תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תחום ההשקעות האטרקטיבי בארצות הברית נפתח להשקעות של ישראלים

ג'ורג' סורוס התחייב להשקיע בו לאחרונה חמישה מיליארד דולרים בשנתיים הקרובות, והמשקיעים בו נהנים בעשור האחרון מתשואה שנתית ממוצעת דולרית של כ- 7%. הכירו את השם החם של עולם ההשקעות - הלוואות P2P, המגלגלות בארצות הברית לבדה עשרות מיליארדי דולרים

אם יש לכם הון פנוי כנראה שגם אתם מזהים את הקושי, באיתור השקעות מניבות, בסביבת ריבית נמוכה ושווקים תנודתיים. לא לחינם אנו רואים כיצד משקיעים מוסדיים מובילים בעולם, בוחרים בשנים האחרונות, להשקיע בהלוואות עמית לעמית, או P2P) Peer to Peer), המספקות אפשרות להשקעה אלטרנטיבית עם תשואה גבוהה יחסית למוצרי ההשקעה האחרים בשוק.

העיקרון פשוט: הטכנולוגיה שהתפתחה בעולם הפינטק, ענף טכנולוגיה המחבר בין תעשיית הפיננסים להייטק ומשחרר לשוק מוצרים מתקדמים להשקעות חכמות, מחברת בין לווים למלווים בהליך אמין פשוט ומהיר. במקום שבנק או חברת כרטיסי אשראי ילוו למבקש ההלוואה, אנשים פרטיים או גופים מוסדיים יכולים כיום להלוות את הכסף, בהליך מהיר ואמין, המתבצע דיגיטלית בלחיצת כפתור. הרווח הוא כפול, מצד אחד מקבלי ההלוואה זוכים להלוואה בתנאים אטרקטיביים יותר מהבנק או מחברת האשראי, ומצד שני, המלווים נהנים מתשואה שנתית דולרית אטרקטיבית  שעשויה להגיע לכ-7% לאחר הפחתת הלוואות שלא הוחזרו.

יד מחזיקה שטרות דולרים

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן-אלדובי, אשר השיק לאחרונה קרן ייחודית, המאפשרת לישראלים להשקיע בהלוואות P2P אמריקאיות, מסביר כי "בנוסף לתשואה הנאה, שוק ה-P2P הוכיח את עצמו בשנים האחרונות כיציב יותר ובקורלטיביות נמוכה לבורסה. הודות לתשואה האטרקטיבית ביחס לסיכון, משקיעים רבים רואים ב-P2P אפשרות מצוינת לגיוון תיק ההשקעות. בנוסף, הבדיקות הקפדניות שמבצעות פלטפורמות ה-P2P האמריקאיות יוצרות השקעה מעניינת מאד, מפוזרת על פני לווים רבים בסכומים קטנים שעברו סינון ודירוג האשראי שלהם, בנוסף לציון האשראי הקיים מזה עשרות שנים לגבי כל לווה בארה״ב".

בארה"ב, שוק ה-P2P משגשג שנים רבות בעידוד ומעקב של מנגנוני הרגולציה וכן כחלק מהתפתחות הפינטק. אם בתחילת 2011 עמד סך הלוואות ה-P2P בארה"ב על חמישה מיליארד דולר, הרי שנכון לאוגוסט 2017 הוא זינק להיקף של כ- 40 מיליארד דולר.

הצטרפו עכשיו למשקיעים שכבר מרוויחים בשוק ההלוואות החברתיות בארה"ב >>

איך זה עובד?

מערכת דיגיטלית מתוחכמת מקבלת את בקשת ההלוואה ובודקת את ההתאמה שלה לצרכים ולרצונות של נותני ההלוואות, כדי להציע לכל אחד מהצדדים את העסקה הטובה ביותר. הלווה שנכנס למערכת נדרש למלא טופס, ונבדקת עמידתו בתנאים השונים, על מנת לוודא את יכולת ההחזר שלו. לאחר שהמערכת וידאה כי מדובר בלווה אמין, נבדקים הפרמטרים של דירוג האשראי האישי של הלווה וכן פרמטרים נוספים אשר על בסיסם ניתן דירוג של הפלטפורמה ללווה המשקף את רמת הסיכון של אי החזר ההלוואה על ידו ובמקביל פלטפורמת ה-P2P מאתרת את המלווים המתאימים.

החברה המובילה בתחום בארה"ב היא Lending Club, הציבורית שהוקמה ב-2007. שווי השוק שלה כיום עומד על כ-2.5 מיליארד דולרים. נכון לסוף יוני 2017, סך ההלוואות שניתנו באמצעות החברה עמד על יותר מכ-28 מיליארד דולרים מתוכן כ-2.6 מיליארד דולרים שניתנו ברבעון השני של 2017 בלבד. החברה מעניקה הלוואות הן ליחידים והן לעסקים, המתפרשות בדרך כלל על פני תקופות של 36 ו-60 חודשים.

פלטפורמה מובילה נוספת  היא Prosper, שהעניקה עד כה הלוואות בסכום של יותר מכ-10 מיליארד דולרים, ונהנית מקהל לווים בעל דירוג אשראי והכנסה חודשית גבוהים מהממוצע בארה"ב. Prosper מתמקדת בהלוואות אישיות לצרכים שונים, כאשר ההכנסה הממוצעת של הלווים בProsper-עומדת על יותר מכ-88 אלף דולרים בשנה, בהשוואה לממוצע של כ-72 אלף דולרים בלבד בארה"ב כולה.

על האטרקטיביות של החברה, המציעה הלוואות בסכומים שנעים בין 2,000 דולרים עד 35 אלף דולרים, מעידה גם העובדה שהמשקיע הידוע ג'ורג' סורוס, כחלק מקבוצת משקיעים הכוללת את Deutsche Bank, החליט להשקיע כ-5 מיליארד דולרים ברכישת הלוואות באמצעות Prosper  בשנתיים הקרובות.

"המערכות הממוחשבות משתמשות באלגוריתם ייחודי המתייחס גם לדירוג האשראי האמריקאי FICO כדי לדרג את הסיכון של כל לווה בנפרד", מוסיף דרור. "הריבית שכל לווה משלם נקבעת לפי דירוג הסיכון שלו – וכמובן שככל שדירוג הסיכון גבוה יותר, הריבית עולה – וכך גם פוטנציאל התשואה של המשקיעים שהשתתפו בהלוואה זו".

מהיום: גם אתם יכולים ליהנות מההשקעה

בישראל התעשייה הזו עדיין בחיתוליה ועדין לא קיים בה דירוג אשראי מפותח כפי שקיים מזה עשרות שנים בארה״ב, ועד כה, מי שרצה לקחת חלק באפיק השקעה זה באמצעות הפלטפורמות המובילות בארה״ב לא יכול היה לעשות זאת – אלא אם החזיק בדרכון אמריקאי. אולם לאחרונה, בית ההשקעות הציבורי הלמן-אלדובי השיק מוצר חדש – קרן השקעות באמצעות שותפות מוגבלת ציבורית. המאגדת משקיעים ישראלים, ומאפשרת להם להשקיע באפיק זה באמצעות החברות המובילות בשוק ה-P2P האמריקאי.

"מדובר בשוק חדש ומלהיב, עם אפשרויות טכנולוגיות מתקדמות ואנו רואים משקיעים ישראלים  רבים המעוניינים להשקיע בו", אומר דרור. "להבנתנו, יש כאן אפשרות להשגת תשואות טובות ביחס לאלטרנטיבות אחרות בשוק, במיוחד כשעידן הריבית הנמוכה מתארך ולא רואים את סופו באופק. כמו שבדרך כלל קורה בשוק ההון – הראשונים שיבינו את הפוטנציאל בהשקעה הזו, שנהנית גם מפיזור רחב וגם מאופי השקעה לטווח קצר – יהיו אלה שיקצרו את הפירות הטובים ביותר", מעריך דרור.

לפרטים נוספים לחצו כאן >>

במילוי פרטים אישיים אלה הנני מבקש לקבל מידע מקצועי, שיווקי בקשר לקרן וכן הנני מסכים להיכלל במאגר המידע של הקרן ולקבל דבר פרסומת בקשר עם הקרן ו/או מוצר אחר המוצע ע"י הקרן או תאגידים קשורים לה.

ידוע לי כי בכל עת אוכל לבקש מהקרן להסיר עצמי מרשימת התפוצה לדיוור כאמור  באמצעות קישור להסרה המופיע בכל דיוור או באמצעות פניה לנציג בטלפון 03-7711712

כתבות שאולי פיספסתם

*#