כדאי להשקיע בכך, שכן מחקרים מוכיחים שהמלצה מחבר היא הזרז המשמעותי ביותר להורדת אפליקציה. "מעבר לערך הגבוה שעליכם לספק למוריד כדי שישתמש באפליקציה בקביעות ולכן ירצה להמליץ עליה - עליכם גם לספק כלים בולטים ופשוטים לכך" אומר שי רוזן ומציג כדוגמא כפתורי שיתוף שמופיעים במקומות הנכונים באפליקציה ומקלים להפיץ את הבשורה.

אז איך מפתחים אפליקציה שעומדת בכל התנאים הללו ובכל שאר תנאי הסף לתפקוד מוצלח? רק אצל חברה מובילה בתחום. אם אתם לא רוצים להתפשר על פחות ממומחים בפיתוח האפליקציה שלכם - השאירו פרטים ומקצועני המובייל של ריל קומרס יחזרו אליכם.

כתבות שאולי פיספסתם

*#