"כדאי לגייס עובדים בעלי פוטנציאל לעבור לתפקידים אחרים"

"כ-50% מהמשרות הפתוחות אצלנו בשנה האחרונה מולאו על ידי עובדים מתוך הארגון", מספרת יעל שור שמואלי, סמנכ"לית משאבי אנוש באמדוקס, על גיוסי העובדים של החברה — בשיחה עם ניל"י גולדפיין

יובל גמליאל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל שור שמואלי, ניל"י גולדפייןצילום: רמי שלוש
יובל גמליאל
תוכן שיווקי

"אחד ממקורות הגיוס הטובים ביותר שלנו באמדוקס הם העובדים שלנו. אנחנו יכולים לספק להם מעברי עבודה מרעננים ולהציע להם את המשרות החדשות הפתוחות שיש לנו. העובדים שלנו גם מסייעים בגיוס אנשים בעלי פרופיל דומה, שזה מה שאנחנו מחפשים", אמרה יעל שור שמואלי, סמנכ"לית משאבי אנוש של היחידות הטכנולוגיות באמדוקס, בשיחה עם ניל"י גולדפיין, משנה למנכ"ל, קבוצת נירם גיתן NGG, בכנס HRevolution של TheMarkerהמחלקה המסחרית.

לדברי שור שמואלי, "אנו מנסים להיות חדשניים כל הזמן. יצאנו עם קמפיין בולט עם הזמרת נגה ארז, ואנחנו משקיעים בשלטי חוצות. כמו כן, עוד לפני הקורונה התחלנו לעבור למודל של עבודה מהבית, ובנוסף הקמנו קמפוס חדש עם חדרי ישיבות חיצוניים שמציעים לאנשים התרעננות מהעבודה במשרד פנימה.

"לעובדים שונים יש צרכים שונים והחלטנו להשקיע בכך. אנו בתקופה שבה אנשים עוברים אחת לכמה שנים מתפקיד אחד לשני — אם מקום העבודה שלהם מאפשר זאת".

האם כל אחד יכול להיות סמנכ"ל כספים בארגון?
"לא, אבל זה אומר שאם יש לי את היכולות והפוטנציאל אני בהחלט יכול לעבור תפקידים בפרקי זמן לא ארוכים. אני, למשל, עובדת בחברה כבר 18 שנה. התחלתי כיועצת ארגונית, עברתי למשאבי אנוש באירופה, לאחר מכן עברתי לתחום המיזוגים והרכישות, ולפני כמה שנים עברתי לנהל את משאבי האנוש של היחידות הטכנולוגיות באמדוקס. יש לי קולגה שעבר שלוש יבשות במסגרת התפקידים השונים שלו בחברה. יש לנו עובד שהתחיל כמפתח, עבר לתחום מיזוגים עם סטארט־אפים, ומאוחר יותר עבר למעבדה שמפתחת פתרונות חדשניים לעולם החדש. כ-50% מהמשרות הפתוחות אצלנו בשנה האחרונה, והיו מאות כאלה, מולאו על ידי עובדים פנימיים".

לדברי שור שמואלי, "היו לנו כמובן עובדים שעזבו, וכשביררנו מדוע זה קרה גילינו שהמכנה המשותף לרובם היה שהם לא עשו מעבר מעניין או למדו תחום חדש במהלך השנה וחצי שקדמה לעזיבה. לא תמיד אנחנו מצליחים לספק את הצרכים האלו והאתגר הוא לספק אותם בהתאמה לעובד ולחברה" .

כיצד ניתן לייצר ריבוי קריירות במקומות עבודה קטנים יותר?
"צריך לגייס אנשים בעלי פוטנציאל ויכולות מעבר לתפקידים אחרים ולא כאלו בעלי יכולות ספציפיות שיכולות גם כך להילמד עם הזמן. צריך להשקיע ביכולות־על כמו תכלול — כלומר, חיבור נקודות ועמידות".