תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עוברים לענן – שוכחים מהגיבוי

סטארטאפ ישראלי חדש מנסה לעשות את מה שמערכות שירותי ענן הגדולות שכחו – לגבות את המידע היקר שלכם

גיבוי מידע הוא משימה שרבים מתייחסים אליה כמו אל טיפול אצל שיננית -כולם יודעים שזה חשוב, אבל תמיד דוחים את זה עד כמה שניתן. ברוב המקרים, הדחייה הזאת מובילה לטיפול יקר ומורכב יותר. אם ברמה הביתית או העסק הקטן, גיבוי מידע הוא משהו שאפשר לעשות עם פתרונות פשוטים וקלים, הרי שבעסקים בינוניים וגדולים אובדן מידע יכול לגרום לנזק פיננסי משמעותי, ולהוביל לחשיפה להליכים משפטיים או רגולטוריים.

יד מחזיקה ענן גיבוי
Dreamstime.com

בעבר כאשר המידע הארגוני היה נשמר במחשבים של העובדים או בשרתי של הארגון, הגיבוי היה משימה פשוטה ומהירה. אך ארגונים היום מעבירים את הפעילות העסקית שלהם לשירותי ענן. על פי מחקר אחרון שנערך על ידי חברת המחקרים Synergy, שוק שירותי הענן הארגוני צפוי להכפיל את עצמו ב-3 השנים הקרובות, וברבעון השני השנה גלגל יותר מ-15 מיליארד דולרים.

שירותי הענן מציבים אתגר לגיבוי: גישה ישירה לשרתים ולקבצים היא בלתי אפשרית, וגם אם כן, שירותי הענן משתמשים בפיתוחים קנייניים שלא מאפשרים להבין את מבנה המערכת. מערכות הענן עצמן פועלות באופן מבוזרואין שום מניעה שהנתונים של לקוח אחד יהיו מפוזרים במספר מרכזי מידע ברחבי העולם.

כאן נכנסת לתמונה OwnBackup, סטרטאפ ישראלי קטן שהחליט לפתור את מה שחברות הענן עצמן לא ממש הצליחו - לגבות ובעיקר להיות מסוגלים לשחזר את הנתונים של חברות משירותי ענן כמו מערכות CRM, שירות לקוחות וכו'.

לפרטים ומידע נוסף לחצו כאן>>

"ארגונים היום נדרשים לעמוד בדרישות מחמירות של רגולציה, וחשופים גם לנזקים שיכולים להיגרם בזדון מתוך הארגון", אומר סם גוטמן, מנכ"ל OwnBackup "בנוסף על הבעיות הללו, קיים תמיד החשש ממחיקה שגויה של נתונים לא ברמה של משתמש בודד, אלא שינוי שיכול למחוק בשנייה עשרות ומאות אלפי רשומות. אם בעבר פתרונות הגיבוי הסטנדרטיים היו יכולים לספק מענה על ידי הצוות הפנים ארגוני, הרי שהיום נדרשים כלים משוכללים בהרבה". החברה הוקמה ב-2015 במטרה לפתור את הבעיה הזאת, כאשר המייסדים ערן כהן ואריאל ברקמן, הגיעו שניהם עם עבר עשיר בתחום הגיבוי וצירפו אליהם את גוטמן. כיום כוללת החברה כבר 30 עובדים שנמצאים בתל אביב ובניו ג'רסי. הפתרון הראשון שיצרו היה לפלטפורמת קשרי הלקוחות הפופולרית בעולם - סיילספורס - שלה יותר מ-150 אלף לקוחות. הבחירה הזאת התבררה כמוצלחת מכיוון שסיילספורס החליטה להשקיע ישירות בחברה.

בנוסף על שיתוף הפעולה ההדוק עם סיילספורס, החברה מציעה פתרונות גם לפלטפורמות אחרות כמוService Now  שעוסקת במתן שירות לקוחות, ואפליקציית המסרים הארגונית הפופולרית, Slack שהפכה להיות סטנדרט בארגונים. "מידע כמו של Slack", אומר גוטמן, "יכול להיות כפוף למגבלות רגולטוריות שונות בענפים שונים. אם מחר במהלך תביעה משפטית יתברר שהתקיימה שיחה ב-Slack לפני חמש שנים, וארגון יידרש להמציא את השיחה, ללא מערכת גיבוי ואחזור מתאימה זה בלתי אפשרי".

הרבה מעבר לגיבוי

מקדלת
Dreamstime.com

"הפתרונות שפיתחנו דורשים התמודדות לא רק עם המערכות אותן אנחנו מגבים, אלא גם עם מגוון פלטפורמות שירותי ענן כגון אמזון (AWS) ומערכות ביג דאטה" אומר אריאל ברקמן, CTO ומייסד שותף. "בנוסף אנחנו משתמשים בשפות כמוRoR, Python  וג'אווה סקריפט מסוגים שונים. בעיקר אנחנו נדרשים להתמודד עם אתגרים של ניתוח כמויות מידע אדירות, וזיהוי של הבדלים במידע". אריאל מספר כי הרבה פעמים נתקלו בחברה במצבים שבהם נוצר איזשהו אובדן של נתונים אצל לקוחות, ואף אחד לא שם לב אליו. "קח מקרה שבו נעשתה תחזוקה שוטפת למערכת והחליטו למחוק 15,000 רשומות ישנות. אבל לאחר מכן התגלה כי בטעות נמחקו רשומות מתקופה יותר מוקדמת, ורק לאחר שבוע אחד המשתמשים שם לב שמידע מסוים נעלם", אומר אריאל. המערכות של לקוחות OwnBackup כוללות במרבית המקרים תהליכי עבודה אוטומטיים, כך שאם משחזרים חומרים, צריך גם לשחזר את כל המידע שמתווסף על ידי תהליכי העבודה האוטומטיים. כאשר מדובר בלקוחות עם מיליוני רשומות, מדובר באתגר ניתוח מידע משמעותי. 

למתבונן מן מהצד הטכנולוגיה יכולה להראות פשוטה. חברות שירותי ענן מספקות גישה לנתונים שלהם לאפליקציות חיצוניות בצורה מסודרת. הגישה הזאת מאפשרת לקרוא נתונים למשל למערכת חיצונית אחרת -לדוגמא ממערכת ניהול קשרי לקוחות למערכת החיוב. "אם זה היה כל כך פשוט, אז היו הרבה יותר חברות כמונו", אומראריאל. "מערכת כמו סיילספורס בארגון בינוני יכולה לכלול עשרות אלפי פריטי מידע וקשרים לוגיים ביניהם שצריך לשמור בזמן הגיבוי, ויותר מזה - לשחזר באופן מדויק בזמן האחזור".

הטכנולוגיה שפיתחה OwnBackup יוצרת "צילומים" של המידע בנקודות זמן קבועות, והמערכות של החברה מסוגלות לנתח את ההבדלים ולהחזיר את המצב לקדמותו. בחלק מן המקרים הלקוח לא מעוניין להשיב את כל המידע, אלא את חלקו, וכאן שוב נכנסות מערכות שיודעות ליצור את הקשרים מחדש גם ברמה של מידע חלקי.

המטרה של החברה בשנה הקרובה היא לפתח את המערכת כך שתתמוך גם בפלטפורמות נוספות כגון מייקרוסופט דיינמיקס ונט-סוויט, כמו גם לשכלל את כלי הבקרה ויכולות עבודה בארגז חול (sandbox) שמציעה החברה ללקוחותיה. כדי להתמודד עם האתגרים הללו מתכוונת החברה להכפיל בשנה הקרובה את צוות הפיתוח שלה בישראל. החברה השלימה לאחרונה סבב גיוס שני של 7.5 מיליון דולרים אותה הובילה Insight Venture Partners האמריקאית והשתתפו בו משקיעי החברה הקיימים  Oryzn Capital ו-Innovation Endeavors של אריק שמידט, יו"ר גוגל לשעבר.

לאתר החברה>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#