מפרסמים בדיגיטל? דורון לוין מסביר כיצד ניתן למקסם את תקציבי השיווק אונליין

לוין, מומחה לשיווק דיגיטלי וחדשנות, מפרט כיצד ניתן לנצל באופן מיטבי את תקציב הדיגיטל ואיך להימנע מטעויות נפוצות

עינב בן יהודה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפרסמים בדיגיטל? דורון לוין מסביר כיצד ניתן למקסם את תקציבי השיווק אונלייןצילום: Shutterstock
עינב בן יהודה
תוכן מקודם

בשנים האחרונות תחום השיווק הדיגיטלי הולך וצובר תאוצה על פני אפיקי השיווק המסורתיים. יותר ויותר חברות מבינות כי הצרכנים שלהן נמצאים בעיקר ברשת, ומפנות לשם את תקציבי השיווק שלהן ואת מאמציהן. כך, סקר שנערך באחרונה על ידי דלויט דיגיטל ואיגוד השיווק, בקרב בכירים בתחומי השיווק ממגוון רחב של ענפים במשק, העלה כי בשנה הקרובה צפויה עלייה ממוצעת של 40% בהיקף התקציבים המופנים לתחום הדיגיטל, אל מול ירידה של 30% בתקציבים המופנים לפרסום המסורתי. עוד עולה מהסקר כי התחזקה ההבנה בקרב חברות, בעיקר בעקבות מגפת הקורונה, כי על מנת לצמוח עליהן להרחיב את השימוש בכלים טכנולוגיים ולהאיץ את תהליכי הטרנספורמציה הדיגיטלית.

"לצד הבנה זו, חברות רבות עדיין מתקשות לנהל את תקציב השיווק הדיגיטלי שלהן באופן אופטימלי ולצמוח בדיגיטל בצורה רווחית", אומר דורון לוין, מומחה לשיווק דיגיטלי וחדשנות ומייסד חברת Uplift - סוכנות שיווק דיגיטלי המתמחה בניהול ובקרה של קמפיינים עבור חברות גלובליות ומרצה בכיר לשיווק דיגיטלי. ללוין ניסיון של יותר מ-13 שנים בתחום ניהול קמפיינים, והוא הוביל עד היום קמפיינים בהיקף כולל של יותר מ-20 מיליון דולר. "חברות מוציאות סכומי כסף אדירים על שיווק דיגיטלי בפלטפורמות השונות כגון גוגל, פייסבוק, טוויטר ועוד, אך לא תמיד מצליחות לייצר החזר חיובי על ההשקעה באופן שיצדיק את ההוצאה הזאת".

לוין ממפה את האתגרים העיקריים עמם מתמודדים מפרסמים בתחום השיווק הדיגיטלי:

1. מסתכלים רק על השורה התחתונה: חברות רבות בוחנות את ההוצאה הכוללת שלהן על כלל הקמפיינים אל מול ההכנסות שהם מייצרים להן, בלי לבחון כל קמפיין לגופו. "קיימת חשיבות רבה בבדיקת כל קמפיין וקמפיין", אומר לוין, "יש קמפיינים רווחיים יותר, ויש כאלו שפחות, או אפילו הפסדיים. כאשר ממפים את הקמפיינים ניתן לבחון איפה ניתן להתייעל ולשפר".

לוין מספר כי לפני כשנה פנה אליו מנכ"ל של חברה מתחום הפינטק שרצה לדעת איך אפשר לייעל את השיווק הדיגיטלי שלו. "כשהתחלתי במלאכת ניתוח הקמפיינים בכל הפלטפורמות, חשכו עיניי. גיליתי לתדהמתי כי חלק מהלידים עלו לחברה 600 דולר וחלק עלו 20 דולר, אבל הם לא שמו לב לכך כי בשורה התחתונה, כשמסתכלים על הממוצע, המספרים 'הסתדרו'. לכן קיימת חשיבות מכרעת לנתח כל קמפיין ולמדוד את השפעתו גם על קמפיינים אחרים בכל הפלטפורמות".

דורון לויןצילום: עמי ארליך

2. מדברים באותה השפה: חברות שהשיווק הדיגיטלי שלהן מוצלח ומייצר תוצאות הן אלו שמדברות בשפה אחרת ומבדלות עצמן מהמתחרים שלהן, מדגיש לוין. "במקום לדבר על המוצר או השירות, כדאי לדבר על הפתרון שאתם מציעים ללקוחות ועל החוויה שתהיה להם כתוצאה מהשימוש במוצר או השירות שלכם".

3. לא מזהים את נקודות החיכוך: "במקרים רבים חברות מתקשות לזהות את נקודות החיכוך - המקומות הבעייתיים בתהליך הרכישה", אומר לוין. "מה גרם לצרכן לא לסיים את הרכישה? האם הדף נטען לאט מדי או נסגר בפתאומיות? האם האתר מותאם למובייל בצורה מושלמת? האם היו יותר מדי שלבים בדרך לתשלום? ניתוח המשפך המכירתי - איתור, זיהוי והסרת נקודות החיכוך בתהליך הרכישה - הינו חלק משמעותי ביותר בתהליך שיפור ביצועי הקמפיינים בדיגיטל".

"ידע וניסיון הם גורם מכריע"

את חברת Uplift – סוכנות שיווק דיגיטלי מבוסס תוצאות לחברות גלובליות – הקים לוין על מנת לתת מענה מקצועי ואישי לכל חברה שרוצה לצמוח בדיגיטל בצורה רווחית ויעילה. "כאשר חברה שוכרת את שירותיי, אני זה שנותן את השירות אישית ומביא את כל הידע והניסיון שלי בתחום ולא מטיל את המלאכה על עובד בראשית דרכו בתחום בשונה מהמקובל בסוכנויות אחרות – זאת הייחודיות שאני מציע ללקוחות Uplift", מדגיש דורון. החשיבה היצירתית לצד הניסיון האדיר שצבר לאורך השנים עם חברות בארץ ובעולם ממגוון תחומים ותעשיות הופכים אותו למומחה המבוקש על ידי חברות מקומיות ובינלאומיות.

אילו שירותים מציעה החברה?

"Uplift מספקת פתרונות מקיפים לחברות שרוצות לשפר ולייעל את תוצאות הקמפיינים הדיגיטליים שלהן. החברה מציעה מגוון שירותים הכוללים בקרת פרסום דיגיטלי, ניהול קמפיינים

In-House, שירותי אנליטיקס, מחקר מתחרים, בניית אסטרטגיה שיווקית, ניתוח ושיווק אפליקציות, קריאייטיב ובניית אתרים, הכשרות והדרכות עובדים, או במילים אחרות – פתרון כולל לשיווק דיגיטלי לחברות".

מהו סוד ההצלחה שלך?

"להסתכל על ההוצאה הכספית של הלקוח כאילו היא שלי ותמיד ללמוד. פלטפורמות השיווק השונות עושות שינויים תכופים בממשק שלהן וחובה להכיר ולשלוט בשינויים אלו בצורה מוחלטת כדי להביא את התוצאות הטובות ביותר ללקוחות שלי. הידע והמקצועיות שצברתי לצד היותי שותף מוסמך גוגל העולמית מקנים בידי את מלוא הכלים האופטימליים כדי לתת מענה מושלם לכלל לקוחותיי".

שתף בסיפור הצלחה בולט.

"לפני כשלוש שנים נתבקשתי לייעץ לחברת אונליין עם תקציב חודשי של כ-300,000 דולר. כשהתחלתי את עבודתי עם החברה, היא קיבלה 113 לידים ליום בעלות ממוצעת של 94 דולר לליד, השווים כ–11,000 דולר ליום או כ–300,000 דולר לחודש. לאחר שלושה שבועות של עבודה רציפה ומעמיקה על כלל הקמפיינים, הצלחתי להוריד את העלות לליד ב50%- ולחסוך לחברה כ–5,000 דולר ליום, השווים 150,000 דולר לחודש – כלומר לכמעט 2 מיליון דולר בשנה, ולהביא לתוצאות האופטימליות עבור הלקוח בהרבה פחות כסף".

מה המוטו שלך?

"Doing what’s best for your customers will end up being what’s best for your business".

לאתר: uplift.expert
ליצירת קשר: doron@uplift.expert