תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מהפכת ביטוח האשראי בישראל

מאז כניסתה של ענקית ביטוח האשראי Coface לפעילות ישירה בישראל חלה מהפכה אמיתית בתחום. כרמינה מנדולה, מנכ"ל Coface ישראל, מסביר איך הפכה החברה לשחקנית מרכזית בתוך תקופה קצרה בלבד

מעטים המקרים בהם כניסתו של מתחרה חדש לשוק שינתה לחלוטין את הדואופול ששלט בו במשך שנים ארוכות. כניסתה לפעילות ישירה בישראל של ענקית ביטוח האשראי Coface, חוללה בתחום מהפכה אמיתית שהמרוויחים הגדולים שלה הם המבוטחים. מדובר במהפכה שבאה לידי ביטוי בכל התחומים: שירות, מקצועיות, תנאים ומודעות.

Coface הינה אחת מחברות ביטוח האשראי הגדולות בעולם ופועלת ישירות בכ-100 מדינות ומעניקה כיסוי ביטוחי לעשרות אלפי לקוחות. החברה, הנסחרת בבורסה בצרפת, מספקת גב פיננסי חזק ללקוחותיה ומדורגת בדירוג הגבוה של AA/A2 (לפי סוכניות הדירוג Fitch ו-Moodys), בישראל החברה מעניקה כיסוי ביטוחי בהיקף של מעל מיליארד דולרים למעל 100 לקוחות ובכללם חברות גלובליות, יצואנים וחברות הפועלות בשוק הישראלי. בחברה מציינים כי חלקן החלו לבטח לראשונה את תקבוליהן בעקבות כניסת Coface לישראל ומכלול התנאים אותם היא מציעה וחלקן  פעלו במשך השנים עם חברות ביטוח אשראי אחרות. בראשות החברה בישראל עומד כרמינה מנדולה, מי שכיהן בשורה של תפקידים בכירים ב-Coface במדינות שונות.

צוות קופאס
יח"צ

מנדולה מסביר את ההצלחה המהירה של החברה בישראל ואת הביקושים הגדולים לפוליסות הביטוח של Coface במספר תחומים:

תחרות: "מפגישה עם מאות מנכ"לים וסמנכ"לי כספים הפועלים בשוק המקומי ובשווקי חו"ל, אנו רואים שהיה בשוק הישראלי צמא גדול לשינוי. אנו רואים שהלקוחות בישראל חיכו לשחקן חדש, שחקן בינלאומי, שיוכל להעניק להם תנאים, שירותים וקיבולת אשראי שלא היו קיימים עד כה" אומר מנדולה. כניסתה של Coface לפעילות בישראל הביאה לכך שכיום קיימת תחרות בריאה בתחום ואלטרנטיבה לחברות המעוניינות בביטוח אשראי.

שירות ומקצועיות: "כמו בכל ארגון, מתקדם ככל שיהיה, בסופו של דבר עובדי החברה הם הגורם המשמעותי. לכן, גם אנחנו רואים בעובדי החברה את הערך המוסף שלה". עובדי Coface בישראל הינם בעלי נסיון ארוך שנים בתחום הביטוח, ניהול הסיכונים והאשראי ומספקים מענה מיטבי ומהיר ללקוחות. העובדה שמדובר בחברה בינלאומית הפועלת ישירות בישראל, מאפשרת לה להציע שירותי חיתום מהירים ופתרונות שהשוק הישראלי בתחום זה לא היה רגיל אליהם. בהקשר זה חשוב לציין שהחברה כבר שילמה למבוטחים הישראליים בגין תביעות ביטוח במהירות ולשביעות רצונם של הלקוחות. "ההמלצות של לקוחותינו לקולגות שלהם לעבוד איתנו היא לדעתי האינדיקציה הטובה ביותר לשביעות רצון לקוחותינו" אומר מנדולה.

ודאות ופשטות: Coface השיקה פוליסת ביטוח אשראי חדשנית, TradeLiner, המבוססת על ניתוח הצרכים והדרישות  של עשרות אלפי לקוחות בעולם. הפוליסה נועדה להעניק למבוטח מידע ברור, גמישויות בניהול האשראי, בהירות משפטית ושקיפות מלאה לאירועי הביטוח השונים ולדרישה לתגמולי הביטוח. הפוליסה קצרה יותר, ללא "אותיות קטנות" או "שטחים אפורים". בנוסף, הפוליסה מאפשרת אופציות ביטוחיות שנועדו להעניק לעסק הגנות נוספות החל מתהליכי הייצור ועד למכירה כדוגמת: מקדמות, עלויות ייצור, ביטוח הסכמי מכירה שונים, מתן פתרונות ביטוחיים למגוון מודלים עסקיים ורכיבי התשלום, קיצור תקופת ההמתנה לתשלום תגמולי ביטוח לפי צורכי המבוטח, כיסוי ביטוחי בהיקף של 90%, ביטוח הזמנות (מכירות שטרם נשלחו בגינן חשבוניות על ידי המבוטח) וכן ביטוח סכסוכים מסחריים מוצדקים.

מענה כולל: אנו מציעים למבוטחים מענה כולל לשלושה מרכיבים משמעותיים: הגנה, גבייה ומידע. אנו תומכים במחזור העסקים של החברות באמצעות הגנה על קבלת התקבולים שלהם מפני חדלות פירעון של לקוחותיהם ואספקת מידע על הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים שלהם. גם במקרים בהם לא משולם החוב ללקוח אנו מספקים ללקוחותינו שירותי גבייה אקטיביים. למעשה, העוצמה של Coface, הפריסה הבינלאומית וההיכרות המעמיקה עם מערכת החוק והרגולציה בכל מדינה שמאפשרים לה, לגבות עבור הלקוחות את חובותיהם בכל רחבי העולם. 

טכנולוגיה: בעידן של קבלת החלטות עסקיות מהירות, מנהלי הכספים והאשראי צריכים לנהל את סיכוני האשראי של הארגון מכל מקום, במהירות ותוך זירוז של תהליכי קבלת ההחלטות בחברה. לשם כך השקנו אפליקציה ייחודית, CofaMove, המאפשרת לקבל לסלולארי, בכל מקום ובכל זמן, את שלושת השירותים המרכזיים להם זקוק מנהל האשראי מחברת ביטוח האשראי: הגשת בקשות למכסות אשראי מ- Coface, בדיקת מכסות קיימות ובדיקת דירוג קונה בתיק הקיים. זאת כשירות משלים למערכת האונליין של החברה  Cofanet. בנוסף, החברה מציעה גם פתרונות וממשקים מתקדמים לחברות גלובליות ורב לאומיות.

ומה התכניות לעתיד?

"מבחינתו השנים הראשונות של הפעילות בישראל הם רק תחילת הדרך" אומר מנדולה "ואנחנו מתכוונים להמשיך ולהציע ללקוחות הישראלים את המוצר והשירות הטובים ביותר הקיימים בשוק ביטוח האשראי. אנו שמחים שהשלב הראשון בתכנית הרב שנתית של Coface בישראל הושלמה בהצלחה. השלב הבא הוא להוביל את תחום ביטוח האשראי בישראל בתוך מספר שנים".  

ליצירת קשר ופרטים נוספים >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#