תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כך חתכו כמה מהגופים הגדולים בישראל כ-50% מהוצאות התקשורת והמחשוב שלהם

הנשק הסודי של מנהלי החברות הגדולות בישראל לחיסכון בתקציבי ה-IT והתקשורת

בלי "הוקוס פוקוס" וללא המצאה טכנולוגיה חדשנית יוצאת דופן, מזה 7 שנים, חברה ישראלית קטנה בעלת השם המחייב "Wake-UP תקשורת" מחוללת מהפכה של ממש בכל הקשור לתקציבי התקשורת והמחשוב (IT) בגופים הגדולים במשק הישראלי וכבר הספיקה לעזור לחברות כמו; הפניקס, ביטוח ישיר, מטריקס, קסטרו, הודיס, אלבר, איסתא, פריגו ואחרות, לחסוך בהוצאות ה-IT והתקשורת הארגוניות, בשיעורים עצומים שלעיתים אף חצו את רף ה-60% (!). 

שיפור הטכנולוגיה לצד צמצום בעלויות

הליך של רכש טכנולוגי רחב היקף הינו הליך חוצה ארגון, סיזיפי מאין כמוהו ברמה הכלכלית (כולנו מכירים מהבית את המורכבות של חשבוניות התקשורת אז תכפילו את זה פי 1,000) ורצוף באתגרים טכניים רבים בהתחשב בהשלכות המהותיות הכרוכות בהחלפת ספקי תקשורת / מחשוב בארגון המודרני, שעמוד השדרה שלו הלכה למעשה - מושתת על גבי רשתות המחשוב והעברת הנתונים.

טיפוגרפיה

"עבדתי בעבר מול חברות שמציעות לחסוך עבורך בהוצאות הארגוניות ולהתחלק בחיסכון, כאשר עם חלקן היה לי ניסיון טוב יותר ועם חלקן טוב פחות" מספר דוד מיכאל, סמנכ"ל ניהול סיכונים באיי.די.איי חברה לביטוח בע"מ (ביטוח ישיר). מיכאל ממשיך: "בפרויקט ההתייעלות בהוצאות התקשורת שביצעתי עם Wake-UP בתפקידי הקודם כסמנכ"ל הכספים באיי.די. איי, החוויה שלי כלקוח הייתה שונה מאד בהשוואה לניסיון עם אותן חברות. הבקיאות של הצוות בכל פרט ופרט במערך התקשורת הארגוני שלנו, היכולת להניע את התהליך קדימה בעבודה משותפת עם גורמים בתוך הארגון והן מחוצה לו, תוך שימת דגש על שיפור האיכויות בצד הטכנולוגי, לצד השיפור הדרמטי בצד העלויות, הייתה חיונית להשלמת התהליך. בכל דרך אחרת לא היינו מגיעים לתוצאה האופטימלית עבורנו".

כך עובדת השיטה של Wake UP

ראשית - מיפוי של כל הוצאות התקשורת והמחשוב של החברה בצורה הרחבה ביותר לרבות התחומים הבאים: רשתות אינטרנט וקווי תקשורת נתונים, טלפוניה קווית, תקשורת סלולארית, תקשורת בינלאומית, Contact centers ומרכזיות, שירותי ענן למיניהם; Azure; Amazon, Google, דאטה סנטר והמשכיות עסקית, רישוי תכנה ותמיכה, מיכון משרדי והדפסה – וכיו"ב.

זכוכית מגדלת

שנית - המידע שנאסף מאפשר לאנשי Wake-UP לאפיין את מבנה הרשת וצרכיה המחשוביים של החברה, כאשר אלה מוצלבים מול מאגר הנתונים של ,Wake-UP המכיל תיעוד של מאות ואלפי עסקאות המתעדכנות מדי יום, וכתוצאה, מצביע על מקורות לחיסכון פוטנציאלי, חיובי יתר הנדרשים בהחזר ושיפורים טכנולוגיים אפשריים לדוגמת או שיפור שרידות והגיבוי לשירותים הקיימים בחברה. בהמשך, יועצי החברה מנתחים את ההוצאות ומתאימים את ההמלצות באופן אישי וספציפי פר חברה בהתאם לפעילות העסקית ובהתחשב בנסיבות הארגוניות.

שלישית - המידע מוצג בפני מקבלי החלטות בארגון והם קובעים אם וכיצד להשתמש בו. רביעית - אנשי הצוות של Wake-UP מסייעים להוביל את הפרויקט מקצה לקצה, תחילה בתכנון האסטרטגיה מול הספקים, בניית האיפיונים הטכניים הנתפרים באופן ספציפי לצרכי החברה, כלה בליווי מלא של שינויים טכניים כאלה ואחרים וכמובן, בתום הפרויקט, בפיקוח אחר החיובים.

כשהספק שלך מחזיק אותך ב....

בניגוד לתחומי הוצאה אחרים כמו ליסינג, דלקים, ניקיון וכו', החברות הגדולות אינן ממהרות להחליף ספקים לשירות עבור הדאטה סנטר או קווי תקשורת הנתונים, לשם הדוגמה, באותו האופן שהן מחליפות ספקי ציוד משרדי, כאשר הספקים עצמם מבינים זאת ומנצלים את העובדה שמדובר בשירותים רגישים כדי לגרוף רווחים גבוהים, לעיתים על חשבון שירותים או תנאי שירות שאינם נצרכים כלל ע"י הלקוח.

"כמנהלת רכש מנוסה מזה למעלה מ-10 שנים אני מכירה כבר את כל הטריקים וה"שטיקים" של ספקי התקשורת וכשבאו החבר'ה מ Wake-UP- הטלתי ספק אבל בכל זאת נתתי הזדמנות" מספרת רעות בנודיס, מנהלת מחלקת הרכש באלבר. "הידע וההבנה שלהם בהיבטי התמחור והרכש של עולם הטכנולוגיה ולא פחות חשוב מזה, המחויבות שלהם לאינטרסים שלנו, לא רק ברמת העלויות אלא דווקא בהיבטי השירות, עזרו לי ולאנשיי לגבש את הסכמי ההתקשרות המתאימים ביותר לצורכי הארגון ובסופו של דבר עזרו להשאיר הרבה מאד כסף בקופת החברה."

הצוות של Wake-UP מונה כ-10 אנשי מקצוע, ביניהם, מומחים לנושאי תמסורות ורשתות תקשורת נתונים קוויות וסלולאריות, Contact center (מרכזיות), דאטה סנטר, מיכון משרדי ואינטגרציה וכן נעזרת החברה בשותפים לצרכי ייעוץ לנושאי רישוי ותחזוקת תכנה (Oracle, Microsoft, VMware, SAP וכיו"ב).

החברה הוקמה בשנת 2011 ע"י גיא סומך שמנהל את הצד העסקי בחברה ולאחר כשנה הצטרף אליו נתי לרר אשר מוביל את תחום הייעוץ והצד המקצועי בפעילות.

לפרטים נוספים אודות החברה >>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#