תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ניתן להיות בטוחים יותר במקצוע המסוכן ביותר

יותר מ-70% מכלל תאונות העבודה קורות בענף הבנייה והתשתיות. הפתרון אינו בעוד פקחים מבחוץ אלא בפיקוח עצמי. יש לפתח תפיסה של שיטור עצמי. העובדים אינם חסרי אחריות (כפי שלעיתים הם מתוארים) כל עובד רוצה "לחזור הביתה בשלום". לא האמצעים הם הבעיה אלא הניהול. רק אווירה של "אפס סובלנות" לחריגות קטנות תסייע. "האחריות על בטיחותם של כולם היא שלי". פתרונות מחוץ לקופסה להגברת הבטיחות בענף

הכתבה נכתבה בשיתוף אתר עובדים בטוח

לו היינו נשאלים מהו המקצוע הכי מסוכן, קרוב לוודאי שמרבית האנשים היו עונים: הכנת חומרי נפץ, חומצות או עבודה עם חולים. אך לא כך המצב. יותר מ-70% מכלל תאונות העבודה קורות בענף הבנייה והתשתיות. ענף הבנייה הוא התחום המקצועי שבו קורות מרבית תאונות העבודה הקטלניות–כ-35 בכל אחת מהשנים האחרונות, שהם כ-50% מכלל תאונות העבודה הקטלניות.

בנייה הוא הליך מורכב שבו זכתה במכרז החברה היזמית, והיא מעסיקה קבלן ראשי המעסיק עשרות קבלנים מתחומים שונים כמו ברזלנות, טפסנות, יציקות בטון, חשמל, נגרות, שרברבות, מקצועות גמר, פיתוח סביבתי ועוד. הם חולקים שטח קטן המשתנה מידייום לאורך, לגובה ולעומק. בנוסף, וישראל איננה ייחודית בכך, העובדים מגיעים ממספר רב של תרבויות ודוברים בליל של שפות. כך למשל, בישראל עובדים בענף הבנייה: ישראלים (יהודים וערבים), פלסטינים, סינים, רומנים, אוקראינים ועוד). סכנות רבות ייחודיות לענף הבנייה נגרמות גם כתוצאה מן הרצון לייעל ולקצר את משך הבנייה ביום שבו כשיוצקים תיקרה בקומה ג' כבר בונים קירות בקומה ב' וכבר מתקינים שקעי חשמל בקומה א'.

בניין בשיפוצים
Dreamstime

הפתרון אינו בעוד פקחים מבחוץ אלא בפיקוח עצמי. אין מה להרחיב בחקירות משטרה – יש לפתח תפיסה של שיטור עצמי.

לאתר עובדים בטוח לחצו כאן >> 

התקן לניהול מערכת בטיחות ובריאות בתעסוקה ת"י 18001 OHSAS (שבקרוב יהפוך לתקן הבינלאומי 45001 ISO ראו מסגרת) נותן בידי ההנהלות השונות כלים להקטנת תופעת התאונות בתחום הבנייה ולהפחתה בחומרתן.התקן מחייב זיהוי הסיכונים והערכתם, קביעת אחראים לתחומים השונים, הדרכה מתמשכת בכל הרמות, מדידה וניטור של הפעילות ואפקטיביות התוצאות, חקירה של תאונות ואירועי בטיחות, ומעל לכל קביעת מדיניות והפגנה מעשית ובשטח של מנהיגות של כלל המנהלים מהבכיר עד הזוטר.

כל מערכות ההנהלות חייבות להשתלב ביישום מערכת ניהול הבטיחות. הנהלת החברה היזמית צריכה (עוד בשלב ההצעה למכרז) לנתח את הסיכונים הכלליים והייחודיים של האתר או הפרויקט, היא צריכה לדרוש מהקבלן לבנות מערכת של ניהול הסיכונים ובעצמה לבנות מערך של פיקוח על יישום הפתרונות.

הקבלן הראשי יבחן את הסיכונים לפי שלבים ולפי המקצועות ויעביר את הדרישות לקבלני המשנה. אלו מצדם ידריכו את העובדים שלהם, כל אחד בשפתו – שפת הדיבור ושפת המקצוע. העובדים אינם חסרי אחריות (כפי שלעיתים הם מתוארים), כל עובד רוצה "לחזור הביתה בשלום". העברת מסר יומיומית של מנהלי העבודה ואחראי הקבוצות לפיו הבטיחות היא שעומדת בראש ולא קצב ההתקדמות, תיפול בוודאי על קרקע פורייה, אם המסר יהיה אמיתי. בדיקות תדירות של יישום ההוראות, סיורי מנהלים בכירים שיוקדשו לבטיחות, עצירות עבודה (כן, אפילו אם הן מעכבות את תהליך ההתקדמות הכולל) במקרהבו מתגלית חריגה מהכללים, ואפילו הטלת עיצומים על מנהלי עבודה אם עובדיהם אינם עומדים בדרישות משמעת הבטיחות.

עובדי בניין בשיפוצים
Dreamstime

לא, אין כאן צבא של פקחים. ראשית, הפיקוח הוא עצמי והדדי.שנית, מבדקים פנימיים וחיצוניים על מערך הניהול יאפשרו בקרה וזיהוי הזדמנויות לשיפור.

כל עובד וכל קבוצת עובדים יקדישו זמן להבנת הסיכון שבעבודתם (ניתן לעשות זאת לדוגמה, בתדריך הבוקר בתחילת העבודה), יבינו את המשמעויות להם ולחברי קבוצתם, ויבינו שהם נבחנים גם על 'התנהגות בטוחה' – זה מה שיביא לשינוי ההרגלים וליצירת תרבות אחידה של בטיחות.

ייערך דירוג לקבלנים על ביצועיהם.לעבירות הבטיחות שנצברו לחובתם תהיה משמעות, לדוגמה – טפסנים שנמצא פגם בטיחותי בפיגומים שבנו (אפילו בלא תאונה) יקבלו דירוג נמוך כספקים. אפילו אם יורידו מחירים ידעו שהם נדחקים לאחור בקדימות לקבלת עבודה. כך גם עובד שנסע על צמ"ה בניגוד לכללים (גם אם לא נגרמה תאונה) יתייצב בפני ועדת בטיחות והוא עלול להיפגע בשכרו. מנהל עבודה שנתן לעובדיו ציוד בטיחות שלא נבדק על-ידי גורם מקצועי יורחק מניהול לתקופה מסוימת ויחזור להיות עובד מהמניין (הדוגמאות הלל כמובן אינן מחויבות בתקן אך המשמעות של אחריות לבטיחות לעיתים יש צורך בסנקציות).

בנוסף לדרישה למנהיגות של ההנהלה בנושאי בטיחות ובנוסף לניתוח הסיכונים, אחד מאושיות התקן לניהול מערכת בטיחות הוא מערך המבדקים הפנימיים. מבדק פנימי הוא הדרך של הארגון לוודא כי הוא עומד בכל הדרישות שהציב לעצמו. המבדקים נעשים על-ידי אנשי הארגון בתדירות ובמשך הזמן עליהם מחליט הארגון – ואין כאן "חיפוף". ארגון שבאמת רוצה לדעתאת טיב היישום, יבחן מקרוב את תהליכי הבקרה והקטנת הסיכונים ולא יסתתר מאחורי אמירת "הכל בסדר". אותם סוקרים מהווים גם מוקדי ידע ובמסגרת המבדקים יציעו רעיונות לשיפור הבטיחות.

כמו כן נערכים לארגון מבדקי מערכת חיצוניים. מבדקים אלו נערכים על-ידי סוקרים מומחים ממכון התקנים – מומחים בתחום הבטיחות ובעיקר בתחום עריכת מבדקי מערכת. מבדקים חיצוניים אלו מציבים בפני הנהלת הארגון מראה. הבודקים מעריכים את עמידת הארגון בדרישות החוק השונות, את עמידת העובדים בנהלי הבטיחות ובהוראות הפנימיות של הארגון ואת טיב התמודדות הארגון עם תקלות ואירועים.

אין עובד שיוצא למשמרתו במטרה להיפגע, אין מנהל שבמודע דוחף את עובדיו לביצועים קיצוניים עד שהם נפגעים, ולמרות זאת ישנם נפגעים בתאונות עבודה. אם כן – כיצד מונעים את התאונות. לא מספיק רק לומר או לרצות מקום עבודה בטוח, צריך ליצור אווירה שלחלוטין אינה מקבלת לקיחת סיכונים מיותרים. זאת תרבות בטיחות. הטמעת התקן לניהול מערכת בטיחות ובריאות בתעסוקה ת"י 18001 OHSAS איננה רק תפקיד ההנהלה הבכירה של הגוף היזמי. העובדים, ועד העובדים, החברות הקבלניות המשתתפות בתהליך הבנייה, מנהלי הביניים או המפקחים השונים – כולם חייבים להיות שותפים בתהליך. להוות דוגמה מצד אחד ומצד שני להיות המתריע בשער על כל חריגה מאותן הנחיות בטיחות (שכזכור, נכתבו בדם). רק אווירה של "אפס סובלנות" לחריגות קטנות ככל שיהיו תבהיר לכל השותפים באתר הבנייה כי "האחריות על בטיחותם של כולם היא שלי". בנוסף אנו קוראים לגופים המאסדרים להטמיע את הפתרון באופן רוחבי ולחייבאת החברות המנהלות אתרי בנייה להיות מותעדות לתקן הבינלאומי ל"ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה".

לפרטים ומידע נוסף על בטיחות בעבודה >> 

הכתבה נכתבה על ידי:

מרים שלום M.Sc., מרכזת תחום ניהול בטיחות, אגף איכות והסמכה, מכון התקנים הישראלי

ד"ר נצן איל, מרכז תחום איכות הסביבה, אגף איכות והסמכה, מכון התקנים הישראלי

בשיתוף אתר עובדים בטוח 

כיתוב טקסט

כתבות שאולי פיספסתם

*#