תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נטווריקינג בעולם הדיגיטלי אמת או בדיה?

רשתות הקשרים המקצועיים שלנו חברים, אנשי מקצוע, מנטורים, יועצים -  תופסות חלק נכבד ומשמעותי בחיינו, הן הפרטיים והן המקצועיים. מפת הקשרים שלנו עם עמיתים וחברים בתחומים שונים הינה אחד הגורמים החשובים בעולם העיסקי לטובת התפתחותנו העצמית והעסקית.

"אבל האם הרשת העסקית שלנו גדולה וחזקה יותר מבעבר?" ד"ר יובל קליש, המנהל האקדמי של תכניות הExecutive MBA-, הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב, חוקר ומרצה בנושא מנהיגות ורשתות, דווקא חושב שלא.

"על מנת שאנשים יצליחו לייצר כוח ורשת עסקית יעילה, הם צריכים שיתקיימו שני תנאים:

הראשון הוא שונות, חשיפה לכמה שיותר סוגים של אנשים, כאשר כל אחד מוסיף משאב חדש . במשאב, הכוונה, לידע, התמחות, הון, יכולות וכדומה. "אם כל חברי יהיו דומים לי, אני לא אשנה כלום במארג העסקי שלי.

השני הוא אמון, חשוב שאוכל לסמוך על אנשי הקשר המקצועיים שלי. אם לא יהיה אמון בין האנשים, הם לא יחשפו מידע רגיש או פרטים שעשויים לסייע לאחר להתקדם ולהתפתח.

תנאי נוסף הוא הדדיות, אשר מסביר כי עדיף לייצר רשת של בעלי חוב. משמע אנחנו צריכים להיות אלו שיעזור ראשונים: איך אני יכול לעזור לך ראשון, על מנת שיגישו לי עזרה מאוחר יותר כאשר אזדקק לה."

מדוע זה לא עובד ברשתות החברתיות (אונליין)?
"הבעיה המרכזית היא שהרשתות החברתיות מקיימות בקלות את התנאי הראשון, שונות, אך אינן מקיימות כלל את התנאי השני, האמון. קל מאוד לאסוף סביבנו קהל מגוון ושונה מאתנו, אך מערכות הגישור שאמורות לייצר אמון לא מתקיימות. נכון, חלק מהמערכות מייצרות תחושת אמון אך שימו לב: הן מגבירות את תחושת האמון בפלטפורמות (סיסמאות, פידבקים, מנגנוני הגנה), ולא באנשים עצמם. כל עוד לא נמצא את הנוסחה לשלב בין שני התנאים הראשונים, לא תתקיים באמת מערכת נטוורקינג, אלא רק האשליה שלה. יתר על כן, האנתרופולוג הבריטי רובין דאנבר , הראה שמספר האנשים המקסימלי שאנחנו יכולים להיות איתם בקשר עמוק, כלומר קשר שיש בו אמון, הוא 150. תבדקו בפרופיל שלכם ברשתות החבריות ..."

איך בכל זאת מייצרים מערכת נטוורקינג בעולם הווירטואלי?

"התחילו דווקא בעולם האוף ליין. כמו בימים עברו, ארגנו אירועים או פגישות של אנשים המשלבים תחומי עניין שונים ורק לאחר שתיווצר קהילה חזקה, שלבו פעילויות קהילתיות וירטואליות. צרו את מערכת האמון והשונות בחיים האמתיים והעצימו אותה און ליין".

מנהל מוביל צריך להכיר לא רק כלים אנליטיים ומודלים תיאורטיים בתחומי הניהול אלא גם לדעת כיצד להשתמש בהם, במציאות העסקית והכלכלית המשתנה של ימינו. תכנית ה- Executive MBA של רקנאטי, בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל-אביב מזמינה אותך להצטרף למסע מרתק של למידה ופיתוח הקריירה.

 

לקבלת מידע נוסף מדר' יובל קליש ואחרים על הלימודים בתכנית, אנחנו מזמינים אותך למפגש הסבר שיתקיים ביום ראשון, 26.3 בשעה 18:00 בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב.

 

לחץ כאן להרשמה למפגש

כתבות שאולי פיספסתם

*#