"חשוב לייצר חוויית עובד טובה ועקבית לאורך זמן"

שרון שחר, נספרסו ישראל: "עובד שנשאר לאורך זמן בחברה הוא עובד אפקטיבי יותר, מה שבסופו של דבר משפיע על שורת הרווח"

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שחר ועמליה דואקצילום: רמי שלוש
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

חברות המעוניינות בשימור עובדים צריכות להשקיע בייצור חוויית עובד טובה ועקבית ולהמשיך ולהשקיע בכך, כך אמרה שרון שחר, מנהלת החטיבה העסקית בנספרסו ישראל בכנס HRevolution של TheMarker המחלקה המסחרית. בשיחה עם עמליה דואק הסבירה שחר כי בעידן בו סף הגירוי של העובדים עולה, יש לכך משקל עצום.

"במסגרת תפקידי אני סוקרת את כל עולם התעשייה ובוחנת אותו דרך שוק הקפה", סיפרה שחר. "זה מאפשר לי ולעובדים שלצדי ללמוד ולשפר את חוויית העובד באמצעים שונים. השיח על קפה חודר לכל מרחבי העבודה והמרחבים האישיים, וחלק מהמשימה שלנו הוא להתאים את החוויה לעובדים באופן אישי ולחשוף אותם אליו".

"בראי הזמן ניכר שהחללים בהם שוהים העובדים משתנים, אך לצד זה יש גם מגמה מבורכת של התערבות מצד מנהלים גם ברמת האסטרטגיה העסקית", הוסיפה. "בארגונים מבינים שעובד שנשאר בתפקידו לאורך זמן צריך להיות שבע רצון, ובסופו של דבר זה משפיע על שורת הרווח".

בהתבסס על נתונים משנת 2019, שחר העריכה כי ההשקעה מצד חברות בחוויית העובד עלתה בשיעור של 10%–20%, וכי האיזון בין המעסיק לעובדים יושג כאשר הארגון יתרכז בעובדים שלו, יותר מאשר בחיזור אחרי עובדים מבחוץ. "כמעסיקים אנחנו חושבים שאנחנו יודעים מה חשוב לעובדים שלנו, אבל הדבר הנכון לעשות הוא לעצור מעת לעת ובאמת לשאול אותם כדי לרדת לרזולוציות של העדפות שלהם, הצרכים, הערכים, מידת השיתוף שלהם בתהליכים וכדומה. כל זה תורם לחוויית העובד וישמר אותם לאורך זמן בתוך החברה", אמרה.

שרון שחרצילום: רמי שלוש