הכל בשליטה: פתרונות לוגיסטיים מותאמים

חברת אס.אם.אס. לוגיסטיקה מצליחה לתת מענה רחב לחברות ולעסקים מכל התחומים, החל בהתמודדות עם מחסור בכוח אדם, דרך ניהול מחסנים ועד הפצת הסחורות

גיא ורדימון, בשיתוף אס.אם.אס. לוגיסטיקה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"מרכבים מסחריים ועד משאיות: יותר מ 50- רכבי הובלה"צילום: רפאל סנדברג
גיא ורדימון, בשיתוף אס.אם.אס. לוגיסטיקה
תוכן שיווקי

מחוץ לעולם העסקים שמיר שושן מקפיד לטפח את התחביב שלו: ריצות למרחקים ארוכים. כך בדיוק הוא רואה את החברה שהקים ושהוא עומד בראשה — אס.אם.אס. לוגיסטיקה, בעלת מדיניות סדורה והסתכלות לטווח הארוך. "אנחנו רצים מרתון ולא ספרינטים", אומר שושן שאף הצליח לגמוע 84 ק"מ בתשע שעות וחצי במסגרת ריצת שני מרתונים ברצף.

אין מקום לטעויות

שושן, בוגר תואר ראשון במינהל עסקים עם התמחות במימון, הוא בעל ניסיון עשיר בתחום הלוגיסטיקה. הוא צמח בפליינג קרגו, אחת החברות המובילות בתחום. לאחר שלוש שנים, ב–2006, החליט להקים חברת לוגיסטיקה משלו, שיצאה לדרך עם שתי משאיות בלבד. בהתחלה, הוא מספר, כיתת את רגליו בחיפוש אחר לקוחות. מאז העסק צמח והתרחב והיום אס.אם.אס. לוגיסטיקה מספקת שירותי הפצה וניהול מחסנים במיקור חוץ לגופים גדולים ומובילים בישראל.

החברה, שמעסיקה כיום כ–70 עובדים, מפעילה יותר מ–50 רכבי הובלה, במגוון שנע בין כלי רכב מסחריים למשאיות במשקל 15 טונות. "אנחנו דוחים מראש מתן פתרונות נקודתיים, ועובדים בצורה שיטתית ויעילה. אין אצלנו שליפות מהמותן. לקוח שמגיע אלינו יודע שאנחנו מבקשים ליצור מערכת יחסים ארוכת טווח למשך שנים ולמצוא בשבילו את הפתרון הלוגיסטי היעיל והיצירתי שמותאם לצרכיו. לראיה, יש חברות שעובדות איתנו החל מהשנה שבה הוקמה החברה", אומר שושן.

כדי לעמוד ביעדים ובמטרות שהוצבו בחברה, בפרט בתחום קשרי הלקוחות, כבר בשלבים הראשונים של ההתקשרות היא מעניקה שירות רחב יותר, כדי שהלקוח יוכל לעמוד בהתחייבויותיו, גם במחיר של פגיעה ברווחיות. שושן יודע שהכסף מגיע בשלב מאוחר יותר. "החלפת ספק לוגיסטי היא לא צעד טקטי, אלא אסטרטגי. לא מדובר בהחלפה של חברת ניקיון, אלא במהלך שאם לא יעלה טוב הוא עלול לגרום נזקים ללקוח", הוא מסביר. "לעתים, כאשר הלקוח טועה בעניינים תפעוליים אנו סופגים את העלויות, כי יש לנו יכולות כלכליות ותפעוליות כדי להכיל את האירוע".

שמיר שושןצילום: אורנית ויטה

הוא מוסיף כי כחלק מהמשנה הסדורה החברה אינה מעניקה ללקוחותיה פתרונות מדף קיימים, אלא מציעה פתרונות שמותאמים להם. כיום אס.אם.אס. לוגיסטיקה מספקת ללקוחותיה פתרונות מקיפים תחת מטרייה אחת, עם פעילות בתחומי הקמעונות, המזון, החלפים לרכב, ההיי־טק, מוצרי האלקטרוניקה והחשמל, בניין ותעשייה, מאפיות ועוד. סוג השירות משתנה מלקוח ללקוח עם התאמות ספציפיות לצרכיו. למשל, יש לקוחות שמשתמשים בשירותי הפצה שנתיים בעוד שלקוח מעולם הקמעונות זקוק לשינוע סחורה פעמיים בשבוע גם למקומות מרוחקים, כולל סבלות וסידור המשטחים על המדף, בימים קבועים ובשעות קבועות. לצד כל אלה, יש לחברה גם לקוחות שמשנעים סחורות על בסיס יומי.

מענה למצוקת השעה

כחלק מהשירות, אס.אם.אס. לוגיסטיקה מקיימת מערך מיתוג משולב עם הלקוח על גבי כלי הרכב המסחריים והמשאיות. בנוסף היא מספקת מענה בתחום כוח האדם שסובל ממשבר, בפרט בשנתיים האחרונות. "בעקבות התפרצות הקורונה קיימת במשק מצוקה קשה של כוח אדם, במיוחד של נהגי משאיות ועובדי מחסן. במקרה כזה, חברות שאינן מספיק גדולות וחזקות יתקשו לשרוד לאורך זמן. אם לחברה מסוימת יש מרכז לוגיסטי (מרלו"ג), שמצריך מספר מחסנאים ומספר נהגי משאיות, יש סיכוי גדול שהיא תמצא את עצמה בהתעסקות בלתי נגמרת בשימור כוח האדם, תוך אפשרות שהשירות ללקוחותיה ייפגע", אומר שושן. "מבחינתנו, מדובר במקצוע שלנו. אנחנו יודעים איך להשיג נהגים ומחסנאים ויש לנו תוכניות לשימור אנשי מקצוע. כשיש מחסור בכוח אדם, מגוון הפתרונות שאני יכול לייצר הוא עצום. ראיה לכך היא שאנחנו חברה שנהנית מביקוש גובר ומנפח עבודה שגדל כל הזמן".

לא רק השירות ללקוחות משתנה בהתאם לצרכים, אלא גם רמת השליטה באופן שינוע הסחורות. שושן מסביר שאין מערכת אחת שיכולה להתאים לכל הלקוחות ולכן החברה מעניקה כלים מתקדמים ומתנהלת באמצעות מספר מערכות שליטה, חלקן משולבות ואחרות מופעלות על ידי הלקוחות. המשמעות: ללקוחות יש שליטה ועדכון בנוגע למיקום המשאיות והם מקבלים דו"חות והתראות שמאפשרים מעקב בכל זמן נתון.

"אנחנו מפעילים מערכת שליטה שנקראת 'אקספרס', ובאמצעותה יש לנו יכולת ומסוגלות לשלוט בכל משימה", אומר שושן. "לחלק מהלקוחות שעבורם אנחנו מנהלים את המרלו"ג יש מערכת משותפת לניהול ושליטה על המלאי במחסן, החל בשלב הכניסה ועד לשלב הליקוט והיציאה".

מערכת שליטה נוספת שאיתה עובדת החברה מעניקה ללקוחות יכולת לעקוב אחר קצב התקדמות המשימות. בנוסף, הנהגים מחוברים למערכת שמאפשרת לקבל דיווח בכל שלב בתהליך הפצת הסחורה ללקוחות הקצה. "מבנה עלויות השירות ללקוחות מתחלק למספר אופציות והלקוח בוחר את האפשרות הנוחה והמועדפת עליו", אומר שושן. "יש לקוחות שמשלמים מחיר חודשי קבוע על מספר נהגים ומספר קווי חלוקה, ואילו אחרים לפי קו הפצת סחורות. הלקוח יודע שיש מחיר קבוע לכל יום עבודה ולכל משאית, ללא קשר לאזור שבו היא פועלת, ויש אפשרות לקבוע את התשלום לפי אזורים גיאוגרפיים שבהם מופצת הסחורה. אנחנו מעניקים גם אפשרות של תמחור לפי פרויקט, שבה הלקוח יודע מראש כמה ישלם". שושן מוסיף כי החברה מציעה ללקוחות גם תפעול פרויקטים מרוכז: "בכך אנחנו מעניקים גמישות מלאה ברמת נפח העבודה המשתנה, במתן מענה ממוקד־פרויקט נקודתי וכמובן גמישות במחיר".

077-514-0180
מעבר לאתר

בשיתוף אס.אם.אס. לוגיסטיקה