רשת פלקס: חדשנות וקיימות מ-1978

סגירת מרפסות אלגנטית, מוצרי עשה זאת בעצמך ואפילו פתרונות לבעלי חיים — ברשת פלקס מציעים מומחיות ייחודית בתחום הרשתות ובתחומים משיקים, שירות ושימור לקוחות מקיפים תוך הבנת מגמות סביבתיות והצרכים המתחדשים ואפילו רשתות אנטי—בקטריאליות

נועה הראל, בשיתוף רשת פלקס
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מערכת מג'יק פלקס
נועה הראל, בשיתוף רשת פלקס
תוכן מקודם

רשת פלקס היא מפעל משפחתי שהוקם בשנת 1978 על ידי חנן דרי. מיום ההקמה, חרתה החברה על דגלה להיות חדשנית ולהוביל את שוק הרשתות על ידי פיתוח פטנטים ייחודיים ופתרונות איכותיים באמצעות ייצור מקומי. "בתחילת שנות ה-80 היו רשתות קבועות בלבד", מספר איציק דרי, בנו של חנן דרי וכיום מנכ"ל הרשת. "הפטנט הראשון שהוצאנו לשוק היה רשת גלילה - רשת שעולה ויורדת מלמעלה למטה ולמעשה מקנה פתרון מקיף לכל סוגי החלונות. זה היה פתרון פורץ דרך לזמנו, ומאז שמנו לנו למטרה להוביל ולפתוח דרך למוצרים ייחודיים". היום החברה מציעה גם רשת מהפכנית המסייעת ליצירת חללים מבודדים מחיידקים.

עם השנים הוסיפה החברה למגוון המוצרים שהיא מציעה סוגים נוספים של רשתות, שלהן מכנה משותף: כולן בדגש על עיצוב, יעילות, אחידות ואסתטיקה. "פיתחנו פרופילים ייחודיים משלנו, שלא היו קיימים בשוק, שמטרתם לתת פתרונות מיוחדים למה שנראה בלתי אפשרי לביצוע", מפרט דרי. "זה התחיל באותן רשתות הזזה מיוחדות, רשתות פתיחה ועוד", הוא מוסיף ומספר, "ולהן נוספו מערכות של רשתות הזזה לחלונות מינימל ומוצרים נוספים". אחד מהמוצרים האלה הוא "פרופיל רשת חנן", שיכול להגיע לגובה ארבעה מטרים ללא חלוקה. "התכנון הקונסטרוקטיבי והמבנה של הפרופיל – ללא פס חלוקה באמצע - שומר על עדינות ופתרון ייחודי לבתים שמבקשים מינימליזם ומראה נקי", אומר דרי.

משירותיה של החברה וממגוון המוצרים נהנית קשת רחבה של לקוחות: החל בפרטיים וכלה בקבלנים בשלבים שונים של פרויקט הנדרשים למענה בתחום הרשתות. "בתפיסה שלנו הלקוחות החוזרים הם הכל, ולכן חשוב לנו לתת מענה ושירות מצוין לכל לקוח – מחלקת שירות הלקוחות שלנו יודעת לתת מענה גם לתחזוקה שוטפת וגם לשיפוץ רשתות. למנגנונים שלנו יש אחריות של חמש שנים, אבל לקוחות רבים חוזרים אלינו גם אחרי 30 ו-40 שנה מההתקנה, בוחרים בנו - ואנחנו מחדשים ומשפצים עבורם בשמחה". לאחרונה הוקמה מערכת הפצה ארצית של משלוח לבית הלקוח.

סגירת מרפסות מקצועית

איציק מנהל את העסק המשפחתי זה כשש שנים, מאז שאביו הלך לעולמו. בנוסף אליו, גם אמו, טובה, פעילה בחברה ואחראית על תחום הנהלת החשבונות והקשר עם לקוחות סיטונאים. המורשת שהותיר אחריו חנן המייסד מובילה את עובדי החברה להמשיך ולייצר פתרונות לאתגרים מורכבים. "יש לנו מוצרים שונים ומגוונים, ואנחנו יודעים לתת פתרונות שאחרים לא יודעים. למשל, אנחנו החברה היחידה שמציעה החשכה מלאה לחלונות סקיילייט. בנוסף, יש לנו רשתות מתקפלות - הרמוניקה, פליסה - שנאספות לקסטה קטנה ויכולות להגיע למפתחים של עד שישה מטרים ולגובה של שלושה מטרים; אנו גם מייבאים את כל סוגי הרשתות – שקופות, סופר שקופות, ואפילו PPE – הרשת השקופה ביותר בעולם".

בנוסף לרשתות, קיימת ברשת פלקס מחלקה ייעודית לסגירת מרפסות והצללות מבעד רשת צרפתית – באמצעות מנגנון חשמלי או מערכות הזזה מיוחדות. איציק, שמתמחה זה שנים בסגירות ופרגולות לבתי קפה ומסעדות, מזכיר שסגירת מרפסות יכולה להיעשות בהיתר ובתהליך פשוט וללא צורך ברישוי. לסגירה שכזו החברה מציעה גם וילון עם מסילה עדינה, שתמנע כניסה של רוחות חזקות, או זכוכיות שנקראות Senergy שימנעו, לדבריו, כניסת חום ב-80%, וכמובן, מערכות פרגולה חשמליות, נאספות או כפפה לפתיחה מלאה.

שיתוף פעולה עם קבלנים ומתכננים

רשת פלקס נותנת מענה נרחב לקבלנים ולפרויקטים גדולים בשלבים שונים של התכנון והביצוע, ללקוחות פרטיים, לקבלנים בפרויקטי בנייה משלב ראשוני והלאה ופרויקטי תמ"א, ולמוסדות כמו משרד החקלאות ואוניברסיטת תל אביב. בשלב התכנון, כך מדגיש איציק, מקנה רשת פלקס יתרון אדיר לקבלנים: "בראייה קדימה, אנחנו שואפים יותר ויותר להשתלב בפרויקטים בשלב התכנון. אנחנו מציעים להחריג את נושא הרשתות ממכרז לאלומיניום הכללי – גם בפרויקטים שאין הכנה לרשתות - כך שנוכל לתת מענה ישירות לקבלן, עם אחריות ללקוח הסופי למשך חמש שנים". דרי מסביר כי שיתוף פעולה של החברה עם הקבלן בשלב מוקדם מאפשר חיסכון של עשרות אחוזים בעלות הרשתות לבתים, "עד כדי כך שיוכל לתת את הרשתות כהטבה לרוכשים. לדוגמה, בפרויקט בשכונת אגמים באשקלון, הקבלן חסך קרוב ל-40% מעלויות הביצוע של הרשתות", הוא אומר.

הדרכה מא' עד ת'

נוסף על האיכות הגבוהה, בפלקס קשובים לדרישות הלקוחות – ופיתחו, בין היתר, רשת לבעלי חיים. "מדובר במוצר שמגן על הרשתות מפני קריעה, ציפורני חתול או טלפיים ככלל. בבתים שבהם מחזיקים בעלי חיים הבלאי גבוה יותר וראינו מקרים רבים של רשתות קרועות, בעיקר בסלון. כיום אנחנו יודעים לתת מוצר עמיד לאורך זמן, שפותר את הבעיה, ואפילו מונע במקרים רבים נפילות של בעלי חיים מחלונות. כל זה בלי לפגוע בנראות ובאסתטיקה".

כך גם, כחלק מחוויית השירות שמציעה החברה, קיימים מוצרים שונים תחת הקטגוריה "עשה זאת בעצמך", שניתן להזמין ולקבל כמשלוח בכל הארץ: "כיוון שמדובר במפעל, אנחנו יכולים לייצר בסיטונאות ולשווק ללקוחות את המוצרים האיכותיים שלנו כמוצר DIY. אנחנו מדריכים את הלקוח מא' ועד ת', במדידה, תכנון, ייצור – והוא יכול להתקין בעצמו את המוצר ולחסוך עשרות אחוזים מהעלות. אנחנו עם הפנים לעתיד תוך הקשבה והבנה לצורכי הלקוחות, מוכנים להתמודד עם אתגרים מיוחדים ולספק פתרונות מתוך ניסיון של עשרות שנים ואיכות בלתי מתפשרת".

בשיתוף רשת פלקס

מעבר לאתר