תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לראשונה - ענן ציבורי אמיתי בישראל

MedOne חוללה מהפכה בתחום מרכזי המחשוב (data center), עכשיו היא מתכוונת להוביל את תחום הענן

מפעל
MedOne

אחרי שנים של הובלת תעשיית ה-Data Center בישראל, MedOne מציעה את הענן הציבורי האיכותי והמאובטח ביותר בישראל שפועל בסטנדרטים בינלאומיים

את MedOne לא צריך להציג לשוק ה-IT הישראלי. החברה הוותיקה הייתה הראשונה בארץ להציע שירותי Data Center ברמה בינלאומית ועושה זאת עד היום בהצלחה למאות חברות במשק הישראלי. בין לקוחותיה ניתן למצוא משרדי ממשלה שונים, גופים במערכת הביטחון, חברות גדולות בתחומי הבנקאות, הביטוח והשירותים, חברות תקשורת והייטק ועד לעסקים בינוניים מכל תחומי הפעילות. כיום, מרבית מהחברות שמשתמשות בשירותי Data Center חיצוניים בישראל עושות זאת באחד מהמתקנים התת-קרקעיים של MedOne.

את הניסיון והידע המצטבר מהשוק הישראלי מביאה עתה החברה לשירותי הענן הציבורי שהיא השיקה בשנה האחרונה, כאשר הפכה לחברה היחידה בישראל שמציעה שירות ענן ציבורי אמיתי. הענן הוקם על בסיס התשתית המתקדמת של החברה, ופועל לפי כל הסטנדרטים הבינלאומיים ותקני האבטחה המחמירים ביותר, בדומה לשירותי הענן הבינלאומיים הפועלים כיום.

גיל שני, ה- CTO של חברת MedOne מספר כי הענן הציבורי הוקם באמצעות פתרונות תשתית של חברת האינטגרציה הבינלאומית Dimension Data, שמתמחה בתחום הענן ומציעה פתרונות לניהול שירותי ענן ציבורי. Dimension Data היא חברת בת של חברת התקשורת הגדולה בעולם - NTT היפנית, ומגלגלת קרוב ל-7.5 מיליארד דולר בהכנסות, פעילה בכ-58 מדינות ומעסיקה למעלה מ-31,000 עובדים.

בין היתר, מספקת Dimension Data פתרונות תשתית ל-FujiFilm שמשתמשת בפתרונות הענן כדי לנהל את כל שירות התמונות בענן שלה למיליוני לקוחות. לקוח נוסף הוא ארגון ה-G20 של הכלכלות המובילות בעולם, שערך לאחרונה את ועידת מנהיגי העולם הראשונה על בסיס תשתית הענן של החברה. בנוסף מפעילה Dimension Data את כל תשתית המחשוב לטור דה פראנס, מרוץ האופניים היוקרתי ואחד מאירועי הספורט הפופולריים ביותר בעולם. תשתית המחשוב מנוהלת בענן של  Dimension Data וכך מתנהל כל מערך המחשוב של המרוץ, החל משלב הרישום ועד למעקב נתוני הרוכבים בזמן אמת.

לקוחות בינלאומיים ענקיים כאלו מציבים דרישות אבטחה וזמינות מהגבוהות ביותר שניתן לדרוש, וכיום רמת השירות הזו זמינה גם כאן ללקוחות בישראל. פלטפורמת הענן הציבורי של MedOne מאפשרת חיוב פשוט וברור ללקוחות, תוך תשלום על צריכה פרטנית בלבד, וללא עלויות נוספות. ללקוח אין הפתעות בחשבונית בסוף החודש והכל ברור וידוע מראש.

כאשר שירות כזה זמין לראשונה בישראל, ההתלבטות בין הקמה של ענן פרטי לבין שימוש בענן ציבורי חיצוני, הופכת לפשוטה יותר. לשני יש עצה פשוטה לחברות שעדיין מתלבטות: "פעמים רבות החישוב הכספי מראה כי ענן פרטי הוא זול יותר, אבל לאורך זמן מגלים כי העלויות הסמויות גדולות בהרבה". מחלקות ה-IT רואות לפעמים רק את העלויות הישירות כמו רכישת ציוד ותוכנה ועלויות העובדים. אך עלויות האחזקה השוטפות הן הגורם המשמעותי, ואת זה כל מנהל IT יודע. כאשר רוצים להגיע לרמה גבוהה של זמינות ואבטחה, יש צורך בייעוץ מתמשך בנושאי אבטחה, תוספת ציוד לתחזוקה וגיבוי, וגם הכשרת עובדים באופן קבוע. כל הדרישות הללו מצטברות בסופו של דבר לעלויות משמעותיות וגבוהות בהרבה לעומת יישום אותו פתרון בענן ציבורי.

מפעל
MedOne

"כאשר חברה בוחרת בענן פרטי, היא נדרשת לשלם עבור משאבים שהיא לא תשתמש בהם, כיוון שהענן הפרטי תמיד צריך להיות מוכן לשיא הפעילות" אומר שני. ניקח לדוגמא חברת ביטוח שבסוף כל רבעון נדרשת לשלוח למאות אלפי הלקוחות שלה דו"חות מפורטים. לקראת סוף הרבעון נדרשים משאבי מחשוב רבים, שהענן הפרטי נדרש לספק. אך בשאר הזמן, משאבי המחשוב והאחסון הללו לא נמצאים בשימוש, דורשים עדיין תחזוקה ועלות תפעול, וכל זה יכול היה להיחסך באמצעות שימוש בענן ציבורי מאובטח וחיוב על פי השימוש בפועל בלבד. זאת ועוד, הענן הציבורי מאפשר ללקוחות להוסיף ולהוריד משאבים על פי הצורך ואפילו בצורה אוטומטית ומתוזמנת מראש. כך מבטיח לעצמו הלקוח שהוא אכן משתמש בדיוק במה שהוא צריך, מתי שהוא צריך ובקלות רבה.

ותק עם חדשנות

חברת MedOne החלה לפעול בשנת 1999, כאשר הציעה שירותי תקשורת בינלאומיים באמצעות הכבל התת-ימי שברשותה, יחד עם שירותי Data Center במרכז ובצפון הארץ. במהלך השנים הורחבו מתקני ה- Data Centerוהוקם מתקן נוסף במרכז הארץ. כיום ברשות החברה שטח של כ-16,000 מ"ר לאחסון שרתים, מידע ורכיבי תקשורת ב-3 מתקנים תת-קרקעיים המוגנים והמאובטחים ביותר בישראל. רק כדי לסבר את האוזן, מדובר בשטח שהוא פי כמה גדול יותר מכל שאר המתחרות הישראליות בשוק – גם יחד. בזכות הנסיון הרב, הגודל וההכרות המעמיקה עם הצרכים של הלקוחות הישראליים, מצליחה החברה להציע גם פתרונות ענן ציבורי שמתאימים לדרישות המחמירות של החברות המקומיות ולדרישות הרגולציה בישראל.

איפיון שירותי הענן הציבורי של MedOne החל עם הגדרת יעדים ברורה ועל פי צרכי הלקוחות – ענן ציבורי אמיתי שינוהל בצורה עצמאית על ידי הלקוח, , עם חיוב פרטני על בסיס צריכה בפועל ואבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר. כמובן שבאופן טבעי את השירותים הללו משווים ישירות למתחרות הבינלאומיות. "בשורה התחתונה שתמיד חשובה ללקוחות הישראליים, בהשוואה לעננים ציבוריים בינלאומיים אחרים כמו אמזון, אנחנו בהחלט כלכליים יותר", מבטיח שני. לקוחות שעבדו מול אמזון גילו מהר מאוד שהעלויות הן גבוהות יחסית, וכי פעמים רבות לא לוקחים בחשבון עלויות של תעבורה ונתונים. בנוסף עבודה מול כל ענן ציבורי בחו"ל דורשת לעיתים קווי תקשורת שעלותה גבוהה פי עשרות מונים מקווי תקשורת בתוך ישראל. כדי להבטיח שרידות וזמינות מקסימלית, הקימה החברה שני עננים ציבוריים נפרדים פיזית ולוגית, כך שלקוח יכול לקבל פתרון מלא של גיבוי והתאוששות מאסון והכל בתוך גבולות מדינת ישראל.

החשיבות של פעילות בתוך גבולות מדינת ישראל, היא שיקול משמעותי שהוא מעבר לשיקול העלות. בעבודה מול ספקי ענן ציבוריים מחוץ לישראל, המידע של הארגון כפוף לחקיקה בחו"ל. רשויות פדרליות זרות יכולות בקלות להחרים את המידע או להטיל עליו הגבלות, ואז הארגון נדרש להתמודד מול רשויות זרות, תהליך שיכול להיות יקר וממושך.

מפעל
MedOne

מאפיין נוסף הוא ששירותי הענן הציבוריים הבינלאומיים לא תמיד מציעים רמת שירות מובטחת כפי שהלקוחות בישראל דורשים. לדוגמה: אמזון מציעה רמת שירות מובטחת (SLA) רק כאשר מפעילים לפחות שתי מכונות וירטואליות. אם אתם מחליטים שעבור שירות מסוים נדרשת רק מכונה אחת, אז רמת השירות לא מובטחת כלל. ב-MedOne מתחייבים לרמת השירות כבר מהמכונה הוירטואלית הראשונה וגם לרמת ביצועים שעומדת בדרישות של הלקוח.

בנוסף לדברי שני, אחד היתרונות הבולטים של ספק מקומי ומה שהביא את MedOne למעמד של מובילת השוק בישראל הוא האפשרות להתקשר ולקבל תמיכה מצוות מקצועי  בעברית, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 364 ימים בשנה ולקבל שירותי תמיכה מצויינים. "למרות שהמעבר לשירותי ענן כולל תמיד עבודה מול מערכות אוטומטיות חכמות וללא צורך בהתערבות אנושית, הרי שאם יש בעיה הצוות המקצועי שלנו ערוך לשרת את הלקוחות בכל שאלה או תקלה ומתוך היכרות אישית ואינטימית של הלקוח וזה עושה את כל ההבדל", אומר שני. לדבריו לקוחות ישראליים רבים שהעבירו מערכות קריטיות לענן ציבורי ונתקלו בבעיה כלשהיא, גילו לפעמים שזמן התגובה של הספק הנותן מענה באמצעות הדואר האלקטרוני בלבד, או הניסיון להסביר את הבעיה באנגלית למישהו מעבר לים הוא לעיתים ארוך, מייגע ומתסכל. זמן התקלה, שהוא לעיתים גם זמן של השבתת המערכות של הלקוח, יכול להיות שווה כסף רב ומהווה שיקול משמעותי בבחירה של ספק ענן ציבורי.

אבטחה מעל הכל

מבחינת שני, הדגש העיקרי הוא על נושא האבטחה שניצב בראש סדר העדיפויות של הלקוחות, וגם של MedOne. "שירותי הענן הציבורי שלנו עברו עד היום את כל הבדיקות המחמירות ביותר, גם מבחינת התקנים הבינלאומיים, וגם מבחינת הדרישות של ארגונים ישראליים", הוא אומר. בחודשים האחרונים בדקו את שירותי הענן של החברה בנקים גדולים, חברות ביטוח, קופות חולים וגופים ביטחוניים וממשלתיים. תהליכי הבדיקה הקפדניים שנמשכים חודשים ארוכים, מציבים סטנדרטים גבוהים שהחברה עמדה בכולם.

לכן לא מפתיע למצוא בין הלקוחות של החברה חברת ביטוח מובילה בישראל שהחליטה להעביר את כל מערכת הסוכנים שלה לענן, עירייה גדולה במרכז הארץ שמתחילה להשתמש בשירותי הענן, וחברת תשתיות גדולה שבחרה בענן של MedOne לצורך הקמת אתר התאוששות (DR) בהיקף נרחב.

"אלו רק מספר לקוחות לדוגמא, וזו רק ההתחלה", מבטיח שני. "בשנה הקרובה אנחנו נראה עוד ועוד חברות שמבינות שענן ציבורי הוא הדרך המאובטחת והמשתלמת ביותר עבור שירותי מחשוב, ואני בטוח שהן יבחרו את הענן הציבורי המתקדם בישראל".

כתבות שאולי פיספסתם

*#