"יש דרכים רבות ויצירתיות להגדלת הרווחיות בעסק"

רו"ח ניצן לזרוב, המלווה עסקים מסוגים ותחומים מגוונים, מסביר כיצד התאים את שיטת העבודה בתחום הייעוץ הפיננסי לעידן החדש ואילו כלים הוא מעניק לגופים עסקיים שמבקשים לצמוח, ומצהיר: "המוטו במשרדי הוא לשלם פחות מסים כחוק"

שרית ליבנה אשכנזי, בשיתוף רו"ח ניצן לזרוב
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רו"ח ניצן לזרובצילום: אורי לובן
שרית ליבנה אשכנזי, בשיתוף רו"ח ניצן לזרוב
תוכן מקודם

"רואה חשבון טוב הוא זה שמצליח להבין את הצרכים המשתנים של לקוחותיו – החברות, העסקים והארגונים שאיתם הוא עובד – להם הוא נותן שירות ואותם הוא מלווה, לצד ידע מעמיק בעולמות הפיננסיים והיכולת להפוך את המודל החשבונאי המסורתי לכזה המותאם לעידן המודרני הטכנולוגי", כך אומר רו"ח ניצן לזרוב. "ליווי וייעוץ מקצועי של רואה חשבון צריכים להיות רציפים תוך התמקדות בחשבונאות ובפיננסים, יחד עם שילוב של ייעוץ מס שוטף, שירותי ביקורת הכוללים גם ביקורות פנים, הנהלת חשבון ושירותי שכר. זה מה שאנחנו עושים במשרד שלנו – מעניקים שירות ב-360 מעלות ללקוח, שירות על בסיס אישי המותאם ללקוח ולמידותיו".

רו"ח לזרוב, חבר לשכת רואי החשבון בישראל, בעל תואר ראשון B.A בחשבונאות ומינהל עסקים ובוגר לימודי חשבונאות בכיר. לדבריו, את הוותק, הניסיון בניהול מבחינת עסקים ואנשים וההבנה בעולם העסקי-כלכלי הוא מביא איתו ללקוחותיו, על מנת שיקבלו החלטות עסקיות טובות יותר בזמן אמת. "צוות המשרד שלנו זמין ללקוחות בכל עת. אנו מאמינים בשותפות ארוכה לאורך שנים ולא מסתפקים בהכנת דוחות שנתיים. הלקוחות שלנו מקבלים ליווי אסטרטגי וייעוץ שוטף במטרה להגדיל את הרווחיות, להקטין את ההוצאות ולמצוא דרכים יצירתיות להתייעלות וצמיחה".

"שירות מותאם לכל לקוח"

המוטו והחזון של רו"ח לזרוב וצוות המשרד הם הרצון להשפיע על הלקוחות ולהניע אותם לפעולה שתוביל אותם לתוצאות מיטביות ברמה הפיננסית, יחד עם ייצוג בנושאי מיסוי מול רשויות המסים ברמה האישית, מתן דיווח והכנת דוחות מקיפים עליהם ניתן לבסס החלטות. הוא מסביר כי את החזון הוא מיישם בעבודתו באמצעות מתן שירותים חשבונאיים לעסקים קטנים ובינוניים, חברות וארגונים מעולמות תוכן שונים, בהם טכנולוגיה, ייצור ותעשייה, נדל"ן, קמעונאות וגם עסקים מתחום ההסעדה והמזון.

הלקוחות מקבלים שירותים חשבונאיים מגוונים, המותאמים לצורכיהם וכוללים הנהלת חשבונות כפולה לחברות, חשבות במיקור חוץ, ייצוג עצמאיים מול רשויות המס – מה הכנסה, מס ערך מוסף וביטוח לאומי, הצהרות הון, עריכת דוחות ניהוליים שוטפים ועוד. "המשרד שלנו יודע לתת את השירות המותאם לכל לקוח", אומר רו"ח לזרוב, "כך למשל, יש לנו שירותים ייחודיים לעצמאים כדי לתמוך במטרה העסקית שלשמה פועל העסק ומתן מענה מספק בכל אספקט, לרבות דרכי מימון, השקעות, השלכות מיסוי, צורת התאגדות נכונה, ושיפור איכות חייו של המעסיק או בעל העסק באמצעות חשיבה צופת עתיד של התייעלות וצמיחה. השירות שלנו לחברות ולארגונים כולל ליווי שוטף של רואה חשבון ועריכת ביקורות ודוחות כספיים תקופתיים ושנתיים, כך שבכל רגע נתון ניתן לקבל תמונה אמיתית על מצב החברה ואז לשפר או לשנות מהלכים ואסטרטגיה. בנוסף, אנחנו נותנים סיוע, ייעוץ וניתוח של צורכי האשראי של העסק ומתן פתרונות אשראי לחברות, ייצוג בדיוני מס הכנסה וגם ייעוץ בכל הנוגע לדיני עבודה ומיסוי, ביקורת חקירתית ומתן חוות דעת מומחה לבתי המשפט".

ליווי בדרך לעסק חדש

שירות נוסף במשרד רו"ח לזרוב הוא ליווי בתהליך ההקמה של עסק חדש. "מלבד ליווי של עסקים קיימים, אנחנו מציעים ליווי מאפס למי שרוצים להקים עסק, בין אם מדובר בעסק יצרני ובין אם בכזה שנותן שירותים", מפרט רו"ח לזרוב. "הליווי שלנו ניתן כבר בשלב ניתוח הרעיון העסקי ובחינת היתכנות, דרך הכנת תוכנית עסקית מפורטת, ניתוח צורכי מימון וכפועל יוצא מכך גם הכוונה בנושא מימון ואשראי, הגשת בקשות לאשראי במסגרת קרנות ממשלתיות, ייעוץ עסקי כלכלי, ניתוח תקציבי, דוחות תמחיר ניהוליים ועוד. כמו כן, אנחנו מציעים ליווי וייעוץ כשבעל העסק שוקל להכניס שותף, הכוללים הערכת שווי כלכלי של העסק ובחינת היכולות הפיננסיות של המשקיע או השותף הפוטנציאלי ושירותי חשבות לחברות במיקור חוץ".

משרד רו"ח לזרוב מספק ייעוץ וליווי לחברות המבקשות לצאת מאזור הנוחות ולפרוץ קדימה במטרה להגדיל רווחים. "בליווי כזה אני נמצא פיזית במשרד החברה אחת לתקופה, ומלווה מקרוב את נושא הניהול התקין בכל המישורים, עורך מעקב רציף אחר יישום וביצוע של יעדים ומטרות", הוא מספר, "בבחינה לעומק של ההיבטים הפיננסיים, ניהול עובדים וכן בניתוח כדאיות ועלויות של המוצרים או השירותים, אני מזהה את האתגרים, המחסומים וגם את נקודות החוזקה שדרכן ניתן לפרוץ קדימה. כשהנתונים פרוסים לפניי ניתן להיערך באופן אפקטיבי לכל תרחיש עתידי, להתכונן אליו ולכוון לתוצאות טובות. יש דרכים רבות ויצירתיות לצמיחה והגדלת הרווחיות, כמו התייעלות פיננסית שנובעת מהקטנת עלויות סליקת אשראי, תכנון מס להפחתת הוצאות על מסים, אימוץ טכנולוגיה ואוטומציה שמקלות על ההתנהלות השוטפת של העסק, בחינה של עלויות הייצור והתוצרים וקבלת החלטות של כדאיות מול ויתור או שינוי".

הוא מוסיף כי חברות רבות שקיבלו שירות מהמשרד הצליחו לשפר את התוצאות העסקיות שלהן בעקבות תהליך ממוקד וייעוץ שוטף. "הניסיון שלנו מוכיח שיש לנו את היכולת לזהות את הפערים בין רצון בעל העסק או החברה לבין שורת הרווח. למשרד כלים רבים, מיומנויות עבודה, מקצועיות ומודלים פיננסיים שבעזרתם אנחנו יכולים לעזור לעסקים לשלוט גם על תזרים המזומנים שלהם, ההשקעות לטווח ארוך וקצר, ולבנות תוכנית פיננסית", מסכם רו"ח לזרוב ומוסיף כי "רשות המסים הוציאה אלפי דרישות להחזרי מענקים. לגישתה של הרשות, בעלי עסקים וחברות המתנהלים על בסיס מזומן, החזרי המענק ינוכו מההכנסות רק בשנת המס של ההחזר. אולם לדעתי המקצועית, יש לנכות את הסכום הנדרש להחזר באותה שנת מס בגינה התקבל המענק המקורי, מה שמקטין את תשלום המס לאותה שנה".

רו"ח ניצן לזרוב
כתובת: בן ציון גליס 18 פתח תקווה
טלפון: 052-6693496
לפנייה במייל >>
למעבר לאתר >>

בשיתוף רו"ח ניצן לזרוב