אימון מנהלים: דרך להוביל את הארגון קדימה

קבלת החלטות, פתרון בעיות וניהול משברים תוך התמודדות עם עמידה ביעדים – הן רק חלק מהמשימות המוטלות על כתפי המנהלים מבלי שיוכלו להתייעץ עם גורמים מסוימים בתוך הארגון. לכן, ליווי חיצוני יכול לסייע ואף להוביל לפריצות דרך משמעותיות

מירי ורד
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אימון מנהלים: דרך להוביל את הארגון קדימהצילום: shutterstock
מירי ורד
תוכן מקודם

מנהלים רבים מתמודדים כמעט מדי יום עם שאלות ואתגרים רבים, בהם כיצד ניתן לבלוט ולהצטיין במציאות שאינה מפסיקה להשתנות, איך להתמודד עם התחרות בשוק ועד כמה העובדים מגויסים לחזון ולמטרות שהציבו לעצמם. כמו בתחומים רבים, גם כשמדובר במנהלים - אימון מקצועי עשוי להוביל לשיפור ההישגים ועמידה ביעדים.

תומר הנדל

בעוד המנהלים נמצאים בראש הפירמידה ונהנים מעמדות מפתח ושכר אטרקטיבי, פעמים רבות הם מגלים שבודד בצמרת. קבלת החלטות, פתרון בעיות, וניהול משברים ועובדים תוך התמודדות עם עמידה ביעדים ומציאות משתנה – כל אלה מוטלים על כתפי המנהלים מבלי שיוכלו להתייעץ עם גורמים מתוך הארגון. תומר הנדל, מלווה קרוב לשני עשורים עצמאיים ומנהלים בחברות וגופים מהמובילים בארץ. הוא משמש יועץ עסקי, איש סוד, ומאמן שמטרתו להוביל את לקוחותיו לצמיחה עסקית והשגת יעדים.

"לרוב פונים אליי בזמן של שינוי; אתגר ארגוני, צמיחה מואצת או ירידה בפעילות, משבר עסקי, אישי או שינוי כיוון", מספר הנדל. "מניסיוני, אחד הדברים החשובים ביותר להצלחת תהליך ליווי, מעבר כמובן לכלים המקצועיים הנכונים, הוא כימיה והתאמה. יש הרבה מאמנים ויועצים מקצועיים וטובים, אבל המנהלים מחפשים חיבור אישי שיקפיץ אותם קדימה".

הכול מתחיל ונגמר באנשים

"מנהלים ובעלי עסקים מחפשים לקבל ערך אמיתי, ולאורך הדרך הצורך משתנה; סיעור מוחות והפריה, ניתוח נתונים והפקת תובנות, הכנסת סדר באי ודאות ולפעמים פשוט ליווי ואימון. חשוב לזכור שהכול מתחיל ונגמר באנשים, המומחיות שלי היא לדעת מה התמהיל הנכון לכל אדם מבחינת הכלים המתאימים והתחומים בהם נעסוק.  

תומר הנדלצילום: דוינה פיינברג זגורי

"נקודה נוספת שמאוד משמעותית למנהלים כיום היא הזמינות שלי לאורך התהליך. הרי אתגרים ומשברים לא מתרחשים לפי לוחות זמנים ידועים וכשאני מגיע להכרות מעמיקה עם המנהל והארגון תוך זמינות מלאה, ניתן לתת מענה יוצא דופן ומדויק".

לאחר שש שנים בשייטת הצוללות כמפקד סימולטור וסגן מפקד בי"ס צוללות, פנה הנדל לאקדמיה. במקביל לסיום לימודי התואר הראשון בניהול באוניברסיטת בן-גוריון, החל הנדל לעבוד בחברה לייעוץ אסטרטגי בה ליווה חברות ובעלי הון מהגדולים בארץ. הנדל המשיך לתואר שני בתקשורת במסלול מחקר לרבות פרסום ארבעה מחקרים כחוקר וכעוזר מחקר, ששניים מהם זכו בפרסים בינלאומיים. כיום הנדל חבר הנהלה בעמותת "דולפין" של יוצאי שייטת הצוללות ובעלים של חלל העבודה "מקום בזמן".

מוביל את המנהלים קדימה

הנדל מסביר כי הרקע המגוון שלו, עוזר לו בהובלת המנהלים קדימה. "מכיוון שאני בא מעולמות תוכן שונים ומגוונים, זה מאפשר לי גמישות ומגוון כלים להתמודדות עם מצבים. לדוגמה כשהקורונה התחילה, התבקשתי להעביר לקבוצת בעלי חברות הרצאה על ניהול משברים. כאן השתמשתי בדבר הראשון שלמדתי בשירות בצוללת והוא – שלא  משנה מה קורה, אסור להיכנס לפאניקה. חייבים לחשוב באופן שקול כדי שיכולת קבלת ההחלטות לא תיפגע. בהמשך, כשהסברתי להם על הנטייה להתקבץ בקבוצות בעתות משבר, החליטו בעלי החברות, 21 במספר, להתחבר בעזרתי לאיגוד מקצועי ולתת גיבוי אחד לשני בפרויקטים. כך לדוגמה אם עובדים של בעל עסק אחד בבידוד, יש לו גיבוי מבעלי העסקים האחרים. יצרנו אי של ערבות הדדית בתקופה של חוסר ודאות".

סדנת נהיגה בתנאי שטח למנהלים

בנוסף לאימון אישי למנהלים, הנדל, ביחד עם חברים מהשירות הצבאי, יצר סדנה לפיתוח מנהלים באמצעות נהיגת שטח. "סדנת MENT to DRIVE מיועדת להנהלה בכירה", מרחיב הנדל. "אנו יורדים לשטח, נותנים למנהלים לנהוג, ובאופן מיידי האופי של כל אחד ואחד מהם יוצא החוצה. ניתן לראות מי זהיר יותר, מי מקפיד להישאר אחרון ולדאוג לכולם, מי לא מחכה לשאר הצוות, מי מסתגל לשינויים בצורה הטובה ביותר, מי מסוגל לשאת תסכול ועוד. הסדנה שלנו, בה התנסו כבר בין היתר מנהלים מ- DoiT International ,kryon systems, צים ובית החולים תל השומר, משפרת את המיומנויות האישיות, את עבודת הצוות ואת התקשורת בארגון".

תומר הנדל
טלפון: 054-8000321
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
לפרופיל הלינקדאין >>
על סדנת MENT to DRIVE