ק. אורון ניהול פרויקטים בע"מ: האנשים שלכם בפרויקט התחדשות עירונית ופינוי-בינוי

פרויקט התחדשות עירונית הוא תהליך ארוך ומורכב עבור הדיירים שמפנים את דירתם או ממשיכים להתגורר בה. מפקח דיירים ילווה את הפרויקט לכל אורכו ויסייע לדיירים לעבור את התקופה הזו בשלום

ניבה שור, בשיתוף ק. אורון ניהול פרויקטים בע"מ
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ק. אורון ניהול פרוייקטים בע"מ: האנשים שלכם בפרויקט התחדשות עירונית ופינוי-בינויצילום: דניאל אדרי
ניבה שור, בשיתוף ק. אורון ניהול פרויקטים בע"מ
תוכן מקודם

"כמו שבניין לא יכול להיבנות בלי קבלן, כך פרויקט התחדשות עירונית לא יכול להתבצע כראוי ללא מפקח דיירים", אומרת רו"ח חגית קודמן, סמנכ"לית ושותפה בחברת ק. אורון ניהול פרויקטים, המלווה בעלי דירות בתהליכי תמ"א 38 לחיזוק מבנים, הריסה ובנייה ופינוי-בינוי. "מפקח דיירים ישמור על האינטרסים של בעלי הדירות וגם יפקח וילווה את הפרויקט לכל אורכו – משלב בחירת היזם, התכנון, כתיבת המפרט הטכני, בדיקת תוכניות ההגשה, פיקוח על הביצוע, מסירת הדירות והשטחים הציבוריים, קבלת טופס 4 ועד לסיום שנת הבדק", מוסיפה חגית.

"אנו מנגישים לדיירים את מירב המידע ומשתפים אותם בדוחות הפרויקט לפחות אחת לשבוע"צילום: דניאל אדרי

"חברת ק. אורון מייצגת בעלי דירות בלבד ואינה מייצגת יזמים כלל, על מנת להימנע מניגוד עניינים. כמייצגים של הדיירים בפרויקט, בנינו מערך ליווי ייחודי התומך בדיירים לכל אורכו של הפרויקט גם מעבר לעולם ההנדסי - ובכל הצרכים שבהם נתקל בעל הדירה במהלך הפרויקט", מציינת קודמן ומסבירה: "עבור היזם, פרויקט התחדשות עירונית היא עסקה כלכלית. מול היזם עומדים בעלי הדירות שמקבלים תמורות כגון תוספת שטח לדירה ומפרט טכני, אך אין להם את הידע המקצועי הנדרש על מנת להבין האם הם באמת קיבלו את התמורה המקסימלית, ואין באפשרותם לפקח על תהליך בניית הדירה. מפקח הדיירים מעניק שקט וביטחון מקצועי לבעלי הדירות".

ליווי לאורך כל השלבים

חברת ק. אורון היא כיום אחת החברות הגדולות בארץ בתחום פיקוח בנייה וליווי הנדסי מטעם הדיירים. נכון להיום, החברה מלווה 82 פרויקטים בביצוע בהתחדשות עירונית, המהווים יותר מ–100 בניינים. עד סוף שנת 2021 סיימה החברה ללוות בהצלחה 72 פרויקטים באופן מלא כולל מסירה לאחר שנת הבדק. קובי אורון, מנכ"ל החברה, הוא בעל 25 שנות ניסיון בתחום ניהול פרויקטים, פועל בתחום ההתחדשות העירונית משנת 2009 ומומחה בכתיבת מפרטים טכניים ומקסום התמורות לדיירים. לצדו חגית קודמן, סמנכ"לית ושותפה בחברה, היא רואת חשבון, מפקחת בנייה ומנהלת פרויקטים. יחד הם מובילים צוות של מהנדסים, הנדסאים, אנשי מינהל ושירות לקוחות, האחראיים על מתן שירות מקצועי ומקיף. אורון מדגיש כי חשוב למנות מפקח דיירים כבר מהשלבים המוקדמים של בחירת היזם, במקביל לבחירת עורך הדין של הפרויקט. "אנו מעודדים את הדיירים לפעול בדרך הדומה למכרז, במסגרתה מתבצעת פנייה למספר יזמים מובילים, שיתבקשו לפרט את הצעתם לרבות מפרט טכני. כך, יוכלו הדיירים בעזרתנו לערוך השוואה בין היזמים ולבחור את הטוב ביותר עם התמורה הטובה ביותר עבורם".

הקשר האישי עם הדיירים נמשך לאורך שנים. סמנכ"לית ק. אורון, חגית קודמןצילום: דניאל אדרי

כל השלבים הללו, כולל שלב הביצוע, מלווים על ידי קובי אורון, שגם כותב את המפרט הטכני המלא של הדירות, כמו גם את כל התמורות בשטחים הציבוריים של הבניין, לרבות סוג המעליות, עיצוב הלובים המרכזיים והקומתיים, מפרטי האיטום ופרק האלומיניום המשמעותי. "המפרט שקובי מכין מתאים לאזור הגיאוגרפי שבו מבוצע הפרויקט ולתמורה הנדרשת בצורה מאוד מדויקת", מציינת קודמן, שנכנסת לפעולה בשלב זה בכל הקשור לשלב הפיקוח על הביצוע.

דיווחים שוטפים מהשטח

צוות המהנדסים הגדול של החברה הוא זה שמפקח הלכה למעשה על התנהלות הפרויקט. הם מגיעים לכל אתר באופן שוטף ומשתתפים בישיבות עם היזם. מאחר שהדיירים עצמם לא יכולים להיכנס לשטח הבנייה, צוות הפיקוח דואג לדווח להם בתדירות גבוהה על הנעשה בפרויקט ועל ההתאמה בין התוכניות לביצוע, באמצעות מערכת ממוכנת השולחת את הדוחות אונליין מהשטח ובמפגשים עם הדיירים בדירותיהם. במקביל החברה מפעילה צוות בקרה הפועל מאחורי הקלעים, בשיתוף עם עורכי הדין מטעם הדיירים, ובודק את העמידה של היזם בהתחייבויות המשפטיות, את כל אישורי הקונסטרוקציה, בדיקות המעבדה השוטפות ואת החוסרים והפערים המדווחים מהשטח. "אנו מנגישים לדיירים את מירב המידע ומשתפים אותם בדוחות הפרויקט לפחות אחת לשבוע", אומרת קודמן.

"בנינו מערך ליווי ייחודי התומך בדיירים לכל אורכו של הפרויקט גם מעבר לעולם ההנדסי"צילום: דניאל אדרי

מעטפת שירות רחבה לדיירים

פרויקטים של התחדשות עירונית מקיפים בעלי דירות מכל שכבות האוכלוסייה הישראלית, חלקם אנשים מבוגרים, מוגבלים או דוברי שפות זרות. כל הדיירים, ובמיוחד אלו הממשיכים להתגורר בבניין בעת חידושו, נדרשים לעזרה ולטיפול בתקלות באופן שוטף. "כמפקחת בנייה, הרגשתי שזה לא נכון לעמוד על פיגום ולענות על צורכי הדייר בעת ובעונה אחת", מספרת קודמן. "המטרה שלנו היא לתת לדיירים שירות טוב וממוקד הכולל גם את הצרכים המיידיים שאינם הנדסיים". לצורך כך הקימה החברה מוקד מיוחד, היחידי מסוגו בארץ, שנותן מענה טלפוני אנושי, הפועל 24/7, עם צוות מוקדניות שיודעות להסביר ולהנגיש את הנעשה בפרויקט בכל השפות, לערוך תיאומים עם צוות המהנדסים ולפתור תקלות מיידיות המשפיעות על חיי היומיום של הדיירים.

"הקשר האישי שלנו עם הדיירים נשמר לאורך שנים. הצוותים שלנו נמצאים בדירות של הדיירים ומלווים אותם בתקופה מאוד לחוצה ומאתגרת בחייהם", אומרת קודמן. "אני מרגישה סוג של שליחות – אין יום שבו מישהו מהצוות שלנו לא עושה מעשה טוב ומסייע לדיירים. לעתים אנו עורכים שינויים והתאמות בפרויקט כדי להתחשב בדיירים. את התאוצה מעוררת ההערכה של החברה מייחסת קודמן לשילוב המנצח בין הצוות הניהולי שמעורב אישית בכל הפרויקטים, לבין צוות המפקחים והתפעול שפועלים יחד כמשפחה. "אנחנו קמים בבוקר ונהנים להגיע לעבודה שלנו כי יש בה המון עזרה לזולת ועשייה מקצועית שמשנה ומשפרת את חיי הדיירים", היא מסכמת.

ק. אורון ניהול פרויקטים בע"מ
טלפון:  050-7341674
למעבר לאתר >>

בשיתוף ק. אורון ניהול פרויקטים בע"מ