"מטרתנו היא שהרופאים יובילו את תחום החדשנות במערכת הבריאות"

פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית: "עולם הרפואה מתמודד היום עם הכפלת מידע כל שלושה חודשים, כך ששילוב של טכנולוגיה דיגיטלית היא בגדר הכרח"

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דברי פתיחה - פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואיתקרדיט: TheMarker Labels
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן מקודם

"אנחנו חיים בעידן של חדשנות טכנולוגית המשפיעה על כל תחומי החיים. המהפכה הדיגיטלית לא פסחה גם על תחום הבריאות. המגמות הטכנולוגיות, כמו: ביג דאטה, בינה מלאכותית, הדפסה בתלת ממד, מציאות רבודה, מובילות לקצב שינויים מהיר המעצב את עולם הרפואה", אמר פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית, במפגש מקוון בנושא חדשנות בבריאות של TheMarker Labels וההסתדרות הרפואית. "בהסתדרות הרפואית זיהינו את ההזדמנות וקיבלנו החלטה להכין את הרופאות והרופאים לקראת העתיד, במטרה שהם ירתמו לתחום החדשנות ברפואה ואף יובילו אותו".

לדברי פרופ' חגי, עולם הרפואה מתמודד היום עם הכפלת מידע כל שלושה חודשים, כך ששילוב של טכנולוגיה דיגיטלית היא בגדר הכרח. נתונים שיעובדו במחשבי על יאפשרו לרופאים לקבל מידע מדויק יותר על הטיפול המתאים לחולה ספציפי. כדי שזה יתאפשר, הרופאות והרופאים נדרשים להבנה מעמיקה של הכלים החדשים והמגמות הטכנולוגיות.

"בהסתדרות הרפואית הקמנו יחד עם '8400 – רשת הבריאות' קורס מידע יסודי של חצי שנה עבור דור העתיד – המתמחים, בו הם ילמדו חדשנות ויזמות רפואית. לאחר חודש של לימוד תיאורטי, יעברו המתמחים פרקטיקום של חמישה חודשים בחברות הזנק וביוטק. בעזרת התוכנית המתמחים לומדים להכיר את עולם החדשנות ואת הכלים הנדרשים כדי להביא רעיון לידי מוצר במערכת הבריאות לטובת המטופלים והרפואה", המשיך פרופ' חגי. "בנוסף, הקמנו  את החברה לטכנולוגיה עלית, שיזמה וייסדה תוכנית עמיתים לבכירים בנושא חדשנות שנמשכת שנה, בה הם עוברים הכשרה תיאורטית ופרקטיקום בחברות גדולות. ההסתדרות הרפואית הקימה את המכון לחדשנות רפואית ורפואת המחר, כדי שיהווה בית תומך לליווי של רופאות ורופאים יזמים. מטרתנו היא שהרופאות והרופאים בישראל יובילו את תחום החדשנות במערכת הבריאות בארץ ובעולם.

"טיפוח ופיתוח של חדשנות רפואית וטכנולוגיה תומכת יתרמו תרומה אדירה למטופלים ולמטופלות בקבלת רפואה מתקדמת ומותאמת אישית, ומעבר לזה יהווה מנוף כלכלי משמעותי שיתרום לחיזוקה של מדינת ישראל".