מתווכת הנדל"ן ליאת סולומון: מקצועיות לצד אמפתיה

משרד תיווך של ליאת סלומון, מעניק שירות וליווי במכירה ובהשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי בפרדס חנה-כרכור, קיסריה, בנימינה והמושבים באזור, לצד ייעוץ והשקעות בתחום בארץ ומעבר לים: "אני מאוד אוהבת אנשים ומאוד אוהבת לעזור והחלטתי לשלב בין האהבות שלי כדי לייצר ללקוח חוויה אחרת"

אבי יופה, בשיתוף ליאת סולומון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתווכת הנדל"ן ליאת סולומון: "השירות שלי אחר לחלוטין ממה שמכירים היום בשוק"צילום: משרד פרסום Nanoadv
אבי יופה, בשיתוף ליאת סולומון
תוכן שיווקי

לכל אדם יש שאיפות בחיים, מטרה או חזון שהיו רוצים לממש. יש שיצליחו לנווט אליו בין נסיבות החיים כמו הקריירה או המשפחה ויש שייכשלו. החזון של ליאת סולומון היה מאז ומתמיד בתחום הנדל"ן ואותו היא הצליחה לממש. "המשיכה לנדל"ן תמיד היתה קיימת אצלי", היא אומרת, "מיד עם השחרור מהצבא התחלתי לעבוד בחברה לשמאות מקרקעין, אחר כך עברתי לעבודה בבנק וכשנסיבות החיים הביאו אותי לפרדס חנה-כרכור החלטתי שזה הזמן להקדיש את חיי למשפחה ולתחום שתמיד אהבתי".

ליאת מעידה על עצמה כמי ש"קפצה למים העמוקים בלי לחשוב פעמיים", תחילה עם השקעות פרטיות בתחום הנדל"ן בארץ ובחו"ל, ולאחר מכן חיברה את העסק לאהבה הנוספת שלה: אנשים. כך צמח משרד תיווך הנדל"ן הנושא את שמה ומתעסק במכירה ובהשכרה של בתים, דירות, מגרשים ומסחרי בפרדס חנה-כרכור, קיסריה, בנימינה והמושבים באזור, לצד ייעוץ והשקעות נדל"ן בארץ ומעבר לים.

מתווכת הנדל"ן ליאת סלומון: "כשאני מבינה מה התקציב והצרכים, אז מתחיל הפילוח המאוד מדויק והבדיקה היסודית"צילום: shutterstock

"אני מאוד אוהבת אנשים ומאוד אוהבת לעזור. לכן כשפתחתי את העסק שלי החלטתי לשלב בין האהבות שלי כדי לייצר ללקוח חוויה אחרת", היא מספרת, "אני לא מגיעה מהמקום הטכני, אלא כמי שמגיעה ממקום שרואה את האנשים ופונה אליהם בגובה העיניים. השירות שלי אחר לחלוטין ממה שמכירים היום בשוק. אצלי כל לקוח הוא עולם ומלואו ועליי מוטלת האחריות המלאה, בשילוב מקצועיות לצד אמפתיה ריגשית, כלפי הבקשות שלו. אם לקוח יבוא לחפש אצלי בית הוא יקבל שירות יוצא דופן ברמה מקצועית ושליטה מלאה. אני מאמינה במצב של win-win לשני הצדדים – ליצור לקונה ולמוכר חוויה חיובית, הוגנת ונעימה מתוך שאיפה לשנות את תדמית המתווכים".

לתפור את העסקה הנכונה

ערך המוסף של ליאת בא לידי ביטוי בכמה מישורים, אבל הוא מורגש בעיקר ביכולת שלה לדייק את הנכס עבור הלקוחות. היא תמיד תכיר תחילה את הלקוח שעומד מולה, תתעניין בצרכיו, באורח חייו, במקום שממנו הוא נכנס לעסקה של מכירה או קנייה ורק אז תתפור את העסקה הנכונה ביותר עבור כל הצדדים.

מתווכת הנדל"ן ליאת סלומון: "אני תמיד אביא את עצמי לידי ביטוי כדי לפתור סיבוכים שאחרים חושבים שאי אפשר לפתור"צילום: משרד פרסום Nanoadv

"אני מסתכלת לאנשים בעיניים ומבינה את התהליך שהם עוברים", היא מפרטת, "מדובר בתהליך רגשי עמוק, ולא לחינם אני משמשת פעמים רבות כמעין פסיכולוגית. אני מגיעה עם אמפתיה וקשב לרגשות שעולים כל הזמן. ישנם משפרי דיור, זוגות שרוכשים נכס ראשון, משקיעים וגם כאלה שמתגרשים. כל אחד מהם אני מעבירה חוויה יוצאת דופן בעבודה איתי, ומתאימה את העסקה הנכונה ביותר עבורו. עסקה עם משפר דיור היא לא כמו עסקה לזוג שמתגרש, כשאני מחזיקה את היד בצד אחד לגבר ומנגד לאישה והם לא מתקשרים זה עם זו. האחריות שלי גדולה בזכות ההבנה שהעתיד של כל משפחה תלוי ביכולת שלי למצוא עבורה את הבית המתאים".

איך מתחיל תהליך העבודה מולך?
"כל ההתנהלות של הלקוחות היא אך ורק מולי. כשלקוח, קונה או מוכר, פונה אליי עוד בשיחת הטלפון אני מנסה להבין מאיזה רקע הוא מגיע: מה המצב המשפחתי, מה התקציב, לטובת מה הוא מעוניין בנכס. לא אציע בית על מנת לסמן וי. כשאני מבינה מה התקציב והצרכים, אז מתחיל הפילוח המאוד מדויק תוך שימת דגש על הנגשה של כל בית ובית ובדיקתו היסודית. להתאים את הבית המתאים זאת המטרה. אני שואלת גם על העתיד, על כוונה לדוגמה להרחיב את המשפחה ומפעילה שיקול דעת כדי לחשוב שני צעדים קדימה – מה שהלקוח לא תמיד עושה בעצמו. אם אני אזהה נכס לא מתאים, לא אפנה את הלקוח לשם. רק אחרי שאנחנו מחליטים על הנכסים המתאימים קובעים פגישה ויוצאים לדרך. הדיוק מתחיל בשיחת הטלפון".

ייעוץ וליווי של מומחים

ליאת מציינת כי הוותק וניסיון שצברה לאורך השנים, מאפשרים לה כיום לנתח במדויק את השוק שבו היא פועלת, ולתת כמה עצות מועילות למוכרי הנכסים. "רבים חושבים שאפשר לפרסם בית באינטרנט ושבזה מסתיים התהליך", היא אומרת, "אבל המצב בפועל שונה ואצלי הוא הרבה יותר מקצועי. כשאני מגיעה ללקוח אני מתמחרת את הבית בהתאם לנתונים, ואני די מדויקת ביחס לתמחור שמאי. יש שמאים שמתקשרים אליי ומתייעצים איתי בנוגע לתמחור של בתים. אני מסננת את הקונים ולא מביאה כל אחד כדי לעשות רושם על בעל הנכס. המטרה היא להביא את האנשים המדויקים בתקציב המתאים ולאזור המתאים. אחרי שאלה מגיעים אני עושה גם מעקב ובקרה כדי לראות מה רלוונטי ומה לא. רק בסוף התהליך אני מגישה לבעל הנכס הצעות מחיר ומנהלת מו"מ קונה-מוכר. לא בצורת שוק, אלא מכוונת למחיר הנכון ביותר לעסקה כדי שיהיה מצב שכל הצדדים יוצאים מנצחים. אני רוצה ששני הצדדים ירגישו שאני כמתווכת עשיתי את המקסימום המקצועי כדי לאפשר עסקה נכונה לכולם".

הליווי , השירות והמעטפת שמעניקה ליאת ללקוחות כוללת גם שיתופי פעולה עם מתווכים נוספים, שמאפשרים לה להציג מבחר גדול יותר של נכסים. "אעשה את המקסימום כדי להשיג את העסקה הטובה ביותר ללקוח שלי, תוך מתן מעטפת שכוללת ייעוץ וחיבור עם עו"ד, יועצי משכנתאות, שמאים, אדריכלים, מעצבות פנים, קבלנים ועוד. עסקה טובה מבחינתי היא מכלול של כמה דברים: תנאי פינוי, תנאי תשלום ומחיר. מתווך טוב יודע להגיש לעו"ד עסקה תפורה מסחרית על כל הסעיפים בצורה הטובה ביותר. אצלי חוויית השירות אחרת, מקצועית ויוצאת דופן מהשנייה הראשונה בשיחה ועד לחתימה עצמה. גם ברגע שהתהליך עובר לעו"ד אני מעורבת, אבל לא מתערבת. אני תמיד אביא את עצמי לידי ביטוי כדי לפתור סיבוכים שאחרים חושבים שאי אפשר לפתור. איך קורה כל הקסם הזה? מוזמנים לפנות אליי ולהיכנס למעגל האנשים שקיבלו ממני את השירות הטוב ביותר, במקצועיות ובמהירות".

ליאת סולומון תיווך, ייעוץ והשקעות נדל"ן
טלפון: 052-8400241
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לחשבון האינסטגרם >>

בשיתוף ליאת סולומון