חברת נירים: כל מה שחשוב לדעת על הוספת מרפסות בבניין קיים

מרפסת מעלה את ערך הדירה בכעשרה אחוזים, מחברת את השכנים לקהילה ופותחת שטח נוסף עם אוויר נקי ונוף. עידו גרינברג בעלי חברת נירים לבניית מרפסות וממ"דים בטכנולוגיה מתקדמת, מסביר כל מה שחשוב לדעת בנושא

דניאל דותן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שורה של בניינים בבנייה
דניאל דותן
תוכן מקודם

מרפסות הבניין שימשו תמיד כאלמנט עיצובי ומרשים לבית, מעבר ליתרון המהותי של הגדלת שטח המגורים, חשיפה לאוויר טבעי ונוף ואפשרות לאינטראקציה טובה יותר עם הסביבה.

חברת נירים המובילה בבנייה מתועשת, התחדשות עירונית ותוספת מרפסות וממ"דים לבניינים קיימים, מכירים היטב ולעומק את תחום בניית והוספת המרפסות, בתהליך שחוסך ללקוחות זמן והתעסקות רבים.

החברה שנוסדה על ידי עידו גרינברג בשנת 2009, מתמחה בבנייה איכותית בתהליך קצר ונקי ובטכנולוגיה מתקדמת. זאת, לצד צוות העובדים מקצועי ומנוסה, כולם בעלי הכשרה מקצועית וההשכלה הנדרשת בתחום. החברה מטפלת בכל שלבי התהליך, החל מהוצאת אישורי הבנייה ועד המסירה ללקוח, ומבטיחה תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים, בדגש על אחריות ומקצועיות בעבודה.

כיצד מבוצע תהליך העבודה של תכנון ובניית מרפסות מוכנות והרכבתם לבניין בשטח?
"תהליכי העבודה שלנו בנירים הם מהמתקדמים והמקצועיים בעולם הבנייה. הקונסטרוקציה מיוצרת במפעל ומגיעה מוכנה לשטח, כשהרכבת המרפסת מתבצעת מבחוץ בעזרת מנופים ופיגומים תלויים" אומר עידו גרינברג, מייסד ומנכ"ל חברת נירים – בנייה בטכנולוגיה מתקדמת, "מרפסות הפלדה קלות וחזקות ביותר. אנו מקפידים על אבטחת איכות בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ייצור במפעל מתקדם ובניה בשיטה מתועשת, כולל כל התהליכים הבירוקרטיים של הוצאת האישורים הדרושים לקבלת היתר".

נירים: "הקונסטרוקציה מיוצרת במפעל ומגיעה מוכנה לשטח, כשהרכבת המרפסת מתבצעת מבחוץ"צילום: יובל נתן

"מטרתה המרכזית של הרחבת המרפסות היא בראש ובראשונה לשפר לדיירים את איכות החיים", מוסיף גרינברג, "לשם כך הם עובדים עם המוצרים האיכותיים ביותר לאורך כל שלבי העבודה בדגש על עבודת גמר איכותית וברמה גבוהה ביותר. תהליך תכנון, בניית והתקנת המרפסות על שלביו השונים מאושר על ידי קונסטרוקטור החברה וכן המהווה גורם פיקוח עליון בכל שלבי התכנון והביצוע. תהליך הביצוע מלווה בבדיקות אבטחת איכות של קונסטרוקציית הפלדה במפעל כולל הריתוכים והגלוון. כמו כן ביצוע בדיקות מעבדה לרכיבים השונים  במרפסות על פי הנדרש בחוק".

עוד הוא מציין כי העבודה מתבצעת על ידי צוות מיומן וקבוע לאורך כל שלבי העבודה. "זמן העבודה קצר בהרבה מזמן בניית מרפסות מבטון ואנו מספקים מוצר איכותי עם אחריות לעמידה בתנאי האקלים השונים במדינתנו כולל בקרבת הים", אומר גרינברג.

חוסכים זמן ומשלבים פתרונות חדשניים

הייחודיות של חברת נירים בעולם ההתחדשות העירונית והוספת ממ"דים, נעוצה בכך שבכל פרויקט, החברה לומדת את התוכנית לפרטי פרטים ועוסקת זמן רב בתכנון מקדים על מנת לשלב אלמנטים מתועשים לשלבי הבנייה, ככל שניתן. "בכך אנו חוסכים זמן יקר בשלבי הביצוע שהם נתיבים קריטיים המשפיעים מהותית על לוחות הזמנים בפרויקט", מציין גרינברג.

הוא מוסיף כי נירים היא חברה הפועלת במודל טכנולוגי חדשני, אנו מאמצים חדשנות כערך ליבה בחברה, מטמיעים טכנולוגיות מתקדמות לניהול כוח אדם אפקטיבי ויעיל ועם זאת מקצועי ומנוסה מאוד. "ניהול יעיל של כוח אדם מסייע לנו לפעול בצורה חלקה, לייעל את הקצאת המשאבים ולמנוע הוצאות בלתי צפויות וכן עיכובים. כמו כן, לחסוך בעלויות שבסופו של דבר מגולמות ללקוחות", מסביר גרינברג ומציין כי טכנולוגיות חיזוי וממשקים לניידים מחליפים עבודה ידנית, מקדמות ומייעלות תהליכים ומדייקות את העבודה. בכך הן מקצרות את משך זמן העבודה על הפרויקט ומייצרות תוצאות איכותיות.

"חדשנות נוספת באה לידי ביטוי ביכולת שלנו להקים מפעל מקומי בשטח הפרויקט". עידו גרינברגצילום: יובל נתן

"אנו משלבים פתרונות חדשניים רבים ליצירת אופטימיזציה של תהליכים, והתנהלות יסודית ומבוקרת", אומר גרינברג, "חדשנות נוספת באה לידי ביטוי ביכולת שלנו להקים מפעל מקומי בשטח הפרויקט ולייצר במקום חדרים, ממ"דים, חדרי מדרגות, במשך זמן ממוצע של קומה בשבוע. החדרים המוכנים מועלים  לדירה ומורכבים במקום, כשלאחר מכן, נעשית יציקת הבטון הנדרשת. הכל כמובן, על פי התוכנית ההנדסית המאושרת מראש על ידי הקונסטרוקטור. שיטה זו היא עתיד עולם הבנייה, בעוד שבעלי המקצוע הולכים ונעלמים וחברות אשר לא ידעו להשתפר, להתייעל, לחסוך בכוח אדם ולעבוד בשיטה מתועשת, לא יוכלו להמשיך להיות רלוונטיות בעוד כעשור".

מה לגבי נושא הבטיחות?
"חברת נירים עובדת על פי סטנדרטים גבוהים של בטיחות בעבודה תוך שליטה וצמצום של סיכונים באתרי הבנייה. כל עובדי החברה עוברים הדרכה של נהלי הבטיחות תוך הקפדה על שמירת בריאותם ובריאות הדיירים בכל אתר ואתר. העבודה נעשית בשטח ללא הפרעה לדיירים. איכות חייהם חשובה לנו לא רק בסיום העבודות אלא גם במהלכן. העבודה מתבצעת מחוץ לבניין תוך שימוש בכלים כבדים לשינוע הציוד, החומרים וכוח האדם, ללא שיבוש אורח החיים וללא פגיעה במבנה הקיים. תהליך הבנייה מאפשר לשמור על סביבה נקייה באמצעות בניית השלד במפעל".

נירים מרפסות - חברת נירים - בניית והרחבה של מרפסותקרדיט: גרינברג נירים בע"מ

מי הם הלקוחות העיקריים שלכם?
"חברת נירים עוסקת בשני תחומים עיקריים: רישוי, תכנון וביצוע של תוספת מרפסות וממ"דים לבניינים קיימים, כאשר הדיירים משלמים ישירות לחברה והחברה מלווה אותם מאסיפת הדיירים הראשונה, חתימת הסכם, תכנון, רישוי וביצוע מלא עד למסירה ומתן אחריות לפי חוק מכר דירות.

"בעולם ההתחדשות העירונית הלקוחות שלנו הם הדיירים שהם למעשה היזמים ששוכרים שירותים של חברה לבניית מרפסות, ממ"דים או גם וגם ולעתים תוספת חדר ושיפוץ. הנישה השנייה של התחדשות עירונית היא פרויקטים של תמ"א 38 או פינוי-בינוי בהם אנו עובדים ישירות עם יזמים מובילים שמעריכים ומבינים את משמעות הבנייה המתועשת ויתרונותיה".

מה צריך לקחת בחשבון כשרוצים להוסיף מרפסות וממ"ד?
"צריך רוב של 75 אחוז מהדיירים כדי לקבל היתר להתקנת מרפסות בבניין. מניסיוני הרב, במרבית המקרים יש רוב של יותר מ-95 אחוז כי כשיוצאים לדרך יתר הדיירים מצטרפים. דיירים שלא מצטרפים לפרויקט לאחר ההיתר ואינם משלמים עבור מרפסות, מקבלים רק קונטור חיצוני כדי שיוכלו לבנות מרפסת בעתיד. אז התהליך לרוב יותר מסובך, כי העלות שלו יקרה יותר לדייר הבודד והוא גם יצטרך לקבל אישור מ-75 אחוז מהשכנים כדי לקבל היתר".

"אנחנו עוסקים הרבה בתכנון מדויק, ייצור במפעל וזמן הרכבה קצר יחסית באתר"צילום: יובל נתן

גרינברג מציין בנוסף, כי בכל בניין אפשר להוסיף מרפסת וממ"ד. לא משנה אם מדובר בבניין ישן או חדש. לדבריו השיטה שבה עובדת החברה היא של בנייה מתועשת בקונסטרוקציית פלדה. "אנחנו עוסקים הרבה בתכנון מדויק, ייצור במפעל וזמן הרכבה קצר יחסית באתר. המרפסות מגיעות יחד ואנו מרכיבים אותן לכל הדיירים במהירות ובאיכות מקסימלית. אנחנו יודעים לסיים חזית שלד מרפסות בבניין ביום אחד", הוא אומר, "חשוב לזכור שבהוספת מרפסת לבניין, ערך הדירות עולה. לאורך הזמן, על סמך ניסיוננו בפרויקטים רבים שבוצעו על ידינו ועל פי חוות דעת שמאים בכירים ופרשני נדל"ן, מובילים בעיתונות הכלכלית, הוספת מרפסת גורמת לעליית ערך הדירה בכעשרה אחוזים בממוצע".

היכן נעשה ייצור המרפסות?
"ייצור המרפסות נעשה במפעל פלדה בארץ. לאחר מכן שולחים את שלד הפלדה למפעל גלוון חם – אבץ חם ב-400 מעלות שמצפה את הפלדה, מה שמבטיח כי הפלדה תחזיק היטב הרבה מאוד שנים ולא תחליד במהירות".

מה חשוב לבדוק כשבוחנים חברה העוסקת בתחום ההתחדשות העירונית ובנייה מתועשת?
"חשוב לבדוק את הניסיון החברה, פרויקטים קודמים שבוצעו, המלצות מלקוחות קודמים, לבדוק אחריות לפי חוק מכר דירות שהיא משמעותית וארוכת שנים. בנוסף, חשוב לבדוק בטיחות וגהות – עולם הבנייה פרוע ויש הרבה חברות שמתנהלות ב'דרכים לא דרכים', צריך לראות שהחברה מתנהלת עם ליווי הנדסי מלא, מנהל עבודה, מנהל בטיחות, חומרים תקניים, פיגומים ומעליות והכל על פי דרישות משרד העבודה. דבר נוסף שחשוב לוודא שיש אישורי עבודה לכל הפועלים, אישורי עבודה בגובה, ואמצעי מיגון. חברת נירים פעילה משנת 2009 ובנתה עד היום מעל 100 פרויקטים ויותר מ-3,000 מרפסות וחדרים, בעיקר באזור גוש דן והשרון".

חברת נירים
כתובת: השלום 30, אבן יהודה
טלפון: 052-3567020
למעבר לאתר >>