מייסד קרן פרומתאוס: "מאמין באומת הסטארט־אפ של ישראל"

שירה גיל
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרל ברני
שירה גיל
תוכן מקודם

"אני מאמין באומת הסטארט־אפ של ישראל. ישראל היא אומת העתיד", כך אמר מייסד קרן פרומתאוס, קרל ברני, בנאום שנשא באירוע הענקת פרס האטלס. "היזמים והסטארט־אפים הישראליים מביאים לשינוי ותועלת בעולם. זו אומה המייצרת עושר".

"ראוי לשאול כיצד ישראל, מדינה קטנטנה עם 8.7 מיליון תושבים בלבד ותחת איום מתמיד של מלחמה, מצליחה לייצר יותר חברות סטארט-אפ מכל מדינה אחרת ומפיקה יותר חברות בנאסד"ק מכל מדינה אחרת בעולם מלבד לארה"ב", הוסיף ברני. "טיילתי כאן. אני מודע ומתרשם מאופי החיים בישראל. זו מדינה חיה, בתנועה לעבר שיאים גדולים יותר". הוא הוסיף, "בחרתי לתמוך כלכלית במיזמים כאן כי אני אוהב את ישראל, ומאמין בכך שהיא אומת העתיד".

בנאומו התייחס ברני גם לאופי חייהם של יזמים. "אני יזם, ממש כמוכם. אני מכיר את שעות העבודה הארוכות, את המסירות התמידית, את המאבק והתבוסות ואת הלילות ללא שינה", אמר. "אני חושב שיש בחדר הזה גיבורים. אתם מעוררים בי השראה ואני גאה לתמוך בכם". בסיום דבריו אמר לנוכחים, "לא אאחל לכם 'בהצלחה', כי כעמית לעולם היזמות, אני יודע שאנחנו אלו שיוצרים את המזל שלנו".

ברני התייחס גם לספריה של איין ראנד ותרומתם ליזמות. "איין רנד כתבה כתב תודה ליזמים ולאנשי עסקים", אמר. "ברומן 'אטלס מושך בכתפיו' היא הציבה את היזמים ואנשי העסקים כגיבורים. מה הופך אדם לגיבור? חזון, מסירות, מאבק וסירוב לקבל תבוסה. בעיני זה מתאר הרבה מכם כאן היום".

פרס האטלס >> לסיקור המלא