תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עירוב שימושים: המפתח לאיכות חיים אורבנית במטרופולין

לכתבה

ציר היוקרה החדש של תל אביב, המתפרס על הרחובות בגין ויגאל אלון מעניק הצצה לעתיד האורבני של מדינת ישראל: מתחם אחד, שוקק חיים המאפשר ליהנות מכל העולמות: סביבה ירוקה ומטופחת, מתחמי תעסוקה, קניות, בילוי, תרבות ומגורים, שחיים 24/7.

בשנים האחרונות השתנה סגנון החיים המועדף בישראל ללא הכר: החלום לגור בבית פרטי, בפרוור מרוחק מהעיר, השתנה לחלום להתגורר בלב העיר, ובקרבה מידית לכל מה שיש למרכז עירוני להציע: חיי תרבות, סביבה ירוקה, קניות, תרבות ופנאי, וכמובן - היכולת ללכת ברגל או לרכב באופניים לכל אחד מאלו.

מה תרם למהפכה? ובכן, סביר להניח שההתפתחות המואצת של תל אביב והפיכתה לאחד המטרופולינים המסקרנים והאטרקטיביים בעולם, יחד עם העומס הבלתי נסבל בכבישי ישראל, הפכו את המגורים בתל אביב לחלום הישראלי החדש.

יתר על כן, ההתפתחות בטכנולוגיות הבניה ופריחתם של מגדלי מגורים יוקרתיים המאפשרים להיכנס הביתה לסביבה שקטה, בריאה ומפנקת, מחזקים את המוטיבציה לחזור להתגורר בעיר וליהנות מכל מה שיש לה להציע.

לצד החזרה המואצת לעיר, חלה תופעה מרתקת נוספת בתל אביב והיא עירוב שימושים: הכוונה הפרקטית במושג הזה היא לפרויקטים הכוללים לא רק מגורים, אלא גם מסחר, פנאי ומשרדים. עירוב השימושים הופך להיות הטרנד המוביל בחיים האורבניים בתל אביב, זאת בעיקר בשל החזרה המסיבית לחיים בלב תל אביב.

לפרטים נוספים על הפרויקט לחצו כאן >>>

בנייני מגורים

ההפרדה בין שכונות מגורים למרכזי הבילוי והסחר מייצרת אתגרים

הגישה התכנונית ששלטה בכיפה בעשרות השנים האחרונות דגלה בהפרדת שימושי הקרקע במרחב העירוני באופן מובהק. העיקרון שהנחה את מתכנני הערים היה לנסות ולמנוע מן התושבים מטרדים העלולים להפריע את מנוחתם ולייצר בעבורם סביבת מגורים שלווה ונינוחה ככל שניתן.ואמנם, דיירי שכונות המגורים נהנו ממעט שקט מצד אחד אך מן הצד האחר סבלו מלות ברכבים פרטיים ועומסים הולכים וגדלים על הכבישים.

הערים עצמן נאלצו להתמודד עם ההשלכות של מעבר למגורים בפרוורים: מתחמי התעסוקה שהיו מלאי חיים במהלך יום העבודה התרוקנו והיוו כר נוח לפעילות מאתגרת לעיריות, מרכזי הערים סבלו מנטישה ומהזדקנות מואצת בשל המעבר לקניונים ולמרכזי קניות ושכונות המגורים בתוך הערים הזדקנו בשל העובדה שנותרו בהן זוגות מבוגרים.

מרכזי הערים מאיצים את הדופק!

עירוב השימושים אפשר לראשונה למרכזי הערים לחזור וליהנות מתשומת הלב העירונית המלאה משום שהוא מאפשר חזרה של חיים עירוניים 24 שעות, 7 ימים בשבוע. התושבים החדשים בלב הערים נהנים לקום בבוקר בלב העיר, לצאת לריצה ברחובותיה המתעוררים, לשתות קפה של בוקר בקפה האהוב וללכת ברגל לעבודה. בערב הם נהנים מהיכולת ללכת לתיאטרון ברגל ולסיים אותו בדרינק בבר האופנתי שנמצא, כמובן, במגדל המשרדים שצמוד לבית. סגנון החיים הזה הוא לא רק נוח ומודרני, אלא גם משתלם במיוחד לעיר! העובדה כי המתחמים המרכזיים בה חיים ללא הפסקה, מסייעת לשמור על רמת שירותים גבוהה לתושב ורמת בטחון אישי, מה שמחזיר אותנו לדיירים: הם יכולים ליהנות מחיים בטוחים, מלאים ומהנים 24/7.

תשתית עירונית מתקדמת תורמת לפריחת המתחמים

החזרה המואצת למרכזי הערים מביאה לעלייה עקבית במחירי הנכסים למגורים, למסחר ולתעסוקה. האטרקטיביות של המתחמים האלה נמצאת בעלייה מתמדת לא רק בזכות הטרנד המדובר, אלא בשל העובדה כי עיריית תל אביב משקיעה משאבים ניכרים על מנת לשפר את התשתיות העירוניות ולחדש אותן, כדי שיתאימו לסגנון החיים האורבני החדש. בציר יגאל אלון למשל מושלמות בימים אלה ההכנות לקירוי איילון, שיהפוך אותו מציר תנועה ראשי ומפוייח לריאה ירוקה עצומה בעיר. במקביל לכך, העבודות על הקו האדום גם הן יביאו להפחתה מסיבית של נפחי התנועה בכלי רכב פרטיים באזור. למעשה דיירי המתחם והעובדים בו יוכלו להגיע הביתה, או למשרד מחוץ לעיר, מבלי להזיז את האוטו ותוך כדי שהם משלבים בין תחבורה ציבורית מתקדמת, רכיבה על אופניים והליכה ברגל.

כך, עירוב השימושים ממצה את הפוטנציאל שלו: התושבים באזור יכולים לקבל את כל השירותים העירוניים להם הם נדרשים: ממקום תעסוקה, דרך מרכזי קניות ובילוי וכלה במוסדות תרבות, במרחק הליכה, תוך שהם משתחררים מהכבלים של הרכב הפרטי.

לפרטים נוספים על הפרויקט לחצו כאן >>>

בנייני מגורים

מגדלי היצירה - כך מערבבים נכון!

אחד המתחמים המסקרנים של תל אביב הוא ללא ספק מתחם תוצרת הארץ, ממזרח למחלף השלום בתל אביב. המתחם אמור להפוך לאטרקציה אדריכלית בזכות פרויקט מגדלי היצירה – שני מגדלים בני 40 קומות, שהאחד מהם יוקדש למגורים והשני למשרדים ומגורים. הפרויקט מוקם בשותפות של ארבע מהחברות המובילות בישראל: קבוצת סופרין, קבוצת ווייס, GF נדלן, ובולטהאופ השקעות.

דיירי המתחם ייהנו לא רק מתל אביב המתחדשת, אלא גם מהריאה הירוקה המתוכננת באזור, שתיווצר באמצעות קירוי איילון, מקרבה לסיטי החדש של תל אביב, שיתפרס על שדרות מנחם בגין, ומגישה מיידית ברגל לכל מה שיש לתל אביב להציע.

"מתחם הסיטי של תל אביב, שסביר להניח שיהווה את הסטנדרט לבנייה עירונית בישראל בעשורים הקרובים, מאופיין רובו ככולו בעירוב שימושים אינטנסיבי. השילוב בין מגורים, מסחר, תעסוקה, פנאי, קניות, תרבות ובידור, משחרר את התושבים באזור מהשימוש ברכבים ומאפשר להם למצות את מזג האוויר הנפלא של תל אביב במרבית השנה, את שבילי האופניים ואת הקצב הממכר של העיר, אומרת רחל פללר– אדריכלית ושותפה במשרד האדריכלים יסקי מור סיוון, שתכננו את מגדלי היצירה, ומוסיפה: מגדלי היצירה מהווים מיצוי של החוויה האורבנית העתידית בתל אביב על כל יתרונותיה ומעניקים הצצה לעתיד האורבני של המטרופולין".

בחזרה לערוץ>>>