דרך הסילון: מענה לטיסות מיוחדות ומורכבות

מגפת הקורונה חשפה את ענף הטיסות הפרטיות לקהלים חדשים ומגוונים. ערן דובדבני, מנכ"ל חברת "דרך הסילון" וקברניט על מטוס מנהלים, מסביר מדוע הענף צפוי לשגשג אף יותר ומה חשוב לדעת לפני שמזמינים טיסה פרטית

שירה עדן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטוס מדגם Falcon 6
שירה עדן
תוכן מקודם

טיסות פרטיות היו בעבר נחלתם של האלפיון העליון בלבד, או לפחות כך נתפסו בציבור. "בימים אלה הפעילות שלנו מאוד נרחבת. שנת 2020 היתה השנה המוצלחת ביותר בעולם התעופה הפרטית, ומסתמן ש-2021 תהיה מוצלחת אף יותר", מספר ערן דובדבני, קברניט של מטוס מנהלים, אל"ם (במיל') ומנכ"ל ובעלים של "דרך הסילון" - חברה פרטית המתמחה בפתרונות תעופה בלתי שגרתיים. "בתקופת מגבלות הטיסה בשל נגיף הקורונה היינו המענה לטיסות מיוחדות ומורכבות. בעוד חברות התעופה המסחריות הפסיקו לטוס, הצרכים עדיין היו קיימים ולכן פנו אלינו. הנגיף יישאר איתנו ככל הנראה עוד זמן רב ואת השינויים שהביא לחיינו נראה בעולם התעופה הפרטית גם בשנים הקרובות".

פרויקטים מגוונים ומפתיעים

מאז פרוץ המגפה נרשמה עלייה של מאות אחוזים בפניות ל"דרך הסילון", אך אם חשבתם שמדובר רק בחופשות ליעדים אקזוטיים של עשירי העולם או אנשי עסקים – לא כך הדבר. "הפרויקטים שעשינו במהלך השנתיים האחרונות היו מגוונים ומפתיעים. הבאנו מנתח מומחה לישראל לניתוח השתלת כבד מורכב בתינוק וטכנאים סינים להקמת מעבדה לבדיקות קורונה והשבנו ישראלים שעברו ניתוחי השתלה בחו"ל. היו לא מעט טיסות של אנשי עסקים לעניינים עסקיים דחופים באפריקה ובאירופה, טיסות מטען להעברת ציוד מגן לצוותים רפואיים, וטיסות חזרה למולדת לאזרחים ישראלים ש'נתקעו' בחו"ל עם פרוץ המגיפה", מספר דובדבני. "אחד מהפרויקטים המאתגרים היה הטסת כמאה אנשי סגל של שגרירויות ישראל ומשפחותיהם לארץ לצורך חיסון קורונה, והוצאת מטוס פרטי עם צוות חיסון אליהם לאחר שלושה שבועות".

תא הנוסעים במטוס מדגם 6צילום: Dassault Aviation

עולם התעופה הפרטי הוא עולם מקצועי והטיסות עליהן מספר דובדבני חייבו תיאומים מורכבים, כולל מול משרדי חוץ, שגרירויות, רשויות תעופה ומשרדי בריאות במדינות השונות, על מנת לפתוח שדות תעופה סגורים עקב הקורונה ולאפשר תנועה של המטוסים שנחכרו במיוחד לשם כך. "אנחנו מחויבים למקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. מי שבוחר לטוס איתנו יודע שהוא מקבל שירות שלא דומה לאף שירות טיסה אחר. יש שליטה מלאה על הביטחון הרפואי והאישי, ונוחות מלאה במועדי הטיסה בהתאם למגבלות שדות התעופה".

קהלים חדשים שנחשפו לשירות

כאמור, אל עולם התעופה הפרטית נכנסו בתקופה האחרונה קהלים חדשים, למשל חברות היי–טק שהיו צריכות לשלוח את עובדיהן אל מעבר לים, אנשי עסקים שנעזרו בשירותים של "דרך הסילון", במיוחד בתחילת כינון היחסים עם האמירויות, וגם אנשים שנזקקו לפרוצדורות רפואיות מורכבות בחו"ל. "היתרונות של תעופה פרטית ברורים, בוודאי בימי קורונה. הגמישות בשעות הטיסה, אין חשש מביטולים עקב אי מילוי המטוס, לא מצטופפים עם עוד מאות אנשים בטרמינל או במטוס, הלקוח קובע מי יעלה למטוס, יש מעטפת מלאה גם ברמת הבידוק הביטחוני ודגימות הקורונה, ואפילו ברמת ההסעות מדלת אל דלת שאנו מציעים בחברה".

ערן דובדבני, מנכ"ל "דרך הסילון"צילום: אלן צ'פלסקי

עוד מספר דובדבני שהנתונים מראים שהתעופה הפרטית העסקית היא שהחזיקה את נתב"ג במהלך השנה וחצי האחרונות. "אם יש לך פגישה בצרפת, שאינה בפריז, אתה יכול לטוס מתל אביב ישירות ליעד, כמובן בתוך מגבלות שעות פעילות השדה והקצאת 'חלון' מתאים להמראה ונחיתה. יש באירופה שדות ייעודיים לתעופה עסקית. אתה מגיע לשדה 30־45 דקות לפני הטיסה, מטפלים לך במזוודות, עולים למטוס ויוצאים לדרך. לאחרונה הטסנו קבוצה של שמונה אנשי עסקים לרומא בבוקר וחזרנו בערב, הם הגיעו בדיוק בזמן לתחילת פגישות וחזרו בסופן, בלי להמתין. חשוב לציין כי כללי הקורונה חלים באופן מלא גם על הטסים בטיסות פרטיות, גם בענייני בדיקות וגם בענייני בידוד אם המדינה דורשת, רק שבטיסות פרטיות הייאוש נעשה יותר נוח".

איכות ללא פשרות

על מנת להטיס מטוס בטיסה שניתן לגבות עליה תשלום, על החברה המפעילה להיות חוקית ובעלת רישיון הפעלה המונפק על ידי הרשות הרגולטורית של מדינת רישום המטוס. "על נוסעים המשלמים הרבה כסף עבור טיסה פרטית, לדעת כי הם שמים את נפשם בכפם כאשר הם טסים במטוס לא חוקי, שהוא מטוס פרטי, שבעליו משכיר אותו כשאינו בשימושו ואין ברשותו רישיון הפעלה מסחרית. המשמעות היא שאין פיקוח של רשות רגולטורית כלשהי על המטוס והחברה מבחינת הכשרת הטייסים והסמכתם, אימונם, תחזוקת המטוס, בדיקות סמים ואלכוהול לצוות, אין ספרות הפעלה מבצעית, נהלים ותקנים, אין מערכת בטיחות מובנית (שנקראת SMS-Safety Management System), אין מגבלות שעות פעילות ומנוחה לטייסים, ומעל לכל - הנוסעים אינם מבוטחים במקרה של אירוע או תאונה, חס וחלילה", מפרט דובדבני. "לצערנו, גם בארץ פועלים מטוסים לא חוקיים. אנו, ב'דרך הסילון', פועלים אך ורק מול חברות חוקיות, ובודקים את רישיונותיהן בטרם נסכם עימן על הטסת לקוחותינו".

אל עולם התעופה הגיע דובדבני לאחר שירותו הצבאי הארוך כמפקד בכיר בצנחנים. דובדבני הוא מהנדס מכונות וטייס מטוסי מנהלים פרטיים (גלובל 5000/6000/XRS, הוקר 800), בעל רישיון טיס בדרגת הרישיון הגבוהה ביותר (טייס תובלה בנתיבי אוויר). הוא עוסק בתחום התעופה זה 24 שנים, ותחום התמחותו הוא אפיון, ניהול פרויקטים ומבצעי אוויר וקרקע. הוא חבר בוועד המנהל של "האיגוד הישראלי לתעופה עסקית" ואחראי לכתיבת התכנים המקצועיים ולתרגומם באתר האיגוד. בנוסף, דובדבני מוסמך לחקירת תקריות אוויריות על ידי החוקר הראשי במשרד התחבורה ובוגר קורס ניהול תעופתי של המי"ל.

לפרטים נוספים>>