תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הבנקים בישראל בדרך לדומינציה נשית

לכתבה
© Joegough | Dreamstime.com - Britsh Pound Notes Currency Photo

המערכת הפיננסית בישראל משופעת בנשים בתפקידי מפתח, הן בקרב הרגולטורים והן בקרב ההנהלה הבכירה. בבנק ירושלים 50% מהנהלת הבנק ונושאי התפקידים הבכירים הם נשים. מה הופך את הנשים למצליחות במיוחד בתחום שנחשב לגברי? בכתבה!

יום האישה הבינלאומי מהווה הזדמנות לבדוק מה חלקן של הנשים בעמדות ניהול בישראל. מסקר שנערך על ידי BDI ליום האישה 2017 עולה כי התחום המוביל בשילוב נשים בעמדות הנהלה הוא תחום הפיננסיים, עם ייצוג נשי של 15% בקרב ההנהלות הבכירות, לעומת ממוצע ייצוג של 4% בקרב החברות הנסחרות בישראל.

מדוע הייצוג הנשי בהנהלות הבכירות עדיין נמוך מאוד, יחסית לייצוג הנשי בכח העבודה העומד על כ- 48%? הסיבות לכך רבות ומוכרות, ובניהן הקושי בשילוב קריירה וחיי משפחה, שמרנותם של הארגונים העסקיים בישראל ונגישות לעמדות הנהלה בכירות.

בתחום הפיננסי נראה כי הדברים נראים אחרת לגמרי: בשנת 2016 כל תפקידי הרגולציה הבכירים אוישו על ידי נשים: נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג, המפקחת על הבנקים חדווה בר, החשבת הכללית מיכל עבאדי בויאנג'ו שסיימה את תפקידה השנה, והמפקחת על הביטוח דורית סלינג'ר. במקביל שלושה מתוך חמשת הבנקים הגדולים בישראל מנוהלים על ידי נשים.

יתרונות נשיים מנצחים בתחום גברי

ראוי לציון מיוחד הוא בנק ירושלים, שם חמש מתוך אחד עשר חברי ההנהלה ונושאי התפקיד הבכירים הן נשים. שאלנו את הגר פרץ דיין מנהלת מטה מטכ"ל, שיווק ואסטרטגיה איך היא מסבירה את התופעה בתחום הנחשב לגברי במיוחד. תשובתה היתה מפתיעה במיוחד: "בנק הוא ארגון מורכב מאוד, בו משולבים, מלבד נושאים פיננסיים, תחומים של רגולציה מעמיקה, ניהול, שיווק, אסטרטגיה ועוד. כדי לנווט בהצלחה בתפקידי ניהול בבנקים יש להיעזר ביכולת הקשבה, אינטליגנציה גבוהה מאוד, אינטואיציה, יכולת להבין מצבים ולהתאים אליהם תגובה מידית ויכולת להעביר מסרים באופן שיזכה לאמפטיה והבנה. נשים מצטיינות בכל אלה ולכן הן מצליחות במיוחד במערכת הבנקאית".

הגר פרץ דיין
יוסי צבקר

שאלנו את המנהלות הבכירות בבנק ירושלים מה התכונה הייחודית שהן מביאות לתפקיד ובמה הן נעזרות על מנת להצליח בתפקידן בבנק, ובשילובו בחיים שלהן.

רצה למרחקים ארוכים

בתפקידה בבנק ירושלים, מנהלת הגר פרץ דיין את מטה מנכ"ל, שיווק ואסטרטגיה ומשמשת בתפקיד כעוזרת האישית של מנכ"ל הבנק. הגר שעוסקת בין היתר בעיצוב האסטרטגיה הרב שנתית ובמימושה, מסבירה על החשיבות שבניהול נכון של זמן ומטרות: "כמנהלת, הסוד שלי הוא לעבוד קצת יותר קשה מאחרים, וכאימא הפתרון מבחינתי הוא להתחיל את יום העבודה כמה שעות לפני כולם. אני מאמינה בלהגדיר באופן ברור את המטרות הקרובות שלי בד בבד עם ההבנה שאני רצה למרחקים ארוכים".

להתחיל מהר ולהגביר את הקצב

כמתבקש ממי שעובדת בעולם הפיננסים ובתחום החדשנות והפיתוח העסקי בפרט, ריזיקה זה חלק מהעניין: "היכולת והתעוזה לקחת סיכונים בשביל להתקדם ולפרוץ גבולות, הן עניין בלתי נפרד מהאופי של התפקיד ובשביל זה צריך לדעת להעז ולהיות אדם חולם. אם נופלים? הכי חשוב זה לדעת איך לקום. אני מציעה לקום מהר ולהמשיך".

לאהוב את מה שאני עושה

ניהול סקטור נדל"ן בבנק ירושלים לא משאיר לאיילת רוסק המון זמן פנוי אבל כשכבר יש לה כזה, היא מקפידה לממש אותו בטיולים משפחתיים ובהתנדבות עם ילדים חולים. שלושה דברים עומדים בבסיס סוד ההצלחה שלה:
"ראשית, אני  אוהבת  את מה שאני עושה - זה הכלל הבסיסי בעבודה. הדבר השני והחשוב לא פחות, זו הקנאות שלי לשעות הפנאי הפרטיות  והמשפחתיות שמאפשרת לי איזון בחיים והדבר השלישי שחשוב לי זה ההתנדבות במחלקת הילדים בבית חולים. בכל פעם מחדש אני יוצאת משם טעונה בכוחות מדהימים וזה תמיד מחזיר אותי לפרופורציות".

אמנות המולטי-טאסקינג 

כמנהלת שהיא אישה ובעיקר כבן אדם, איילת מדגישה את מה שבאמת חשוב לה בקריירה ובחיים:
"להיות רגישה יותר לסביבה, לעשות הרבה במקביל, להיות מרכז ועיקר לצמתים: משפחתיים, חברתיים ועסקיים ובעיקר, לעשות טוב".

איילת רוסק
יוסי צבקר

מה שחשוב

25 שנה של עריכת דין במגזר הבנקאי כשמתוכן 12 שנה בתפקיד מנהלת המחלקה המשפטית של בנק ירושלים, לימדו את שרית ויסטוך את תמצית הניהול נכון של הקריירה: " לחלק נכון את הזמן ואת תשומת הלב בין מכלול המטלות שלי. להבין מה חשוב ומה לא, להתמקד בחשוב ולעשות אותו בצורה המיטבית, זה סוד ההצלחה שלי", היא אומרת.

שרית ויסטוך
יוסי צבקר

ג'אגלינג

"ההתמודדות היום יומית שלי כוללת ג'אגלינג בלתי פוסק בין העבודה לבית או כמו שאני אומרת: לקחת את העבודה הביתה ואת הבית לעבודה, ולהצליח לנהל את הסחרור הזה בצורה הכי טובה שיש. זה לא תמיד פשוט אבל ההצלחות מתגמלות".

העצמה להצלחה

מיכל מרכוס מנהלת את אגף המחשוב בבנק ירושלים ,בתקופה בה החדשנות העסקית/טכנולוגית משנה את תפיסת העולם ומחייבת חשיבה יצירתית מתמשכת. "הצלחה של כל ארגון, כמו גם של בנק ירושלים,  נשענת על האנשים הנכונים לרוץ אתם את הדרך. העצמה של המנהלים היא מתכון להצלחה.

מיכל מרכוס
ERP

ניהול שקול

"להיות אישה, כמו להיות גבר, בעולם המודרני זה דבר לא פשוט. הצורך להיות בכל מקום, בעבודה אינטנסיבית ובבית לגדל ארבעה בנים, בו זמנית, לנהל סוגיות מקצועיות ומשפחתיות בהצלחה, דורש אנרגיה רבה אך אפשרי". בנוסף היא מציינת כי "היכולות להכיל סיטואציות בעייתיות ולפתור אותן באופן שקול, ללכת יד ביד ולייצר סביבת עבודה פורייה מאפשרות להוביל להצלחה בכל התחומים".

מסע של התמדה

דפנה לנדאו, היום מנהלת חטיבת הסיכונים בבנק ירושלים, בכלל חלמה כנערה להיות עורכת דין ואפילו עשתה קורס במשפטים באוניברסיטת תל אביב בזמן שעוד למדה בתיכון. "אחרי הקורס הזה הבנתי שאני צריכה להחליף חלום", היא מספרת. דפנה מככבת בעולם הבנקאות כבר למעלה מ-20 שנה, תחילה ככלכלנית, בהמשך כראש מדור לקוחות, כמנהלת סיכוני אשראי ובמגוון תפקידים נוספים.

דפנה לנדאו
כפיר סיוון

אין מתכון קסם

סוד ההצלחה של דפנה לדבריה, הוא שאין סודות: "כנראה שאין נוסחאות או מתכונים של עשר דקות להצלחה. קריירה היא הרפתקה ארוכת טווח, מסע שצריך לצאת אליו עם הבנה שנדרשת התמדה , חריצות, ויושרה".

ליהנות מכל העולמות

כרמל פלורנץ מכהנת בתפקיד מזכירת הבנק וחברות הבת של בנק ירושלים ואחראית בין היתר על ניהול וריכוז העבודה של הדירקטוריון על שלוחותיו.
כבר כילדה חלמה לשלב בין בית ומשפחה למקצוע מספק ומתגמל: "סוד ההצלחה שלי הנו השאיפה והרצון לראות את התמונה הכוללת, ובצד זה,
ההבנה העמוקה ש'העולם נמצא בפרטים הקטנים', ולכן חשובות היסודיות והקפדנות. בנוסף, אני נחשבת לשחקנית נשמה ומאמינה מאוד בעבודת צוות ובמטרה משותפת".

הכל אפשרי

עבור מי שסיימה לאחרונה ריצת חצי מרתון, "אמונה עצמית" זו לא עוד סיסמה:
"אני מנצלת את ההזדמנות ואת האפשרות להנות מכל העולמות ובייחוד מזכות הבחירה לעצב ולנתב את חייך
על פי רצונותיך, אישיותך וחלומותיך. מימוש האפשרות של שילוב קריירה עם הורות כפי שאני זוכה לה,
מוכיחה לי בכל פעם מחדש שכשחותרים בנחישות לעבר המטרה - הכל אפשרי".

כרמל פלורנץ
יוסי צבקר

לחיי הקמפיין הנשי שבדרך

כאשר מדברים על בנקאות אי אפשר שלא להתייחס ללקוח, או בעצם ללקוחות. מרבית הפרסומות ופעילויות השיווק של הבנקים פונים למשפחה או לעסקים, מבלי להתייחס ספציפית לפלח השוק הנשי. לנושא זה חשיבות יתרה משום שבמרבית משקי הבית בישראל התחום הפיננסי אינו נחלתו הבלעדית של הגבר ובחלק מהבתים, הנשים הן המנהלות הפיננסיות של הבית.

שאלנו את הגר פרץ דיין מתי נראה קמפיין שפונה באופן מובהק לקהל הנשי ותשובתה היתה: "ראשית, חשוב להדגיש כי הפניה הפרסומית של הבנקים בישראל אינה מגדרית: בתחום הקמעונאי אנו פונים למשקי בית או למשפחות. בתחום העסקי אנו פונים לנשים ולנשות עסקים כאחד. עם זאת, אני מעריכה שכבר בשנת 2018 אנחנו נראה קמפיין אחד לפחות של המערכת הבנקאית שפונה לנשים, מתוך נקודה של העצמה והערכה של תרומתה הן ברמה המשפחתית והן ברמה העסקית".

בדרך לדומינציה נשית

כדי לסכם את הנושא, שאלנו את הגר מה צופן העתיד בכל הנוגע לנשים בבנקאות. "כבר היום אני מעריכה שהנשים מיוצגות בלמעלה מ- 50% בקרב הבנקים בישראל. במקביל, יותר ויותר נשים לומדות מקצועות שנחשבו לגבריים עד כה, כמו חשבונאות, כלכלה, מנהל עסקים ומימון. הדור הבא של המנהלות נמצא כבר היום בעתודות הניהול בבנקים. אלה נשים שרואות בהיותן נשים יתרון, ובניגוד לדור הקודם, אין להן כוונה לקבל בסלחנות אפליה מגדרית בשכר, בקידום או בכל תחום אחר. כל אלה, יחד עם העובדה כי הנשים שהזכרנו בתחילת הכתבה כבר פרצו את הדרך וסללו אותה, נותנת לי יסוד סביר להניח כי בעוד דור המערכת הבנקאית תהיה הראשונה להיות שיוויונית, אם לא נשית.