תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

סוחרים בבורסות בחו"ל? אלו יעדי ההשקעה המעניינים ל-2018

לכתבה
Dreamstime

שווקי חו"ל מציעים מגוון רחב של אפשרויות השקעה, ומי שסוחר בהם נהנה מאפיקי השקעה שהשוק הישראלי הקטן מתקשה לספק. על המפה העולמית יש כמה מקומות שבלטו במיוחד בשנת 2017 – האם יש להם פוטנציאל לעלות גם בשנה החדשה?

יותר ויותר ישראלים שמנהלים תיקי השקעות וסוחרים בניירות ערך באופן עצמאי מחליטים לצאת מגבולות הביצה הקטנה שלנו, ולהתחיל להשקיע בחו"ל.

למהלך זה יש שתי סיבות מרכזיות. הראשונה, היקפו המוגבל של השוק הישראלי, גם מבחינה כספית וגם מבחינת מגוון אפיקי ההשקעה. כך למשל, נכון לסוף נובמבר, מחזור המסחר היומי של אפל בארה"ב הוא כשישה מיליארד דולר - בערך פי שישה מכל מחזור המסחר בתל אביב, בכל המניות גם יחד. הסיבה השנייה לכך שרבים שולחים את כספם אל מעבר לאוקיינוס היא שהשקעה בחו"ל מאפשרת פיזור נרחב של התיק, הן מבחינה גיאוגרפית, הן מבחינה סקטוריאלית והן מבחינת המטבע, וכך נוצר גם גידור סיכונים טוב יותר. בישראל, הרי, די בבשורות לא טובות עבור חברה המחזיקה חלק ניכר מהמסחר בבורסה - כדי להפיל את הבורסה כולה. כאשר הכסף מפוזר בין מדינות וסקטורים שונים, מפולת מקומית לא משפיעה על שאר התיק.

כך למשל, סקטור הטכנולוגיה, שלא נכלל בת"א 35, הניב בעולם תשואות גבוהות - מניית אמזון, לדוגמה, עלתה בכ-57% בשנת 2017, נכון לסוף נובמבר.  גם סקטור האופנה מכיל חברות מצוינות, כמו למשל אדידס, שהציגה תשואה של כ- 17% בשנת 2017, נכון לסוף נובמבר.

לסחור עם הטכנולוגיה מהמתקדמות בעולם ב-5 דולר לטרייד בלבד

עם זאת, השקעה בבורסות חו"ל באופן עצמאי עלולה להיות מאתגרת, בשל הקשיים בגישה למערכות מסחר בחו"ל ופערי מידע. כעת, משיקה אקסלנס כלי חדש למסחר עצמאי בבורסות חו"ל - Global EXtrade. זוהי מערכת מסחר מקוונת המאפשרת ניהול של חשבון ניירות ערך בחו"ל, בכ-100 בורסות - בהתבסס על טכנולוגיה מהמתקדמות בעולם. את התיק ניתן לפתוח וגם לנהל מכל מקום ובכל שעה, באמצעות האינטרנט, ושירות הלקוחות, בשפה העברית, מותאם גם לשעות המסחר בחו"ל.

אקסלנס
Dreamstime

יתרונה העיקרי של המערכת החדשה הוא בהוזלת עלויות המסחר. במערכת החדשה עומדת העמלה על 1 סנט למניה, והחל מחמישה דולרים לטרייד, לעומת העלות הממוצעת בבנקים על פי התעריפונים המפורסמים באתרים הרשמיים שלהם,  שעומדת על  כרבע אחוז משווי העסקה ומינימום ממוצע של כ- 20 דולר לטרייד.

סוגיה נוספת העולה כאשר סוחרים מול חו"ל היא נושא המיסוי, שכן במקרים רבים מי שמשקיע בחו"ל נדרש לדווח באופן תקופתי על הכנסותיו מאפיק זה לרשות המסים - מה שלא פעם מצריך שימוש בשירותיהם של אנשי מקצוע כגון רואי חשבון ויועצי מס הגובים שכר טרחה עבור הגשת הדיווח. ניכוי מס במקור בעסקאות בניירות ערך באמצעות המערכת החדשה יבוצע על ידי החברה.

להצטרפות ללא תשלום וקבלת פרטים >>

היכן ישימו המשקיעים את כספם ב-2018? - לטובת מי שמבקש לסחור בחו"ל בשנה הקרובה. ריכזו באקסלנס מידע חשוב למשקיעים

ארה"ב: מסכמת שנה חיובית - עם הפנים לעתיד

הבורסות בארה"ב מתקרבות לסוף 2017 עם רקורד של עליות כמעט בלתי פוסקות, מלוות בעונת דוחות רבעוניים טובה ביותר, בדגש על המגזר הפיננסי והמגזר הטכנולוגי, המוביל את העליות בבורסות בכל העולם. לכך מתווספים נתוני מקרו חיוביים ברובם, כמו שיעור האבטלה המצוי בשפל, והתוכנית לרפורמה במס של דונלד טראמפ - שאם תאושר במלואה, עשויה לעודד חברות אמריקאיות להשקיע בתוך המדינה, ולא מחוצה לה. לפי הציפיות בשוק, הצמיחה במשק האמריקאי לרבעון הרביעי של 2017 תהיה כ-3% עד 3.5%.

אקסלנס
Dreamstime

אירופה: גוש היורו נשאר יציב

אירופה נמצאת כבר יותר משנה במרכזן של סערות משלל סוגים - החל מההצבעה על הברקזיט בסוף 2015, עבור בשאלת העצמאות לקטלוניה, כן או לא,  וכלה בבעיות הפוליטיות של הקנצלרית אנגלה מרקל, שלא מצליחה להרכיב ממשלה ושוקלת לקחת את גרמניה לבחירות חוזרות. ואולם למרות הטלטלות האלה, גוש היורו הוכיח שהוא איתן, ושמר על קצב צמיחה של 3% - 3.5%. השווקים שומרים על מגמה חיובית בסך הכל, בהובלת גרמניה; והיורו עולה, כשנכון לסוף נובמבר הוא נושק ל-1.20 דולר.

אסיה: בדגש על המזרח והמרכז

ביפן, נבחר השנה מחדש ראש הממשלה שינזו אבה, אות לכך שימשיך ברפורמות הכלכליות שלו - שנועדו להזניק מחדש את שיעור הצמיחה במדינה. הבורסות שהובילו את העליות בחודשים האחרונים היו בעיקר אלה של מרכז ומזרח אסיה, במדינות שבהן ממוקמים מפעלי שבבים מתקדמים - שנהנו מהביקוש הגובר לשבבים אלה הודות לחילופי דורות בסמארטפונים. במוקד הצמיחה נמצאת סין שהצמיחה בה ממשיכה לדהור ברמה של יותר מ-6%, אך הרשויות במדינה מנסות לרסן את האשראי, מה שעלול להאט את הצמיחה, ולהשפיע על כלכלת העולם כולו.

בשורה התחתונה

באילו מהשווקים העולמיים כדאי להתמקד? התשובה מורכבת. לאור רפורמת המס של הנשיא טראמפ, ארה"ב יכולה להיות שוק מניות מעניין בשנה הבאה, בעיקר בכל הנוגע לחברות שיש להן עסקים נרחבים בארה"ב. עם זאת, יש גם כמה סימני שאלה לגבי ארה"ב - והעיקרי שבהם נוגע לעובדה שהמחזור החיובי שם כבר מתארך מאוד, והוא למעשה מתמשך כבר משנת-2009 ועד היום. ההיסטוריה מלמדת שהשוק אינו יכול להישאר חיובי לאורך כל-כך הרבה שנים, ולכן ניתן להעריך שמתישהו, בשנים הקרובות העליות יבואו לקיצן. באירופה, הריבית הנמוכה צפויה להערכתנו  להמשיך לתמוך בהשקעות. לגבי שאר השווקים, סין היא כמובן גורם מכריע, וסביר שמניות צרכנות ימשיכו למשוך שם תשומת לב.

לסיכום, שווקי חו"ל טומנים בחובם שפע גדול של הזדמנויות השקעה - בשלל מיקומים גיאוגרפיים וסקטורים מגוונים, הכוללים פיננסים, תעשייה, אופנה, טכנולוגיה ועוד. אם אתם כבר עוסקים במסחר  חו"ל, או שוקלים להתחיל - היכנסו עכשיו למערכת Global EXtrade, וגלו עד כמה זה קל ופשוט כאשר קיים מערך טכנולוגי משוכלל עם תמיכה בעברית, בכל שעות המסחר.

להצטרפות ללא תשלום וקבלת פרטים >>

אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.

לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.

למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il.  

האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.

אין לראות באמור ייעוץ מס ועל כל לקוח לבחון את נושא המיסוי ו/או ניכוי המס מול בעל מקצוע בטרם קבלת החלטה במה להשקיע ובאמצעות איזה גוף, ובפרט ביחס להשקעות בחו"ל.

אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.

כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.

" "