"שבעה מתוך עשרה עובדים חוו תשישות ועומס נפשי"

קרן וייזמן, סמנכ"ל שיווק בחברת Cibus Sodexo: "מחקר שערכנו העלה כי המשכורת היא לא הכל. העובדים מחפשים מקום שיעריך אותם"

יובל גמליאל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן ויזמןצילום: רמי שלוש
יובל גמליאל
תוכן שיווקי

שבעה מכל עשרה עובדים מדווחים על תשישות וחווים עומס נפשי, כך עולה ממחקר שביצעה חברת Cibus Sodexo. קרן וייזמן, סמנכ"לית השיווק של החברה, סיפרה על המחקר בכנס HRevolution של TheMarker המחלקה המסחרית.

"מגפת הקורונה עוררה שינויים מרחיקי לכת בשוק העבודה. היינו בסגר, עברנו לעבוד מהבית בצורה מלאה וחלקנו חזרנו לעבודה במודל היברידי", סיפרה וייזמן. "לאור השינויים הדרמטיים הללו ביקשנו לבדוק מה השתנה במערכת היחסים בין מקום העבודה לעובדים, מה העובדים מרגישים ומהם הצרכים שלהם. את המחקר שבוצע בישראל חיברנו עם מחקר דומה בחו"ל שדגם עובדים בארה"ב, יפן ומדינות אירופה".

"מהמחקר עלו כמה ממצאים מרתקים", סיפרה וייזמן. לדבריה, 87% ממשתתפי הסקר העידו כי הם עדיין מרגישים מחויבות למקום העבודה שלהם חרף המשבר. השיעור הגבוה ביותר של העובדים המחויבים היה בקרב עובדי ההיי־טק, והנמוך ביותר ניכר בבני דור ה–Z.

עורכי המחקר בדקו גם את רמות התשישות והעומס הנפשי שחוו העובדים. מהתוצאות עולה כי שבעה מתוך עשרה עובדים חשו תשישות ועומס נפשי, והדבר ניכר יותר בקרב עובדות ופחות בקרב עובדי היי־טק.

בהתייחס לתחושת הביטחון התעסוקתי של העובדים, עלה כי עובדי ההיי־טק חוו חשש גדול יותר לעומת בני דור ה–Z. לדברי וייזמן, הדבר נובע "כנראה מכך שהם צעירים וחסרי דאגות".

"כשבדקנו את הצרכים העיקריים של העובדים גילינו כי המשכורת היא לא הכל. העובדים חיפשו קודם כל מקום עבודה שיעריך ויתגמל אותם", סיפרה וייזמן. "הצורך השני היה כמובן המשכורת, והשלישי היה היכולת לאזן בין בית לעבודה". רק 5% ממשתתפי הסקר ממשיכים לעבוד מהבית באופן מלא, והיתר עובדים במשרדים או במודל עבודה היברידי. וייזמן סיפרה כי רבים מהעובדים העידו כי הם מעדיפים לעבוד במודל היברידי.